Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Oyuncu Mehmet Aslan Neden Gözaltına Alındı?

Ünlü oyuncu Mehmet Aslan, Reina saldırısından sonra attığı tweetlerden dolayı hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.
Oyuncu Mehmet Aslan Neden Gözaltına Alındı?
17 Ocak 2017
16:25
4654
0

Bir dönem MHP'den milletvekili adayı olan oyuncu Mehmet Aslan, Ortaköy'de 39 kişinin hayatını kaybettiği gece kulübü saldırısının ardından attığı tweetle dikkat çekmişti.

Tweetleri incelemeye alan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu, Aslan hakkında "cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü öğrenilen Aslan'ın bugün öğleden sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilerek ifade vermek üzere savcılığa çıkarılması bekleniyor.

Gazinocular Kralı olarak anılan Fahrettin Aslan'ın oğlu Mehmet Aslan'ın tepki çeken ve bir süre sonra sildiği iddia edilen tweeti ise şöyle; "Tayyip yatacak yerin yok bu Arap teröristleri doldurdun içimize Türkleri öldürttün".

Bu arada Mehmet Aslan bir süre sonra yayına başlayacak olan Dayan Yüreğim dizisinin kadrosunda yer alıyor.

Güncelleme: Oyuncu Mehmet Aslan aşağıdaki ifadesini savcıya verdikten sonra serbest bırakıldı:

Yılbaşı gecesi eğlenmek amacıyla dışarıda olduğunu ve eğlence mekanında olduğu anlarda cep telefonunun özel şoförü olan M.A. tarafından saat 23.30 sıralarında kendisine getirildiğini aktaran Aslan, şöyle konuştu: "Telefonu inceledikten sonra tekrar şoförüme teslim ettim. Daha sonra saat 04.00'te, malum olaylar sırasında tekrar içeri geldi ve bana, 'meydana gelen terör olayından dolayı infiale kapılarak bu tweeti ve başka bir tweeti daha benim telefonumdan attığını, daha sonra bunları sildiğini, sildikten sonra da durumu yatıştırma amaçlı iki paylaşımda daha bulunduğunu' söyledi. Telefonumu kontrol ettiğimde, bu paylaşımın bulunmadığını, silinmiş olduğunu gördüm. Ben de saat 05.00 sıralarında toparlayıcı olacağını düşünerek, saldırıyı yapan teröristle ilgili paylaşımda bulundum. Sabah da sosyal medyada bu paylaşımla ilgili tepkiler oluşunca tekrardan bir paylaşımda bulundum."

Atılan bu tweetin kendi üslubu ve siyasi kimliğiyle bağdaşmadığını da öne süren Aslan, "Bugüne kadar yaptığım paylaşımlar incelendiğinde, devlete ve yönetenlere yönelik hakaret içerikli bir paylaşımım yoktur. Ayrıca hakkımda 2015 yılı seçimleri esnasında bir televizyon programıyla ilgili soruşturma olduğundan, normalden daha dikkatli ve duyarlı tavır sergiliyorum. Böyle bir paylaşımda bulunmam akıl ve mantığa aykırı bir harekettir." dedi.

7.7
7.7 / 10 0
1 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Konu/Başlık*
Yorum*
Duygunuz*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Yorum Bulunamadı!
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya