Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Yaralı Kuşlar Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Yaralı Kuşlar dizisinin oyuncuları ve rolleri. Yaralı Kuşlar dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Yaralı Kuşlar - Gizem Arıkan - Meryem Çelik Kimdir?
  Oyuncu:
  Gizem Arıkan
  Rolü:
  Meryem Çelik
  Karakter Açıklaması:
  Meryem yıllarca hem çalışıp hem okumuş en sonunda kardeşi Ömer'in bakıma ihtiyacı olduğu için okulunu bırakıp sadece çalışmak zorunda kalmıştır. Ne iş bulsa yapar Meryem. Onun için önemli olan kardeşinin mutluluğudur. Tok gözlü bir kızdır. Yükseklerde gözü yoktur. Azıcık aşım olsun ama huzurum olsun der. Annesi vefat etmiştir. Babası Durmuş'un hapisten çıkmasıyla her şey değişecektir Meryem ve kardeşi Ömer için. Ve daha önce sadece adını duyduğunu ama hiç geçmediği bir kapı açılacaktır önünde. Meryem hem kardeşi hem de aşk için yanacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Emre Mete Sönmez - Ömer Çelik / Efe Metehanoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Emre Mete Sönmez
  Rolü:
  Ömer Çelik / Efe Metehanoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Ömer, ablası Meryem ile birlikte fakir ama mutlu bir hayat yaşayan akıllı mı akıllı tatlı mı tatlı bir çocuktur. Babaları Durmuş'un hapiste olduğu zamanlarda ablası ona adeta bir anne gibi bakmıştır. Bu sebeple de aralarında çok güçlü bir bağ vardır. Birbirleri için yapamayacakları şey yoktur. Babaları Durmuş'un hapisten çıkmasıyla birlikte huzurlu giden yaşamları alt üst olur. Durmuş Ömer üzerinden para kazanmayı deneyecektir. Bu hamlesi ise hayatlarının gidişatını değiştirecektir. Ömer'in geçmişindeki sır karşısına çıkacak, eski yaralarına yenileri eklenip hayat onu sınayacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Ali Yasin Özegemen - Levent Metehanoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Ali Yasin Özegemen
  Rolü:
  Levent Metehanoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Levent geçmişte iş hayatında büyük başarılar tatmış, ailesinden yadigar şirketi başarıyla yönetmiş bir adamdır. Sonrasında büyük bir trajedi yaşar. Aynı gün eşi Rana ölür, oğlu Efe ise kaybolur. Efe'nin de öldüğüne inanılır. Ne kadar aranırsa aransın ondan bir iz bulunamamıştır. Bu da Levent'i yaşamaya küstürmüştür. Ne onlarla yaşadığı şehirde ne de evinde duramamış her şeyi terk etmiştir. Bir sebebi kalmamıştır yaşamak için. Kısa bir ziyaret için geri döndüğünde hayat ona bir sürpriz yapacak kader ağlarını örecektir. Yıllardır aradığı, yaralı yüreğinde sakladığı acısı karşısına çıkacak, kapandı dediği aşk defteri açılacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Ayşen İnci - Ulviye Metehanoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Ayşen İnci
  Rolü:
  Ulviye Metehanoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Ulviye görmüş geçirmiş görgülü bir kadındır. Evlatlarını çok sever. Onların iyiliği için mutluluğu için yapamayacağı şey yoktur. Zengin olmasına rağmen bununla hava atmayan bunu taşıyabilen biridir. Birçok dernekte ve yardım kuruluşunda özellikle çocuklara yardım eder. Küçük oğlu Levent'in yaşadığı travma onun hayatını da derinden etkilemiştir. Tam torun sevip çocuklarının mürüvvetine sevineceği zaman büyük bir acı yaşamıştır. Levent'in çekip gitmesi ise vurucu darbe olmuştur onun için. Bu sebeple onun temelli kalması için minik bir kıvılcım gördüğünde adım atmaktan çekinmeyecek oğlunu yanında tutmak için her şeyi yapacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Özgür Özberk - Tekin Avcı Kimdir?
  Oyuncu:
  Özgür Özberk
  Rolü:
  Tekin Avcı
  Karakter Açıklaması:
  Dış görüntüsü ve adıyla bağdaşmayan kirli bir hayatın kurucularındandır Tekin. Küçücük çocukları dilendiren, onlara hırsızlık yaptıran çetenin başında, rahat bir hayat sürmektedir. Bakıldığında, düzgün bir fiziği ve temiz bir görüntüsü vardır. Üzerinden çıkarmadığı takım elbiseleri, jilet görüntüsüyle gezer etrafta. Kötülük onun için bir yaşam biçimidir. Meryem'i gördüğünde onu fiziksel olarak beğenir ama en çok da kendisine diklenebilmesinden etkilenir. Meryem'e karşı olan ilgisi zamanla saplantılı bir hal alacak onu elde etmek için her şeyi yapacaktır. Önüne çıkan ne varsa yakıp yıkmaktan korkmayacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Cemre Melis Çınar - Melis Saraç Kimdir?
  Oyuncu:
  Cemre Melis Çınar
  Rolü:
  Melis Saraç
  Karakter Açıklaması:
  Melis hırslı bir kızdır. Bir şeyi istediğinde almaya hep alışmıştır. Ablası Hülya'nın zengin bir evlilik yapması sonucu onun yaşamı kolaylaşmıştır. Bu sayede iyi okullarda okumuş, iyi eğitimler almıştır. Hülya'ya göre çok daha donanımlıdır ve sonradan görme biri değildir. Varlığı üzerinde iyi bir etiket gibi taşımayı bilir. Eskiden beri Levent'e takıntılıdır. Levent Rana ile evlendiğinde daha fazla buralarda kalamamış yurt dışına gitmiştir. Ancak döndüğünü öğrendikten sonra o da geri gelecek ve bu sefer Levent'i kimseye kaptırmamak için yapamayacağı şey olmayacaktır. Bedeli ne olursa olsun Levent onun olmalıdır.
 • Yaralı Kuşlar - Hasan Ballıktaş - Durmuş Çelik Kimdir?
  Oyuncu:
  Hasan Ballıktaş
  Rolü:
  Durmuş Çelik
  Karakter Açıklaması:
  Durmuş nerede kendisinin çıkarına bir durum var orada biten bir adamdır. Dini imanı paradır. Rahat bir yaşam sürmek, ense yapmak, hiç çabalamadan gelir elde etmek peşindedir. Hapisten çıktığında bunu tezgahlayabilmek için oğlunu kullanmaktan geri kalmaz. Zaten öz oğlum değil diye düşünür. Ancak Meryem'le Ömer'in arasındaki derin bağ Durmuş'un işini zorlaştıracaktır. Geçmişinde saklı sırlar ise zamanı geldiğinde ortaya çıkacak, Durmuş da her zaman ki gibi kendini kurtarmanın, parayı götürmenin planlarını yapacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Utku Çorbacı - Bahadır Metehanoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Utku Çorbacı
  Rolü:
  Bahadır Metehanoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Bahadır karısına neredeyse taparcasına aşık bir adamdır. Onu gördüğü andan itibaren onun yörüngesine girmiş o ne derse yapan biri konumuna geçmiştir. İlişkilerinde sözü geçen, lafı dinlenen kişi Hülya'dır. Bahadır'sa onun komutası altındadır adeta. Karısını çok sevdiği için gözü kör olmuş, onun pek çok kötü huyunu görememiştir. Tabii bunda Hülya'nın numaracı kişiliğinin, her şeyi örtülü gizli saman altından su yürüterek yapmasının da etkisi olmuştur. Ancak sırlar ortaya çıktığında Bahadır da en büyük sınavı verecektir. Sevgisi her şeyi affetmeye yetecek midir?
 • Yaralı Kuşlar - Elif Erol - Hülya Metehanoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Elif Erol
  Rolü:
  Hülya Metehanoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Hülya fakir bir hayattan gelmiştir. Ancak gözü yükseklerdedir. Zorlu bir yaşam mücadelesi vermiş hırsları doğrultusunda zengin olmayı başarmıştır. Bunu Bahadır'a borçludur. Onunla evlenerek sonunda arzularına kavuşmuş hep istediği o hayatın içinde bulmuştur kendini. Sonunda her şeye sahip olmuştur. Paraya, güce. Ancak sonu gelmeyen hırsları geçmişte onun elini kirletmesine sebep olmuştur. Tam her şey onun için iyi giderken mazinin hayaleti peşine düşecek, kartlar yeniden dağıtılacak ve kıskançlığının, doyumsuzluğunun bedelini ödememek için her şeyi yapacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Canan Karanlık - Neriman Çelik Kimdir?
  Oyuncu:
  Canan Karanlık
  Rolü:
  Neriman Çelik
  Karakter Açıklaması:
  Neriman Durmuş'un ablasıdır. Aynı zamanda Tekin'in kurduğu sistemde çocuklara yani kuşlara bakan, güya göz kulak olan kişidir. Onları sadece birer para makinası olarak görür. Çocuklar o gün iyi para getirirse bir sıkıntı yoktur ama işler kesatsa yemek bile vermez onlara. Gözü paradan başka bir şey görmez. Aynı zamanda da cimridir. Parayı harcamak için değil biriktirmek, saklamak için sever. İçinde sevgi barındırmayan sadece kendi çıkarlarını düşünen bir kadındır.
 • Yaralı Kuşlar - Emre Çaltılı - Cemil Başar Kimdir?
  Oyuncu:
  Emre Çaltılı
  Rolü:
  Cemil Başar
  Karakter Açıklaması:
  Cemil, Levent'in en yakın arkadaşıdır. Levent kadar varlıklı bir aileden gelmez. Ama çok çalışarak iyi okullarda okumuş, iyi burslar almış ve iş hayatında yükselmeyi başarmıştır. Levent'in yaşadığı trajedi onu da çok üzmüştür. Bir nevi o da en yakın arkadaşını kaybetmiştir. Levent'in gidişi hayatlarında pek çok şeyi değiştirmiştir. Ancak geri döndüğünü duyduğunda yine arkadaşının yanına yer alır ve onun iyiliği için her şeyi yapar. Aşkla dalga geçen asla aşk tuzağına düşmeyeceğini söyleyen Cemil'i ise bir oyun beklemektedir. Sonunda kaybeden ya da kazananın olmadığı aşk oyunu.
 • Yaralı Kuşlar - Tuğba Tutuğ - Ayşe Kılıç Kimdir?
  Oyuncu:
  Tuğba Tutuğ
  Rolü:
  Ayşe Kılıç
  Karakter Açıklaması:
  Ayşe iyi kalpli bir kızdır. Annesi ile birlikte yalnız bir hayatları olmuş birbirlerine tutunup bir hayat inşa etmişlerdir. Meryem'in en yakın arkadaşıdır. Aynı mahallede otururlar. Birlikte büyümüşlerdir. Yeni başladığı iş ise onun önünde pek çok kapı açacak daha önce ömründe tatmadığı duyguları tatmasını sağlayacaktır. Meryem'in ise her daim yanında olacak arkadaşı için elinden geleni yapacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Nuray Erkol - Aysel Özer Kimdir?
  Oyuncu:
  Nuray Erkol
  Rolü:
  Aysel Özer
  Karakter Açıklaması:
  Aysel, Ulviyelerin konağında yıllardır çalışan emektar hizmetlileridir. Yıllar önce küçücük çocuğuyla kimsesiz kaldıklarında Ulviye onu konağa almıştır. Hem kalacak bir yer hem de iş vermiştir. Bu sebeple gönülden bağlıdır Metehanoğlu ailesine. Çocukları da kendi evlatları gibi sever. Çalışkan, iyi kalpli, azla yetinmeyi bilen bir kadındır. Onun sınavı da kızı Aslı ile olacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Sezgin Irmak - Doğan Uzun Kimdir?
  Oyuncu:
  Sezgin Irmak
  Rolü:
  Doğan Uzun
  Karakter Açıklaması:
  Doğan'ın çocukluğu ve gençliği sokaklarda geçmiştir. Tekin'in sağ koludur. O ne derse yapar. Onun sözünün üstüne pek söz söylemez. Kendisi de sokaklarda büyüdüğünden bu sistemin içinde olmaktan rahatsız olmaz. Ayşe'yi eskiden beri tek taraflı sevmektedir. Ancak Ayşe ona yüz vermez. Yine de bu Doğan'ı durdurmaz. Kızı sevmeye devam eder o istemese bile. Ayşe'nin hayatına başka birinin girme ihtimali olduğunda ise çıldırır Doğan. Ayşe onundur ve öyle de kalacaktır. Bunun için yapmayacağı şey yoktur.
 • Yaralı Kuşlar - Ceren Yavuz - Aslı Özer Kimdir?
  Oyuncu:
  Ceren Yavuz
  Rolü:
  Aslı Özer
  Karakter Açıklaması:
  Aslı gözü yükseklerde bir kızdır. Metehanoğlu ailesinde hizmetçi olmak onun için yeterli değildir. Annesi Aysel gibi olmak istemez. Aklı fikri zengin olmakta ve bunun yolunu bulmaktadır. İyi elbiselerin, iyi takıların, daha lüks bir yaşamın hayalini kurar. Bunun için yapmayacağı şey yoktur. Hülya'nın konaktaki gözü kulağıdır. Yükselmek için her şeyi yapabilir. Kendi çıkarları için bir başkasını zor duruma sokmak, iftira atmak onun için önemli değildir. Hırsları için yaşar.
 • Yaralı Kuşlar - Ozan Turan - Yaşar Kaya Kimdir?
  Oyuncu:
  Ozan Turan
  Rolü:
  Yaşar Kaya
  Karakter Açıklaması:
  Yaşar, Metehanoğlu ailesinin çalışanlarından biridir. Şoförlük yapar. Yıllardır aile ile çalıştığından sevilir. Kendi halinde biridir. Denileni yapan güvenilir bir yapısı vardır. Sadakat konusunda özü sözü birdir. Konaktakileri kendi ailesi gibi sever. Gözü yükseklerde değildir. Haline şükreden, elindekiyle yetinen biridir. Tam bir görev adamıdır.
 • Yaralı Kuşlar - Emek Büyükçelik Uyar - Safiye Kılıç Kimdir?
  Oyuncu:
  Emek Büyükçelik Uyar
  Rolü:
  Safiye Kılıç
  Karakter Açıklaması:
  Safiye kızı Ayşe'yi çok önemser. Dünya bir yana evladı bir yanadır. Gözünden bile sakınır. O iyi olsun, iyi bir eğitim alsın, kendini kurtarsın diye çok çalışmıştır. Dikiş dikerek evladını büyütmüş haram lokma yedirmemiştir. Meryem'i ve Ömer'i de çok sever. Anneleri erkenden öldüğünden babaları da hapiste olduğundan onlar üzerinde emeği çoktur. Onların da huzurlu mutlu olmalarını ister. İyi kalpli, çalışkan bir kadındır.
 • Yaralı Kuşlar - Ada Çapa - Dilsiz Kimdir?
  Oyuncu:
  Ada Çapa
  Rolü:
  Dilsiz
  Karakter Açıklaması:
  Dilsiz, yaşadığı bir travma sonucunda konuşamaz hale gelmiş bir kız çocuğudur. Ancak dışarıdan bakanlar onun bir kız olduğunu anlamazlar. Erkeklerin arasında erkek gibi giyinir. Çok akıllı bir kızdır. Konuşmadığından iyi bir dinleyicidir ve gözlemcidir. Sessizliğini kendi yararına kullanır. Resim yapmayı çok sever. Sözle anlatamadıklarını, dökemediği içini kağıtlara yansıtır. Kuşların önemli bir parçasıdır.
 • Yaralı Kuşlar - Erdem Eren Ayaz - Çamur Kimdir?
  Oyuncu:
  Erdem Eren Ayaz
  Rolü:
  Çamur
  Karakter Açıklaması:
  Çamur adını boşuna almamıştır. Neriman'ın yanındaki diğer çocuklardan birkaç yaş büyüktür. Ve bu büyüklüğünü de kullanır. Kendini onlardan daha yukarıda görür ve kendisinin istediklerini yapmalarını bekler. Sevilmek belki de daha fazla ilgi görmek için Neriman'a yaranmaya çalışır. O ne derse yapar. Gerekirse diğer çocukları gammazlar, onların sırlarını Neriman'a aktarır. Kuşların kendi içlerinde ona dikkat etmeleri gerekir. Adı gibidir çünkü. Ona dokunanda da onun dokunduğunda da izi kalır.
 • Yaralı Kuşlar - Said Ege Yıldırım - Minik Kimdir?
  Oyuncu:
  Said Ege Yıldırım
  Rolü:
  Minik
  Karakter Açıklaması:
  Minik, Tekin'in ağına yakalanan ve Neriman'ın baktığı, çalıştırdığı çocuklardan birisidir. Cüssesi küçük olduğundan bu lakap takılmıştır ona. Zaten kuşların arasında kimse gerçek adını kullanmaz. Oraya geldikten sonra onlara bir ad konur ve o şekilde anılırlar. Her ne kadar başlarına gelecek şeylerden korkup Neriman ve Tekin'in dediklerini yapsalar da çocukların kendi aralarında birbirlerine bağlılıkları güçlüdür. Minik de yeri geldiğinde bunu kanıtlayacaktır.
 • Yaralı Kuşlar - Mert Ateş - Çita Kimdir?
  Oyuncu:
  Mert Ateş
  Rolü:
  Çita
  Karakter Açıklaması:
  Çita, Neriman'ın yanındaki pek çok çocuk gibi zorlu bir hayat yaşamıştır. O da sonunda Tekin'in ağına takılmıştır. Neriman'ın kontrolünde barakada diğer çocuklarla beraber yaşar. Çok hızlı koşabildiği için bu adı almıştır. Hızlı koşması ona birçok konuda avantaj sağlar. Kafası da zehir gibidir. Arkadaşlarını çok önemser. Onları ailesi gibi görür. Onlar için yapamayacağı şey yoktur.
 • Yaralı Kuşlar - Arzu Yanardağ - Hülya Kimdir?
  Oyuncu:
  Arzu Yanardağ
  Rolü:
  Hülya

Yaralı Kuşlar
0
Editör Ol
22
Yorum Yaz
7.6
7.6 / 10 0
7 Oy
Yaralı Kuşlar Oyuncuları
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya