SAYISAL SIRALAMALAR
DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Yeni Gelin Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Yeni Gelin dizisinin oyuncuları ve rolleri. Yeni Gelin dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Yeni Gelin - Jessica May Drociunas - Bella Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Jessica May Drociunas
  Rolü:
  Bella Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Yeni gelin, sevdalı gelin, saf, masum, biçare gelin.. Türkiye Büyükelçisi bir babayla, yüksek sosyete bir annenin İspanya'da dünyaya gelmiş biricik kızıdır. Bilgili ve görgülü olmasının yanı sıra aşırı sevecen, cana yakın ama bir o kadar da sakardır. Hayatının aşkının terkesine atlayıp Çukurova'ya kadar gözü kapalı gelmiştir. Konaktaki şer ittifakı gözünü açacak diye beklenirken onun gözleri, aşktan daha bir kör olmuştur. Ona göre herkes özünde iyi insandır. Şer ittifakının başı Möhteber bile.. Onun iyiliği, herkesi iyi etmeye yetecek midir?
 • Yeni Gelin - Tolga Mendi - Hazar Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Tolga Mendi
  Rolü:
  Hazar Bozok
  Karakter Açıklaması:
  ‪Hikayemizin Romeo'su, Çukurova'nın modern ağası...‬ ‪Bella'nın prensi, Bozok Aşireti'nin varislerinden biridir. Doğduğu toprakların gözü pekliğini, yüreği karalığını almış; dayatmalarına ise her daim karşı çıkmıştır. Öyle ki, bir anda vurulduğu yarı İspanyol Bella'yı takıp koluna konağa gelin diye getirmiştir. Hazar, ölümüne aşık; ailesi ölümüne inatçı. Ama Hazar daha inatçı. Çünkü ona göre aşk, her savaşı mutlak zafere taşıyacaktır.
 • Yeni Gelin - Mustafa Avkıran - Kalender Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Mustafa Avkıran
  Rolü:
  Kalender Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Bozok Aşireti'nin Mezopotamya Yürekli Türkmen Reisi…‬ Dağ gibi, kale gibi dimdik dursa da, evlatları için kireç taşı misali ufalanır yüreği… Koca aşireti, tek lafıyla hizaya sokar sokmasına da, üç kadınla baş etmek kolay mı? Mezopotamya yürekli dediysek boşuna demedik…
 • Yeni Gelin - Sema Keçik - Möhteber Kimdir?
  Oyuncu:
  Sema Keçik
  Rolü:
  Möhteber
  Karakter Açıklaması:
  Kalender'in ilk karısı; şeytanın pabuç tedarikçisi, alicengiz oyunlarının oyun kurucusu…‬ ‪Kalender'in ilk göz ağrısı... Mecazi değil, Möhteber, gerçekten Kalender'in dinmek bilmeyen ağrısıdır. En çok da baş ağrısı... Bozoklar'ın düşmanı Duran Aşiretindendir. İki düşman aşirete barış köprüsü olacağına tüm köprüleri yakmıştır. Artık hayattaki en ulvi amacı -kendi tabiriyle bela gelin- Bella'yı bir an önce konaktan defetmektir.
 • Yeni Gelin - Dağhan Külegeç - Kağan Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Dağhan Külegeç
  Rolü:
  Kağan Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Bozokların en büyük varisi, kardeşinin gölgesini yırtmaya çalışan bir büyük abi…‬ ‪Şirketlerin ve işlerin yükü onun üzerindedir. İçten içe hep kardeşi Hazar'ı kıskanmıştır. Çünkü Hazar, onun yaşayamadığı hayatı yaşamaktadır. Kağan ise hiçbir zaman Hazar gibi isteklerinin ve tutkularının peşinden gidecek gücü kendinde bulamamıştır. Her ne kadar Hazar'ı yerden yere vursa da, Hazar'ın başı tehlikeye girdiğinde ilk o koşar, yardımına.‬
 • Yeni Gelin - Lale Başar - Kamilla Kimdir?
  Oyuncu:
  Lale Başar
  Rolü:
  Kamilla
  Karakter Açıklaması:
  Avamlık, cehalet ve köylülük düşmanı. Sosyetenin Çukurova'da parlamaya çalışan neferi.‬ ‪Bella'nın asilzade annesi, tam bir İspanyol hanımefendisidir. Otoriter yapısından mütevellit kocası ve kızının bütün haklarına el koymuş, onlar üzerinde her konuda söz sahibi olmuştur. Bella, Hazar'la evlenerek bu ipoteği hayatının üzerinden kaldırsa da kurtuluşu hiç kolay olmayacaktır. Çünkü hiçbir kavga, Kamilla daha son sözünü söylemeden bitemez.‬
 • Yeni Gelin - Renan Bilek - Kamil Öztürk Kimdir?
  Oyuncu:
  Renan Bilek
  Rolü:
  Kamil Öztürk
  Karakter Açıklaması:
  Devletlerin temsilcisi, kendi hayatının sadece izleyicisi...‬ ‪İlk görev yeri olan İspanya'da hayatının aşkı Kamilla'yla tanışmış, bu vesileyle de prensesimiz Bella'nın babası olmuştur. Kamil yıllarca kılıbıklığın doruklarında yaşamış, sosyal hayattaki statüsünü eve girerken portmantoya asmak zorunda kalmıştır. Kim bilir belki Çukurova'da esen rüzgar, Kamil'e iyi gelir, ona taa derinlere gömdüğü maçoluğu hatırlatır.
 • Yeni Gelin - Yonca Cevher - Asiye Kimdir?
  Oyuncu:
  Yonca Cevher
  Rolü:
  Asiye
  Karakter Açıklaması:
  Kalender'in son karısı, Bella'nın gözdeşen kaynanası... ‪Kocasını da, oğlu Hazar'ı da kimselerle paylaşamaz o. Karadeniz'in koca dalgalarıyla besler hem inadını hem de kıskançlığını. Bella'yla Hazar'ın divane aşkına dellenip de ortalığı birbirine katacak, Bella'ya değil konağı, koca Çukurova'yı dar edecektir. Memleketinin tabiriyle, çok fena garıdur haaa!‬
 • Yeni Gelin - Zeynep Kankonde - Ayşe Kimdir?
  Oyuncu:
  Zeynep Kankonde
  Rolü:
  Ayşe
  Karakter Açıklaması:
  Kalender'in ortanca karısı; konağın işveli, cilveli, şuh kahkahası…‬ ‪Valla ondaki özgüven kimsede yok, bizden demesi... Kocasını iki kadınla daha paylaşsa da pastanın en büyük payını kendisinin aldığına inanır. Kadınlığını, bir cephanelik gibi kullanıp o pastadan o payı alır. Hayattaki ulvi amacı, Möhteber'e yanaşıp Asiye'yle aşık atmaktır.
 • Yeni Gelin - Burçin Bildik - Müsellim Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Burçin Bildik
  Rolü:
  Müsellim Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Delilikle dahilik arasındaki o çizginin cetveli…‬ ‪Kalender Bozok'un kardeşi, bir müzmin bekardır kendisi. Kimisi alimin hası dese de, çoğu alemin delisi der ona. Konağın içinde, neredeyse bir laboratuvara dönüştürdüğü Müsellimhane'de yaşar. Her ne kadar başını ilimden irfandan kaldırmadan, kendi dünyasında yaşamaya çalışsa da her seferinde olayların göbeğinde buluverir kendini.
 • Yeni Gelin - Esin Gündoğdu - Türkmen Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Esin Gündoğdu
  Rolü:
  Türkmen Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Kalender'in kardeşi, tüm gelinlerin fahri kaynanası…‬ ‪Konakta Kalender Ağa'dan sonra en çok sözü geçen kişidir o. Kalender, konağın başıysa Türkmen boynudur. Kalender yüzünü ne yana döneceğini ona danışır. Hiç evlenmemiş; ne abisini üç kadına, kurtlar sofrasına yem etmeye gönlü razı olmuş, ne de altın orana taş çıkaran kriterlerine uygun birini bulabilmiştir. Ama hayat bu ya, Türkmen'in durgun sularını bulandıracak nitelikte bir taş da vardır belki, kim bilir?
 • Yeni Gelin - Bahar Süer - Nazgül Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Bahar Süer
  Rolü:
  Nazgül Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Kağan'ın karısı, Bella'nın azılı eltisidir kendisi…‬ ‪Hasretle hanım ağa olacağı günleri bekler. İçten içe Bella'ya karşı duyduğu rekabet hissi, şüphesiz ki ona edeceği eziyetlerin asli nedeni olacaktır. Yani kendisi Çukurova'nın Lady Macbeth'i olarak karşımıza çıkacaktır.
 • Yeni Gelin - Ece İrtem - Afet Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Ece İrtem
  Rolü:
  Afet Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Kendisi, Bella'dan hemen önceki "yeni gelin" olur. ‪Askerdeki Gökhan'ın karısı, Kalender ve Ayşe'nin gelinidir... Bella gelene kadar konağın en güzeliyken Bella geldikten sonra güzellik tahtı sallanmaya başlamıştır.
 • Yeni Gelin - Feride Hilal Akın - Şirin Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Feride Hilal Akın
  Rolü:
  Şirin Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Ferhat'ın, fettan Şirin'i; Hazar'ın başının püsküllü bela kardeşi...‬ ‪Asiye ve Kalender'in biricik kızları, Hazar'ın kız kardeşidir. Enerjik, delidolu, eğlenceli biridir. Bir Bozok olarak dünyaya geldiğini unutup bir çobana aşık olmuştur. Ama o, bir Bozok olsa da bu dünyaya aşkı yaşamaya gelmiştir. Ve istediğini elde etmeden şurdan şuraya gitmeyecektir.‬
 • Yeni Gelin - Ümit Yesin - Dede Korkut 2 Kimdir?
  Oyuncu:
  Ümit Yesin
  Rolü:
  Dede Korkut 2
  Karakter Açıklaması:
  Türkmen, Müsellim, Korkut ve Kalender Ağa'nın babası, en büyük Bozok. Aklı yerinde değil, Kalender'e baba diyor. Bella'nın annesi Kamilla'ya aşık olur, ona Yaylagül der ve onunla evlenmek ister, bu nedenle de Kamil'e düşmandır. Mehmet Yaşar'ın yerine diziye katılmıştır.
 • Yeni Gelin - Mustafa Çavuş - Gökhan Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Mustafa Çavuş
  Rolü:
  Gökhan Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Kalender Ağa ve Ayşe'nin oğlu, askerden gelir ancak bir de bela getirir.
 • Yeni Gelin - Halil İbrahim Kurum - Baran Duran Kimdir?
  Oyuncu:
  Halil İbrahim Kurum
  Rolü:
  Baran Duran
  Karakter Açıklaması:
  Möhteber'in kardeşi, Dilan'ın abisi, Kağan'ın dayısı. Bozok Aşireti'nin ezeli düşmanı, kalbi kırık bir aşiret reisi. Yakışıklı, boylu poslu, bir kara yağız delikanlı. Bozoklar'la yıllara dayanan düşmanlğı, Şirin'in kırdığı kalbiyle daha da katmerlenecek, aşkına karşılık bulamayışıyla Bozoklar'a olan kini, daha da bilenecek. Bundan sonra tek bir şey için yaşayacak: Bozoklar'ı bitirmek.
 • Yeni Gelin - Resul Aydın - Mıstık Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Resul Aydın
  Rolü:
  Mıstık Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Nazgül ve Kağan'ın oğlu
 • Yeni Gelin - Belinay Köle - Cemile Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Belinay Köle
  Rolü:
  Cemile Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Nazgül ve Kağan'ın kızı
 • Yeni Gelin - Onur Baytan - Ferhat Kimdir?
  Oyuncu:
  Onur Baytan
  Rolü:
  Ferhat
  Karakter Açıklaması:
  Şirin'in bir garip Ferhat'ı, gönlü aşk güden bir garip çoban…‬ ‪Bozoklar'ın çobanı, Şirin'in gönlünün efendisidir. Dağlarda gezip, Şirin'i için türkü çığırmaktan gayri bir şey gelmez elinden. Zira o bir garip çoban, Şirin ise bir ağa kızıdır. Ayrı dünyalarda olsalar da aynı rüyayı görürler. Bu rüyayı hayra yormaya güçleri yetecek mi, derdi günü bunu düşünmektir.‬
 • Yeni Gelin - Murat Kocacık - Kör Hasan Kimdir?
  Oyuncu:
  Murat Kocacık
  Rolü:
  Kör Hasan
  Karakter Açıklaması:
  Müsellim'in kankası, eşeği Karabasan'ın can yoldaşı...‬ ‪Antik Yunan'ın kör bilici Teressa'sı varsa, Çukurova'nın da kör alimi Kör Hasan'ı var. Onun görmek için bakmaya, bilmek için görmeye ihtiyacı yoktur. Gözlerinin önüne perde inmişse de her yanı göze kesmiştir Kör Hasan'ın. Yaprağın ağaçtan düşüşünü duyar, bir bulutun gölgesini bile hisseder.
 • Yeni Gelin - Şilan Makal - Dilan Duran Kimdir?
  Oyuncu:
  Şilan Makal
  Rolü:
  Dilan Duran
  Karakter Açıklaması:
  Duran aşiretinin kızı, Baran'ın göz bebeği kız kardeşi...‬ ‪Yıllarca kendi kendine Hazar'a büyük bir aşk beslemiş, tam muradına ereceği sırada, hayalindeki beyaz gelinliği bir İspanyol güzeli giymiştir. Ne abisi kadar gözü karadır, ne de halası Möhteber gibi kurnaz. Ama Möhteber'in onu amacı doğrultusunda kullanmasına tabi ki izin verecek, Hazar'a kavuşmak için her yolu mübah sayacaktır.
 • Yeni Gelin - Mehmet Yaşar - Dede Korkut Kimdir?
  Oyuncu:
  Mehmet Yaşar
  Rolü:
  Dede Korkut
  Karakter Açıklaması:
  Kalender Ağa'nın babası. Bozok Aşireti'nin konak dışında yaşayan tek büyüğüdür. O, yaylada kalmayı, hayvanlarla birlikte yaşamayı tercih etmiştir. Şehre de öyle kolay kolay inmez. Yabani bir havası vardır belki ama aslında yüreği en yumuşak Bozok'tur o.
 • Yeni Gelin - İpek Bağrıaçık - Elmas Kimdir?
  Oyuncu:
  İpek Bağrıaçık
  Rolü:
  Elmas
  Karakter Açıklaması:
  Kağan'ın ikinci eşi, şehirli bir kadın. Konağın "yeni gelin"i olur. Bella gibi iyi niyetli değil, gözü yükseklerde, geçimişi de kötü, daha önce pavyonda çalışmış ancak Kağan bilmiyor.
 • Yeni Gelin - Erna Edis Kimdir?
  Oyuncu:
  Erna Edis
  Karakter Açıklaması:
  Gökhan'ın ikinci eşi, konağın yeni gelini. Halep'te askerlik yapan Gökhan Arap bir yabancı gelin getirir.
 • Yeni Gelin - Arzu Yanardağ - Asude Kimdir?
  Oyuncu:
  Arzu Yanardağ
  Rolü:
  Asude
  Karakter Açıklaması:
  Kamil'in kız kardeşi, avukat.
 • Yeni Gelin - Tekin Temel - Ender Kimdir?
  Oyuncu:
  Tekin Temel
  Rolü:
  Ender
  Karakter Açıklaması:
  Asude'nin sevgilisi
 • Yeni Gelin - Toygan Avanoğlu - İskender Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Toygan Avanoğlu
  Rolü:
  İskender Bozok
  Karakter Açıklaması:
  Kalender Ağa'nın kardeşi
 • Yeni Gelin - Nazlıhan Başak İlhan - Gülistan Bozok Kimdir?
  Oyuncu:
  Nazlıhan Başak İlhan
  Rolü:
  Gülistan Bozok
  Karakter Açıklaması:
  İskender'in karısı, aslen Roman.
 • Yeni Gelin - Eda Kandulu - Esmeralda Kimdir?
  Oyuncu:
  Eda Kandulu
  Rolü:
  Esmeralda
  Karakter Açıklaması:
  İtalyan asıllı Esmeralda Bozoklar'ın şirketinde çalışmaya başlar. Hazar'a ilgi duyan Esmeralda Bella'nın en büyük düşmanı haline gelir.
 • Yeni Gelin - Wilma Elles - Helga Kimdir?
  Oyuncu:
  Wilma Elles
  Rolü:
  Helga

Yeni Gelin
0
Editör Ol
122
Yorum Yaz
6.6
6.6 / 10 0
81 Oy
Yeni Gelin Oyuncuları
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya