SAYISAL SIRALAMALAR
DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Kocaman Ailem Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Kocaman Ailem dizisinin oyuncuları ve rolleri. Kocaman Ailem dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Kocaman Ailem - Levent Ülgen - Hulusi Koyuncular Kimdir?
  Oyuncu:
  Levent Ülgen
  Rolü:
  Hulusi Koyuncular
  Karakter Açıklaması:
  Kayserili, yoksul bir ailenin çocuğu olan Hulusi, yıllarca dişini tırnağına takmış büyük bir sucuk markasının sahibi olmuştur. Çalışmak ve mücadeleyle geçen bir ömür yüzünden ne evlenmeye ne çocuk yapmaya fırsatı olmamıştır. Daha doğrusu o öyle sanmaktadır... Kocaman çiftliğinde, kardeşi ve onun eşiyle yaşamaktadır. Her ne kadar cimriliğiyle nam salmış olsa da içinde tertemiz, iyi yürekli, merhametli bir adam vardır. Sadece Hulusi bu iyi taraflarını göstermek konusunda da cimridir o kadar.
 • Kocaman Ailem - Emre Karayel - Şinasi Koyuncular Kimdir?
  Oyuncu:
  Emre Karayel
  Rolü:
  Şinasi Koyuncular
  Karakter Açıklaması:
  Hulusi'nin tek kardeşi olan Şinasi, abisi ve karısı ile çiftlikte yaşamaktadır. Hayata hep pozitif taraflarından bakar, öyle ki ne abisinin cimriliği, ne karısının şirretliği, onları çok sevmesine engel olmaz. İsteseler her ikisi için de canını verir. Saf kalpli, itikatı güçlü, aza tamah eden, büyük hırsları olmayan yani abisinin neredeyse zıttı bir adamdır. Hayattaki en büyük hırsı abisinin onunla gurur duymasını, karısının ise onu takdir etmesini sağlayabilmektir. Bu hırs onun başına çeşitli işler açacaktır.
 • Kocaman Ailem - Aksel Bonfil - Demir Erdem Kimdir?
  Oyuncu:
  Aksel Bonfil
  Rolü:
  Demir Erdem
  Karakter Açıklaması:
  "Şampiyon" diye de bilinen Demir, bir zamanlar ringlerde fırtınalar estirmiştir. Fakat sakatlanınca kariyerini bırakmak zorunda kalmış, kurumsal hayata dönmüştür. İdealist, dürüst son derece güvenilir olan genç adam bu özellikleri yüzünden Hulusi'nin sağ kolu olmuştur. Aralarında patron-çalışan ilişkisinin ötesinde baba-oğul bağı vardır. Hulusi'yi babası olsa bu kadar sever. Güçlü, kararlı, ne istediğini bilen Demir'in tek zaafı tabii ki Elif'tir.
 • Kocaman Ailem - Çağla Demir - Elif Ateş Kimdir?
  Oyuncu:
  Çağla Demir
  Rolü:
  Elif Ateş
  Karakter Açıklaması:
  "Delikanlı" lafının bir tek erkeklere söylenmediğinin en büyük kanıtı, vücut bulmuş hali Elif'tir. Sadece bu da değil; dibine kadar inatçı, köküne kadar duygusal, sonuna kadar aşıktır. En büyük kalp ağrısı, 3 kez nişandan, 6 kez sözden döndüğü, gönlünün şampiyonu Demir ile bir türlü mutlu sona kavuşamıyordur. Ama ona göre bu konuda kendisinin zerre kadar kabahati yoktur, tüm suç o Demir denen şampiyondadır. Ama çok seviyordur Demir'i çok.
 • Kocaman Ailem - Özlem Türkad - Sevgi Haznedar Kimdir?
  Oyuncu:
  Özlem Türkad
  Rolü:
  Sevgi Haznedar
  Karakter Açıklaması:
  İkinci Hulusizede olan Sevgi, gizemli, hafif tedirgin edici ama son derece kalender bir kadındır. Bir yere heykeli dikilecek olsa Sevgi'nin yüreğine çimento yetmez! Böyle doğmamıştır elbette, yaşadığı olaylar, zorlu hayat koşulları ve düğün öncesi tüm eşyalarını çalıp kaçan Hulusi onu bu hale getirmiştir. Polisiye olaylara karşı özel bir ilgi beslemektedir. Öyle ki herhangi bir suçu oturduğu yerden çözebilir. Tam bir Müge Anlı hayranıdır. Hayatta vazgeçemediği iki şey varsa, biri oğlu Selim, diğeri ise televizyonudur. Kardeşi Naci alavereci dalaverecidir ama yıllarca ona yarenlik yapmış, oğlunu büyütmesine yardım etmiştir. Kardeşi ve oğlu dahil, kimseye tam olarak güvenmez. Niye güvensin ki; insanoğlu çiğ süt emmiş.
 • Kocaman Ailem - Necmi Yapıcı - Naci Haznedar Kimdir?
  Oyuncu:
  Necmi Yapıcı
  Rolü:
  Naci Haznedar
  Karakter Açıklaması:
  Ablası eniştesi tarafından dolandırılıp bir de üstüne hamile kalınca Naci bırakıp gidememiştir ablasını bir daha. O günden beri ablası ve yeğeniyle yaşamakta, onlar nereye giderse o da onlarla gitmektedir. Yeğenden öte evlat yarısı bildiği Selim'i kendine göre yetiştirmiş, sokağın, ortamların tüm kurallarını öğretmiştir. Yalan söylemek konusunda doktora sahibi olan Naci, bunca tezgaha, dalavereye rağmen hep meteliksizdir. Olsun gönlü zengindir onun da. Ablası ve yeğeni için dünyayı ayağa kaldırabilir.
 • Kocaman Ailem - Berkay Tulumbacı - Selim Haznedar Kimdir?
  Oyuncu:
  Berkay Tulumbacı
  Rolü:
  Selim Haznedar
  Karakter Açıklaması:
  Ortamların bıçkın delikanlısı Selim, aslında kalbinin olduğu yerde küçük bir serçe besliyordur. Pek belli etmese de son derece duygusal ve merhametli bir adamdır. Hayatta örnek alabileceği tek erkek dayısı Naci olmuş, ondan etkilenmiştir. Dolayısıyla ucundan kıyısından bazı tezgahlara bulaşmış ama asla mazlumun, yoksulun tek kuruşuna dokunmamıştır. O ekmeğinin peşindedir. Hem bu dolandırıcılık değil, ticarettir ona göre. Şeytan tüyü vardır bu çocukta, sempatik ve komiktir. Ve ne yaparsa yapsın da hep dört ayak üstüne düşer.
 • Kocaman Ailem - Çağrı Çıtanak - Ercan Öngören Kimdir?
  Oyuncu:
  Çağrı Çıtanak
  Rolü:
  Ercan Öngören
  Karakter Açıklaması:
  Güzide'nin içerideki adamıdır. Ercan, Demir'le yakın arkadaş, şirkette de önemli pozisyonda olan bir karakterdir. Güzide'yle birlikte yavaş yavaş şirketi ele geçirirken kimse ondan şüphelenmez. Hatta güvenilir biri olarak tanınmaktadır. Ne vakit duygular işin içine girecek, Ercan bocalamaya başlayacaktır.
 • Kocaman Ailem - Zeynep Gülmez - Jale Ateş Kimdir?
  Oyuncu:
  Zeynep Gülmez
  Rolü:
  Jale Ateş
  Karakter Açıklaması:
  Emekli hemşire olan Jale, deli dolu kızı Elif'le birlikte sakin bir hayat sürmektedir. Ta ki kızının uzatmalı sevgilisi çat kapı gelip onu acı gerçekle yüzleştirene kadar. Jale kızını kaybetmeme uğruna hiç tanımadığı Hulusi'nin evine yerleşecek, bambaşka bir maceranın içine girecektir. Olsun, yeter ki kızı Elif mutlu olsun ve yanında dursun.
 • Kocaman Ailem - Erman Okay - Yaşar Tezcan Kimdir?
  Oyuncu:
  Erman Okay
  Rolü:
  Yaşar Tezcan
  Karakter Açıklaması:
  Çiftliğin bir tanecik bahçıvanıdır. Aynı zamanda Hulusi'nin özel şoförlüğünü de yapar. Hepsinden önemlisi de Hulusi'nin zor zaman dostu, akıl aldığı kişidir. Her zaman gülümseyen, insanın içini ısıtan biridir Yaşar. Kızı Berrak'la birlikte çiftlikte yaşamaktadırlar.
 • Kocaman Ailem - Gülçin Hatıhan - Nurten Koyuncular Kimdir?
  Oyuncu:
  Gülçin Hatıhan
  Rolü:
  Nurten Koyuncular
  Karakter Açıklaması:
  Varlık içinde yokluk çekmek tabiri Nurten için bulunmuştur neredeyse. Koskoca sucuk fabrikasının sahibinin kardeşiyle evlidir ama yemekten temizliğe, bahçeden ev idaresine her iş Nurten ve kocasının eline bakmaktadır. Ahdetmiştir; gün gelecek hak ettiği o şaşalı, bolluk içindeki hayata kavuşacaktır. Ah keşke kocası da onun bu hayallerine bir nebze ortak olabilse, desteklese. Bu uğurda zaman zaman kocası Şinasi'yi doldurması, gaza getirmesi, çapının ötesinde planlara dahil etmesi gerekir. Ama Nurten ne yapıyorsa hem kendi hem de çok sevdiği kocası Şinasi için yapıyordur. Bunca zenginlik varken azıcık daha ferah içinde yaşamak istemek suç mudur yani?
 • Kocaman Ailem - Buse Arslan - Berrak Tezcan Kimdir?
  Oyuncu:
  Buse Arslan
  Rolü:
  Berrak Tezcan
  Karakter Açıklaması:
  Babasının her şeyi olan Berrak, başarılı ve hırslı bir polis komiseridir. Genç yaşına rağmen hızla yükselmiştir. Prensiplerine oldukça bağlıdır. Her zaman gerçeğin ve adaletin peşindedir. Babası gibi Berrak'ın da pamuktan bir kalbi vardır. Fakat söz konusu işi ise kimsenin gözünün yaşına bakmaz.
 • Kocaman Ailem - Cihan Kurtaran - Ahmet Menengiç Kimdir?
  Oyuncu:
  Cihan Kurtaran
  Rolü:
  Ahmet Menengiç
  Karakter Açıklaması:
  Annesi ne kadar üstüne düşüyor, ne kadar seviyorsa, Ahmet de annesine aynı hisleri besliyordur. Sadece bu duygularını gösteremiyordur çünkü duygusal zekası biraz düşüktür. Ama Allah duygusal kısımdan aldıklarını analitik kısma vermiş olsa gerek ki; Ahmet tam bir dâhidir. Az ama öz konuşur. Titiz, düzenli ve sorgulayıcıdır. Bildiğin ana kuzusudur, öyle ki annesinden rıza almadan su bile içemez. Sonuçta her şeyin en iyisini annesi biliyordur.
 • Kocaman Ailem - Ayça Bildik - Gül Kimdir?
  Oyuncu:
  Ayça Bildik
  Rolü:
  Gül
  Karakter Açıklaması:
  Hulusi'nin asistanı
 • Kocaman Ailem - Zuhal Yalçın - Ayşe Menengiç Kimdir?
  Oyuncu:
  Zuhal Yalçın
  Rolü:
  Ayşe Menengiç
  Karakter Açıklaması:
  Emekli tarih öğretmeni olan Ayşe, hayatın zorluklarıyla tek başına mücadele etmekle kalmamış, biricik oğlu Ahmet'i de yalnız büyütmüştür. Hulusi onu evlilik öncesi yüzüstü bırakıp kaçık gitmekle kalmamış, babasından kalma sucuk formülünü de çalmıştır. Bir de üstüne hamile olduğunu fark etmiştir. Ama bir gün bile isyan etmemiştir bu duruma çünkü oğlu bu hayatın ona verdiği en güzel hediyedir, tüm dünyasıdır. O kadar ki kazık kadar adama hala çocuk muamelesi yapmaktadır.
 • Kocaman Ailem - Özge Özder - Güzide Karaarslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Özge Özder
  Rolü:
  Güzide Karaarslan
  Karakter Açıklaması:
  Yıllar önce Hulusi yüzünden hayatı tepe taklak olan Güzide, intikam yemini etmiştir. Ne olursa olsun, Hulusi'nin de onun gibi çöktüğünü görmek istemektedir. Önce şirketini elinden almak ister. Sonra da çocuklarını. En ufak bir hataya tahammülü olmayan Güzide, istediği şeyi alana kadar durmayacaktır.

Kocaman Ailem
0
Editör Ol
10
Yorum Yaz
7.0
7.0 / 10 0
46 Oy
Kocaman Ailem Oyuncuları
Özel Dizi Haberleri
 
2018 Yaz Dizileri Anketi 
Özel Dizi Haberleri
 
Dizi Oyuncuları
 
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya