Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Kurtlar Vadisi'nin Yeni Adı Kurtlar Vadisi Vatan Oldu

Yayına ara veren Kurtlar Vadisi'nin Darbe ismiyle filmi çekilecekti ancak sansasyonel bazı durumlardan dolayı gecikme yaşandı. Bu süreç sonunda da filmin ismi Kurtlar Vadisi Vatan olarak değiştirildi.
Kurtlar Vadisinin Yeni Adı Kurtlar Vadisi Vatan Oldu
27 Nisan 2017
00:32
23615
5

Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Dat köyünde çekimleri süren 'Kurtlar Vadisi Vatan' filminin başrol oyuncusu Necati Şaşmaz, daha önce 'Kurtlar Vadisi Irak' ve 'Kurtlar Vadisi Filistin' gibi işlere imza attıklarını hatırlattı. Yeni filme 'Vatan' ismini vererek kısa dönem önce yaşamış oldukları sıkıntıları anlattıklarını belirten Şaşmaz, "Kurtlar Vadisi izleyicilerinin heyecanla beklediğini biliyoruz" dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla filmin bir planı çocuklara çektirildi. Başrol oyuncusu Şaşmaz, yönetmen koltuğuna oturan ve kameranın arkasına geçen çocukların kulaklarına neler yapmaları gerektiğini fısıldadı.

Şaşmaz, film çekimini izlemeye gelen köy sakinleriyle yakından ilgilendi. Tekerlekli sandalyesiyle kendisini izlemeye gelen engelli gençle de sohbet eden Şaşmaz, "Umarım filmi beğeniyle izlersin." dedi.

Kendilerine destek veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel başta olmak üzere bölge ve mülki idare amirlerine teşekkür eden Şaşmaz, hem çocukların bayramını kutlamak hem de geleceğe dair onlara hediye vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Çocuklara yıllar sonra torunlarıyla bile seyredebilecekleri an yaşatmak, hatıra vermek istediklerini belirten Şaşmaz, şunları ifade etti:

"Onlara kendilerinin de kahraman olabileceklerini söylediğimiz bir sahnemizi armağan ettik. Koltuklarımıza oturtup sahnelerin nasıl çekildiğini, hangi zorlukları, kolaylıkları, güzellikleri yaşadıklarını kısa da olsa anlatmaya çalıştık. Umarım Korkuteli'nin bu küçük beldesinden, Dat köyünden ve civardaki köylerden buraya gelmiş olan öğrencilerin ileride sinemaya emekleri olur, kültürümüze, sanatımıza katkıda bulunurlar, bizler de buna vesile olabilirsek ne güzel."

Yönetmen koltuğuna oturan Meryem Zorbaz, Polat abisini çektiğini belirterek, "Onu çok seviyorum. Çok yakışıklı, bize de çikolatalı gofret verdi" dedi. Şaşmaz'ın yönetmen koltuğunda neler yaptığını sorduğu Zorbaz, "Kayıt' dedim, ondan sonra 'Kestik' dedim. İyi görüntüler çektik. Bence güzel oldu. Arada İstiklal Marşı'nı okuduk" cevabını verdi.

Şaşmaz da "Tamam, o halde bu ismi unutmayalım çünkü Meryem ileride yönetmen olacak" yorumunda bulundu.

"SADECE TÜRK DEĞİL, DOĞU KAHRAMANI"

Film için oluşturulan temsili şehitlikte dua okuyan Şaşmaz, Kurtlar Vadisi dizisinin başarısı ve Ortadoğu ülkelerinde yakından takip edilmesiyle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine şunları söyledi:

"Sanırım korkusuzluğu yani milletten aldığı güçle çekinmeden olayları anlatabilmesinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Özelikle Ortadoğu ve Arap ülkelerindeki ilgiyi de kahramanımızın sadece bir Türk kahramanı değil, doğu kahramanı olmasına bağlıyorum. Kendilerinden hissediyorlar. Biz gerek dizimizde gerek filmlerimizde sadece aksiyon sahneleriyle değil, içerik olarak da izleyiciyle temas kurabiliyoruz. Bir 'Ömer Baba' karakterimiz var örneğin. Babalar çocukları söz dinlesin, nasihat dinlesin diye birlikte Kurtlar Vadisi izliyor."

KKTC'de yaşadığı anısını da paylaşan Şaşmaz, "Benim için unutulmazdır. Kuzey Kıbrıs'ta yolda yürürken bir hayranımın babası karşıma çıktı. Bana sarıldı, 'Oğlumla beraber sizi seyrederdim, güzel bir rutinimizdi. Maalesef onu kaybettikten sonra beni hayata siz bağladınız çünkü her perşembe sizi izlediğim zaman onu yanımda hissediyorum, umarım diziniz hiç bitmez. Gözyaşlarını tutamıyordu, tabii ben de." diye konuştu.

"TANKLARIMIZ MİLLETE KARŞI DEĞİL, YANINDA"

Şaşmaz, filmde kullanılmak üzere kamyondan bozma ancak orijinaline benzeyen tank yaptırdıklarını belirterek, "Biz aksiyon filmleri çekiyoruz, dizimizde de kullanabiliriz. Eğer sağ kalırsa tekrar tekrar kullanmayı düşünüyoruz ama sağ kalır mı bilmiyorum. Bizim Erhan, 'gülü'nü bile atsa patlatabilir. Tabii tanklarımızı millete karşı değil, milletin yanında kullanıyoruz, hem dizilerimizde hem filmlerimizde hem de gerçekte inşallah. Kurtlar Vadisi'nin tamamında en başta millet var" ifadelerini kullandı.

Filmin içeriğiyle ilgili detay veremeyeceğine dikkati çeken Şaşmaz, adının 'Kurtlar Vadisi Vatan' olmasının bile aslında çok şey anlattığını vurguladı. Şaşmaz, "Adı üstünde vatan. Biz daha önce Kurtlar Vadisi Irak, Filistin gibi işlere imza atmıştık. Şimdi de isimde 'Vatan' diyerek içimizde olan sıkıntıyı, aslında yaşamış olduğumuz, kısa dönem öncesinde yaşamış olduğumuz sıkıntıları anlattığımız bir film olacak. Kurtlar Vadisi izleyicilerinin heyecanla beklediğini bilmekteyiz. Umarım bütün Türkiye izler" görüşünü paylaştı.

Filmde kullanılan tankın, 15 Temmuz hain darbe girişimine gönderme olup olmadığıyla ilgili soru üzerine Şaşmaz, "Tankımız kamyondan bozma, reelde başka tanklar da var ama bu patlayacağı için böyle bir yol seçtik. Tabii ki hurdaya çıkmış bir devlet malını bile 'patlatmayalım' derken, en ağır makineleri insanların üzerine sürmekten çekinmeyen bir güruh vardı karşımızda. Tüm milletimize, devletimize geçmiş olsun, inşallah tekrarlarını yaşamayız. Allah korusun." yanıtını verdi.

EYLÜL SONU, EKİM BAŞI VİZYONDA

Filmi eylül sonu, ekim başı vizyona sokmayı planladıkları bilgisini veren Şaşmaz, bu sürecin 4 ile 8 hafta arasında olduğunu, sonrasında yeniden 'Kurtlar Vadisi' dizisinin startını vereceklerini kaydetti.

Şaşmaz, dizi için "Pusu"nun ardından yeni bir konsept isim de düşündüklerini, vakti geldiğinde açıklamak istediğini anlattı.

"İZLEYİCİMİZİN BEKLEDİĞİ VE HAK ETTİĞİ BİR FİLM OLACAK"

Filmi en iyi şekilde bitirmeye odaklandıklarını belirten Kurtlar Vadisi dizisindeki "Güllü" karakteriyle tanınan Erhan Ufak da çalışmalarının ağır, yoğun ve yorucu ama çok keyifli geçtiğini söyledi.

Oyunculardan Ertuğrul Şakar da bir an önce izleyicilerle buluşmak için çalıştıklarını vurgulayarak, "Antalya deyince herkes zannediyor ki denizdeyiz ama gördüğünüz gibi dağlardayız. Çok iyi ev sahipleriyle birlikteyiz, biz çok keyifliyiz, bir sıkıntımız yok. Film bitmek üzere, içeriğine dönük sadece şunu söyleyebiliriz: İzleyicimizin beklediği ve hak ettiği bir film olacak. Bunun garantisini veriyoruz" şeklinde konuştu.

Filmde "Polat Alemdar" karakterinin "sağ kolu"nu canlandıran Cahit Kayaoğlu da "Vatan dendiği zaman geriye kalan her şey teferruat oluyor. Vatan, biliyorsunuz, içi dolu dolu bir şeydir. Bu da her anıyla, sahnesiyle vatan sevgisini, millet sevgisini görmüş olacağız. dolu dolu bir film geliyor inşallah. Kurtlar Vadisi'nin misyonu, her zaman devletin, milletin yanında olmak. Mesele vatansa her zaman bu filmler olacaktır." ifadelerini kullandı.

Kayaoğlu, "Tanklarımızı millete karşı değil, milletin yanında kullanıyoruz, hem dizilerimizde hem filmlerimizde hem de gerçekte inşallah. 'Kurtlar Vadisi'nin tamamında en başta millet var" dedi.

"FİLM DARBE GECESİNİ ANLATIYOR"

Filmin yönetmeni Serdar Akar, çekimlere yağmur nedeniyle birkaç gün ara vermek zorunda kaldıklarını söyledi. "Filmimiz bir gece içinde geçiyor. O havada onun devamlılığı için durmamız gerekti. Film darbe gecesi geçiyor. İçeriğine ilişkin sadece bunu söyleyebilirim" ifadelerini kullanan Akar, şöyle devam etti:

"Antalya, sinemacılar için hakikaten çok iyi bir yer. Doğal plato gibi, her şey var. Neden burası bir sinema merkezi olamıyor, şaşırıyorum yani. Aslında Altın Portakal Film Yarışması da var, çekilen üçüncü, dördüncü film galiba bu. Bulunduğumuz bölgedeki halk gerçekten çok yardımcı oluyor. Manavgat'ta, Side'de, gittiğimiz tüm ilçelerde gerçek birer sinemasever gibi bize davranıyorlar. Bizim Kurtlar Vadisi ekibi olduğumuzu bilenlerin etkisi de oluyor. Tabii Kurtlar Vadisi'ni seviyoruz, devam etsin istiyoruz."

Akar, filmde kullanılan tankla ilgili soruya da "Biz geldiğimizde buradaydı, bilmiyorum. Tank mı, ne tankı, tank nerede, bilemiyorum." karşılığını verdi.

7.4
7.4 / 10 0
18 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Konu/Başlık*
Yorum*
Duygunuz*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

#24667
ben şahsıma ne gezi olayları ne on beş temmuz ne de on iki eylül dönemi olaylarına aile olarak karışmadık mantık olarak millete ve güvenlık güçlerıne karşı çıkmadım ve çıkmayı da düşünmüyorum milliyetçiyim saçma geliyor bana bütün bunlar
2 Ocak 2018 / 21:08 Yorumcu Kimliği: 3da7703d
#22524
hatalar
kurtlar vadisi pusu'da hata çok elif 2010 doğumlu doğa sakarya 2005, safiye ve abisinin arasında 1.5 yaş var gaye gürsel'le 11 yaş, 2 oyuncu değişecek amon'un kucağındaki çocuk polat'ın inci'den olan oğlu onu ortaya çıkarın artur da elif'in ikizi olabilir artur nerede
25 Haziran 2017 / 21:51 Yorumcu Kimliği: 99a75899
#22259
ne zaman başlar acaba
Site Yöneticisi: Henüz net bilgiler yok, bize ulaştıkça sitemizde yayınlarız inşallah.
31 Mayıs 2017 / 16:59 Yorumcu Kimliği: 6ce07a6c
#22258
artık yeter
sakın başlamasın böyle diziler yüzünden ortalık karışıyor güzel diziler olsun daha iyi
31 Mayıs 2017 / 16:59 Yorumcu Kimliği: 6ce07a6c
#22131
ne zaman başlayacak
16 Mayıs 2017 / 15:23 Yorumcu Kimliği: b42c24b4
Özel Dizi Haberleri
 
Anketler

 
Özel Dizi Haberleri
 
Dizi Oyuncuları
 
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya