SAYISAL SIRALAMALAR
DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Tozkoparan Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Tozkoparan dizisinin oyuncuları ve rolleri. Tozkoparan dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Tozkoparan - Özgür Ege Nalcı - Mete Sağlam Kimdir?
  Oyuncu:
  Özgür Ege Nalcı
  Rolü:
  Mete Sağlam
  Karakter Açıklaması:
  Mete 10 yaşında, hayalperest, yaşıtlarına göre biraz güçsüz, okçuluğa ve tarihe ilgi duyan bir çocuktur. Akciğer hastalığı nedeniyle doktor tavsiyesi üzerine ailesi ile birlikte doğa ile iç içe ve temiz havası olan Temrenli kasabasına taşınmıştır. Kendini hayal dünyasında efsane okçu Tozkoparan olarak gören Mete, kasabaya taşınması ile birlikte gerçek okçulukla tanışacaktır.
 • Tozkoparan - Leyla Kırşan - Elif Kimdir?
  Oyuncu:
  Leyla Kırşan
  Rolü:
  Elif
  Karakter Açıklaması:
  Elif 10 yaşında, zeki dürüst, cesur bir kızdır. Doğaya ve hayvanlara fazlasıyla meraklıdır. Boş vakitlerini doğada geçirmeyi sever. Bu yüzden arkadaşları onun bir orman kızı olduğunu düşünmektedir. Hangi bitki neye iyi gelir, neyle neyi karıştırırsa doğal bir ilaç elde edilir hepsini bilmektedir.
 • Tozkoparan - Demir Saygı - Burak Kimdir?
  Oyuncu:
  Demir Saygı
  Rolü:
  Burak
  Karakter Açıklaması:
  Mucit bir karaktere ve pratik bir zekaya sahiptir. Formüller, icat yapmış büyük bilim insanları ve onların yaptığı icatlara karşı büyük bir hayranlık beslemektedir. Bu sebeple fen ve matematik gibi derslerde oldukça başarılıdır.
 • Tozkoparan - Tuana Naz Tiryaki - Asya Kimdir?
  Oyuncu:
  Tuana Naz Tiryaki
  Rolü:
  Asya
  Karakter Açıklaması:
  10 yaşında, akıllı, şüpheci bir o kadar da sivri dilli bir kızdır. Derslerinde çok da başarılı olmayan Asya, süsüne, saçına, giyimine fazlaca özen gösterir. Teknolojiye ve teknolojik aygıtlara karşı oldukça ilgilidir. Sosyal medyaya karşı da büyük bir ilgisi vardır. Bol bol video ve fotoğraf paylaşıp sosyal medya fenomeni olma yolunda ilerlemektedir.
 • Tozkoparan - Doruk Kaan Aslan - Kerem Kimdir?
  Oyuncu:
  Doruk Kaan Aslan
  Rolü:
  Kerem
  Karakter Açıklaması:
  10 yaşında, iri bir yapıya sahip ve sevimli bir çocuktur. Rap müziğine karşı müthiş bir hayranlığı vardır. Yaşadığı olaylarla ilgili rap şarkılar yazar ve söyler. Yemek yemeyi çok sever. Oldukça sakardır.
 • Tozkoparan - Yağız Kılınç - Sinan Kimdir?
  Oyuncu:
  Yağız Kılınç
  Rolü:
  Sinan
  Karakter Açıklaması:
  10 yaşındaki Sinan'ın en belirgin özelliği hırslı bir karaktere sahip olmasıdır. Kara yel takımının lideridir. Okçuluk sporunda çok yeteneklidir. Oldukça egoludur. Bulunduğu alanda kendisinden daha başarılı olan ya da daha popüler olan çocuklarla asla anlaşamamaktadır. Sinan hırslı yapısını babasından almıştır. Annesi ile babası ayrılmış, sevgisiz büyümüş bir çocuktur.
 • Tozkoparan - Alara Kardak - Merve Kimdir?
  Oyuncu:
  Alara Kardak
  Rolü:
  Merve
  Karakter Açıklaması:
  Hırslı ve kıskanç bir karaktere sahiptir. Okçuluk sporunda oldukça yeteneklidir. Kara Yel takımında Sinan'a en çok muhalefet eden kişidir. Gösterişi çok sever. Her isteği yerine getirildiği için şımarıktır.
 • Tozkoparan - Fatih Yılmaz - Can Kimdir?
  Oyuncu:
  Fatih Yılmaz
  Rolü:
  Can
  Karakter Açıklaması:
  10 yaşındaki Can, yaşıtlarından daha uzun ve daha iri bir yapıya sahiptir. Sessizdir. Agresif, fevri davranışları olan, hırslı bir karakterdir.
 • Tozkoparan - Deniz Erayvaz - Arda Kimdir?
  Oyuncu:
  Deniz Erayvaz
  Rolü:
  Arda
  Karakter Açıklaması:
  10 yaşındaki Arda arkadaşlarına göre daha minyon bir yapıya sahiptir. Oldukça zeki ve kurnazdır. Arkadaşları Can ve Sinan gibi hırslı ya da öfkeli değildir. Sinan'nın kararlarını her zaman desteklememekle birlikte karşı da koyamamaktadır.
 • Tozkoparan - Burak Kut - Cihan Sağlam Kimdir?
  Oyuncu:
  Burak Kut
  Rolü:
  Cihan Sağlam
  Karakter Açıklaması:
  Mete ve Yasemin'in babasıdır. 40 yaşlarında olan Cihan, iyi, dürüst, eşini seven ve çocuklarına oldukça düşkün bir karakterdir. Okul müdürü olan Cihan farklı eğitim teknikleri ile çocuklar tarafından sevilmektedir. Cihan'ı doğduğu bu kasabaya geri getiren bir sırrı vardır.
 • Tozkoparan - Burcu Altın - Sedef Sağlam Kimdir?
  Oyuncu:
  Burcu Altın
  Rolü:
  Sedef Sağlam
  Karakter Açıklaması:
  Mete ve Yasemin'in annesidir. 36 yaşında olan Sedef, çocuklarına oldukça düşkün, fedakar, titiz, pimpirikli bir karakterdir. Çocuklarının bilhassa Mete'nin üzerine oldukça titremektedir.
 • Tozkoparan - Helin Melike Çal - Yasemin Sağlam Kimdir?
  Oyuncu:
  Helin Melike Çal
  Rolü:
  Yasemin Sağlam
  Karakter Açıklaması:
  Cihan ve Sedef'in kızları, Mete'nin ablasıdır. Üniversite sınavına hazırlanırken bir yandan yeni bir kasabaya taşınmanın bir yandan da ergenliğin getirdiği sorunlarla uğraşır.
 • Tozkoparan - Turan Günay Kimdir?
  Oyuncu:
  Turan Günay
 • Tozkoparan - Emre Şen - Sezgin Kimdir?
  Oyuncu:
  Emre Şen
  Rolü:
  Sezgin
  Karakter Açıklaması:
  Temrenli Dede Korkut İlköğretim Okulu'nde beden öğretmenidir. Kendisini ok ustası olarak tanımlar ama aslında okçuluk ile ilgili bilgisi internetten araştırdığı kadardır. Tarih öğretmeni Nurgül hanıma umutsuz şekilde aşıktır.
 • Tozkoparan - Emrah Ben - Azmi Kimdir?
  Oyuncu:
  Emrah Ben
  Rolü:
  Azmi
  Karakter Açıklaması:
  Mahallenin bakkalıdır.
 • Tozkoparan - İlker Coşkun Kimdir?
  Oyuncu:
  İlker Coşkun
 • Tozkoparan - Seda Çavdar Kimdir?
  Oyuncu:
  Seda Çavdar
 • Tozkoparan - Dilara Akın Yazıcı Kimdir?
  Oyuncu:
  Dilara Akın Yazıcı
 • Tozkoparan - Yusuf Gökhan Atalay - Yabani (Salih) Kimdir?
  Oyuncu:
  Yusuf Gökhan Atalay
  Rolü:
  Yabani (Salih)
  Karakter Açıklaması:
  Orta yaşlı, otoriter, huysuz, sert bakışlı, saçı sakalına karışmış bir adamdır. Ormandaki kulübesinde tek başına yaşar ve "Yabani" adıyla tanınır. O, yaşadığı felaketten sonra insanlardan uzaklaşmış olsa da aslında Temrenli'nin yetiştirdiği usta bir kemankeştir.
 • Tozkoparan - Bekir Yıldız Kimdir?
  Oyuncu:
  Bekir Yıldız

Tozkoparan
0
Editör Ol
3
Yorum Yaz
6.2
6.2 / 10 0
3 Oy
Tozkoparan Oyuncuları
Özel Dizi Haberleri
 
2018 Yaz Dizileri Anketi 
Özel Dizi Haberleri
 
Dizi Oyuncuları
 
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya