SAYISAL SIRALAMALAR
DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Oyuncu Halit Akçatepe Öldü, Ne Zaman, Ölüm Nedeni Ne, Kaç Yaşındaydı?

Hababam Sınıfı'ndan bir kayıp daha. Sınıfın Güdük Necmi'si emektar usta oyuncu Halit Akçatepe hayatını kaybetti.
Oyuncu Halit Akçatepe Öldü, Ne Zaman, Ölüm Nedeni Ne, Kaç Yaşındaydı?
31 Mart 2017
18:22
2528
2

Halit Akçatepe'nin kaldırıldığı hastanedeki doktor Osman Arıkan, ünlü oyuncunun 14.40'ta hayatını kaybettiğini belirtti. Doktor Arıkan, "Acil servisimize alır almaz müdaheleye başladık. 45 dakika süren resitasyon müdahalelerine rağmen 14.40 itibariyle ex kabul ettik. Kalpte solunum durması olarak kabul ediyoruz. Ani bir kalp krizi şeklinde olduğu gözüküyor" dedi.

"KARACAAHMET'E DEFNEDİLECEK"

Halit Akçatepe'nin özel hemşiresi Fatih Gedik usta sanatçının kızından aldığı bilgileri aktardı. Gedik, "Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek ama kesin bir tarih yok. Halit bey son günlerinde gayet mutluydu" ifadelerini kullandı.

Atilla Dorsay, Halit Akçatepe'nin vefatının ardından, "Türk sinemasına gelmiş geçmiş en güler yüzlü oyunculardandı. Ertem Eğilmez'in onu seçtiği koruduğu ve onu bugünkü şöhretine kavuşturduğu bilinir. Canım Kardeşim'de Tarık ile başrolü üstlendi ve onun karşısında hiç eğik durmadı. Tabii biz onu en çok Güdük Necmi karakteri ile hatırlıyoruz. Hiç silinmedi, kendisini hep gösterdi. Çok sevilen bir oyuncuydu. İşte böyle bir insan... Düşününce bile insanın içinden ağlamak geliyor. Son 1-1,5 yıldır kimseyi kabul etmeden felçli bir şekilde yatıyordu. Gidemedik, ziyaret edemedik. Gidenlerin arkasından konuşuyoruz böyle.." açıklamasını yaptı.

Hababam Sınıfı serisinin vazgeçilmez üçlüsü Kemal Sunal (İnek Şaban), Tarık Akan (Damat Ferit) ve Halit Akçatepe (Güdük Necmi) idi. 2000 yılında vefat eden Sunal'ın ardından kısa süre önce Akan da hayatını kaybetmişti. Akçatepe'nin de ölümüyle efsane üçlü sevenlerinden tamamen ayrılmış oldu.

Halit Akçatepe 79 yaşındaydı.

10.0
10.0 / 10 0
2 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Konu/Başlık*
Yorum*
Duygunuz*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

#21905
mekanı cennet olsun
merhaba duyunca çok üzüldüm allah rahmet eylesin toprağı ve mekanı cennet olsun saygılarımla erdal erman amasya
21 Nisan 2017 / 14:02 Yorumcu Kimliği: bba59bb
#21575
çok severdim
çok komikti allah rahmet eylesin
4 Nisan 2017 / 16:31 Yorumcu Kimliği: 1ae9941a
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya