22 Şubat 2018 Perşembe / Yayındaki Dizi Sayısı : 45 / Biten Dizi Sayısı (2017-2018) : 28
 
2017 Yılının En İyi Dizisi2017 Yılının En İyi Oyuncusu2017 Yılının En İyi Kadın Oyuncusu
SAYISAL SIRALAMALAR
DİZİ TOP 10
2017 REYTİNG ŞAMPİYONU
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI

Orhan Kural, Çağatay Ulusoy Hakkında Neden Suç Duyurusunda Bulundu?

İçerde dizisinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy hakkında suç duyurusunda bulunuldu? Peki Ulusoy'u kim, neden şikayet etti? Şikayeti yapan Orhan Kural kimdir? Başka kimleri şikayet etti?
Orhan Kural, Çağatay Ulusoy Hakkında Neden Suç Duyurusunda Bulundu?
3 Kasım 2016
15:28
7450
2

Ünlülere açtığı davalarla bilinen İTÜ Madem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof Dr. Orhan Kural, Çağatay Ulusoy hakkında suç duyurusunda bulundu. Kural, Ulusoy'un 'Gençleri sigaraya özendirdiği' gerekçesiyle suçlanmasını talep etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan Kural, tütün sektörünün, sigaraya özenti ve merak oluşturmak için ünlü kişileri kullandığını, yıllarca Türk filmlerinde bar, meyhana ve bol sigaralı sahnelerle de bunun başarıldığını savundu. Bu durumla birlikte, Türkiye'nin en çok sigara içen 10 ülke arasına sokulduğuna dikat çeken Kural, Instagram'da 1 milyon 300 bin takipçisi bulunan ünlü dizi ve sinema oyuncusu Çağatay Ulusoy'un sigara içerken çekilen fotoğraflarını paylaşmasının, sigara firmalarıyla işbirliği içinde olduğu ihtimalini ortaya çıkardığını ileri sürdü.

'KANINA GİRDİĞİ GENÇ SAYISI; 87.500'

Kural, "Çağatay Ulusoy'un ekte özel olarak kulandığı siyah beyaz iki sigaralı fotoğrafı 175 bin beğeni almıştır. Gençler üzerinde etkili olan bu oyuncunun hayranları orta ve lise eğitimindeki kız çocuklarıdır. Beğenenlerden yüzde 5'inin bilinçaltına etkili olarak sigaraya başlamasına neden olması halinde, kanına girdiği öğrenci ve genç sayısı, 87bin 500 olacaktır. Bu bakımdan kamu sağlığının zarar görmemesi için, bu tür 'sigaraya teşvik' gayesinde olan paylaşım sahiplerinin bu paylaşımları kaldırılmalı, paylaşımda bulunan kişi ise cezalandırılmalıdır" ifadelerine yer verdi.

BAŞKA KİMLERİ ŞİKAYET ETTİ

Kural, daha önce de Cem Yılmaz, Teoman ve Nuri Bilge Ceyhan gibi çok sayıda ünlü hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık, Prof Dr. Orhan Kural'ın şikayetini işleme koyarak incelemeye aldı.

7.1
7.1 / 100
13 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

18 Kasım 2016 / 16:46
saçmalık
bu ülkede tecavüz edenleri şikayet etmiyorlar ve hatta hapisten çıkartıyorlar ise sigaraya mı kaldı... tövbe tövbe
Yorumcu Kimliği: 4beec34b
7 Kasım 2016 / 22:42
içerde uçuyor bugün gene
sarp mestan'la kavga ediyor silahlar çekiliyor gelen vatandaş silahı alıyor mestan'ın ölüsü bulunuyor daha sonra celal babaya yalnızca sarp burdaydı deniyor silahlardan kavgadan bahseden yok avukat ablanın resimlerini davut'un dolabında görüyor ama tık yok ayrıca koskoca polis teşkilatı o kadar önem verdiği polisinin annesinin yanına bir memur koyamıyor tesadüfe bakın ki tomografinin arka kapısı kullanılmayan garaja çıkıyormuş daha neler neler
Yorumcu Kimliği: f7e9f9f7
RSSFacebookTwitterGoogleYouTube
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya