Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Kalk Gidelim Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi 2019

Kalk Gidelim dizisinin 3. sezon oyuncuları ve rolleri. Kalk Gidelim dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Kalk Gidelim - Ufuk Özkan - Seyfettin Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Ufuk Özkan
  Rolü:
  Seyfettin Dal
  Karakter Açıklaması:
  40-45 yaşında. Dal ailesinin en büyük oğlu, yani kardeşlerin en büyüğü. Sevda'nın kocası, Samim ve Halim'in babası, Mustafa Ali ve Nuriye'nin ağabeyi.
 • Kalk Gidelim - Erkan Sever - Mustafa Ali Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Erkan Sever
  Rolü:
  Mustafa Ali Dal
  Karakter Açıklaması:
  40'lı yaşlarını geçmiş. Dal ailesinin iki numarası. Seyfettin'in 1,5-2 yaş küçük kardeşi. Nurcan'ın kocası, Canberk ve Duru'nun babası. Gelenekçi bir toprakta büyüyüp memleketten ayrıldıktan sonra sosyetenin eteklerinde gezecek diye ayarı kaçıran ve lümpenleşen bir adam.
 • Kalk Gidelim - Ayça Varlıer - Nurcan Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Ayça Varlıer
  Rolü:
  Nurcan Dal
  Karakter Açıklaması:
  40'lı yaşlarında. Mustafa Ali'nin biricik aşkı. Canberk ve Duru'nun annesi, Sevda'nın eltisi, Nuriye'nin görümcesi. Eltisi, hiç görmedim böyle dillisi; Görümce, görmeyeyim ömrümce.
 • Kalk Gidelim - Mehtap Bayri - Sevda Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Mehtap Bayri
  Rolü:
  Sevda Dal
  Karakter Açıklaması:
  45 yaşlarında. Köyün güzel kızlarından biriymiş zamanında. Hala da öyle. Seyfettin'in karısı. Samim ve Halim'in annesi, evin büyük gelini.
 • Kalk Gidelim - Kerem Kupacı - Halil Kalkar Kimdir?
  Oyuncu:
  Kerem Kupacı
  Rolü:
  Halil Kalkar
  Karakter Açıklaması:
  40 yaşlarında. Nuriye'nin kocası, Dudu ve İpek'in babası, ailenin ve yörenin damadı. Evde Damat Halil olarak çağırılsa da ahali arasındaki lakabı 'enişte'.Çünkü onların eniştesi. Tam bir 'ortayolcu'. Özellikle Hacı Hüseyin'e ve Seyfettin'e büyüğü oldukları için çok hürmetli. O kadar hürmetli ki bu tavrı onu yalaka gibi gösteriyor.
 • Kalk Gidelim - Füsun Kostak - Nuriye Dal Kalkar Kimdir?
  Oyuncu:
  Füsun Kostak
  Rolü:
  Nuriye Dal Kalkar
  Karakter Açıklaması:
  35-40 yaşlarında. Hacı Hüseyin'in kızı, Seyfettin ve Mustafa Ali'nin kardeşi. Halil'in karısı, Dudu ve İpek'in annesi. Evin hakkı yendiğini düşünen ama buna da ses çıkaramayan kızı. Çabuk inanan bir tip. Küçük kız olduğundan pek bir şeye ses çıkaramıyor. İçgüveysi bir kocası olduğundan Mümine babaannenin müştemilatında birlikte yaşamaktadırlar. Bunun sebebi ise Hacı Hüseyin'in aynı dam altında kızının damadıyla kalmasını uygun görmemesi. Damadı içgüveysi almışlar ama akılları sıra çok da içli dışlı olmasınlar diye böyle bir yol bulmuşlar.
 • Kalk Gidelim - Emin Gürsoy - Sefer Zeytin Kimdir?
  Oyuncu:
  Emin Gürsoy
  Rolü:
  Sefer Zeytin
  Karakter Açıklaması:
  Köyün muhtarı. 50'li yaşlarda. Yaklaşık 25 senedir muhtardır. Zamanının en genç muhtarı seçilmiştir. Enerjik, neşeli, eğlenceli ve nüktedan bir kişiliği vardır.
 • Kalk Gidelim - Nalan Okçuoğlu - Hatice Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Nalan Okçuoğlu
  Rolü:
  Hatice Dal
  Karakter Açıklaması:
  Hacı Hüseyin Dal'ın karısı, evin annesi. O da kocası gibi idareli bir kadın. 3 evladını en iyi şekilde yetiştirmiş sahip çıkmıştır ama sonrada Mustafa Ali çekip gidince onun yarası yüreğinde kalmıştır. Sert görünümlü bir kadın olmasına rağmen yeri geldiğinde çok merhametli olduğunu da görürüz. İlin, köylerin fakirine hastasına o sahip çıkar. Mustafa Ali'yi Meryem ile evlendirmek istemiş oğlu onu dinleyip İstanbul'a kaçmıştır. Bu sebeple oğluna çok kırgındır. Üstelik Mustafa Ali yıllarca onları ihmal edip adeta 'hanımköylü' olunca, bir de bu yetmezmiş gibi sürekli yanında gelinin annesini yani kaynanasını gezdirip kendisini ihmal edince kırgınlığı katlanmıştır. Bu ihmal konusunu aslında Mustafa Ali'ye konduramaz. Mustafa Ali'nin bu ihmaline sebep olan kişinin Nurcan olduğunu düşünür. Bu yüzden hayırsız gelin Nurcan'la büyük bir alıp veremediği olacak, Nurcan'a, Sevda'ya yaptığı kaynanalığın beterini yapacaktır.
 • Kalk Gidelim - Aslı Omağ - Meryem Kütük Kimdir?
  Oyuncu:
  Aslı Omağ
  Rolü:
  Meryem Kütük
  Karakter Açıklaması:
  35 yaşlarında. Meryem'in kasabanın sözü geçen Hanım ağasıdır. Babadan kalma mal varlığının başındadır. Hacı Hüseyin ailesi ile iş yapmaktadır, ta ki Mustafa Ali dönene kadar.
 • Kalk Gidelim - Kerim Yağcı - Bodur Sadık Kimdir?
  Oyuncu:
  Kerim Yağcı
  Rolü:
  Bodur Sadık
  Karakter Açıklaması:
  50 Yaşında Meryem'in çiftliğinin 'bodur' kahyasıdır. Bir oğlu vardır. Karısı bırakıp gitmiş. Sadık'la ters düşmüşler. En büyük meseleleri Türkü ile Arabesk olmuş. 'Neşeli Günler' filminde Aile Naşit'le Münir Özkul'un 'turşu limondan mı kurulur sirkeden mi' çatışmasına benzer bir çatışma ile Sadık Türkü demiş, Karısı Arabesk demiş, bu sebeple ayrılmışlar. Gel gör ki yanında çalıştığı Hanımağası Arabeskçinin Allahı'dır. Çiftliğin bütün işleri ile o ilgilenmektedir. Meryem'in sağ koludur. Her yerde kulağı vardır. Köyde olan biten her şeyden haberi vardır. Sözü toktur, lafını esirgemez. Buz dağı gibi olduğuna inanılır. Boyu kısadır ama bunun kalanı yerin 7 kat altına gidiyor derler O'nun için.
 • Kalk Gidelim - Onur Seyit Yaran - Canberk Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Onur Seyit Yaran
  Rolü:
  Canberk Dal
  Karakter Açıklaması:
  20'li yaşlarında. Mustafa Ali ve Nurcan'ın oğlu. Yakışıklı babasının sayesinde zengin bir hayat sürmeye alışmış, yokluk nedir bilmeyen, güzel kızlarla gönül eğlendiren, çapkın, pahalı arabalarla gezen, özel üniversitede okuyan ama okulun yolunu bilmeyen, sürekli espri yapmak gereği hisseden, şeytan tüylü, çok zeki ama çok sorumsuz, aylak bir 'dalgacı Mahmut'.
 • Kalk Gidelim - Hayrettin Karaoğuz - Ercan Kimdir?
  Oyuncu:
  Hayrettin Karaoğuz
  Rolü:
  Ercan
  Karakter Açıklaması:
  Nurcan'ın kardeşi
 • Kalk Gidelim - Sena Çakır - Dudu Kalkar Kimdir?
  Oyuncu:
  Sena Çakır
  Rolü:
  Dudu Kalkar
 • Kalk Gidelim - İlayda Aydın - Badegül Kütük Kimdir?
  Oyuncu:
  İlayda Aydın
  Rolü:
  Badegül Kütük
  Karakter Açıklaması:
  18 Yaşında, Meryem'in yeğeni. Ana babası bir kazada ölünce Meryem; hem analık babalık etmiş bu kıza. 18 yaşlarında. Üniversiteye hazırlanıyor. Dünyalar güzeli, akıllı, cazibeli, yaban gülü bir hoş kız. Uzun boylu, renkli gözlü ama esmer. Canberk hikayemizde Badegül'e aşık olacak. Badegül biraz yaban gülü olduğundan önce geri duracak. Canberk, bozkırın ortasında açan bir gelincik gibi dikkat çeken bu kıza iyice saracak. Meryem de Canberk'in babası Mustafa Ali ile geçmişte evlenememesinin intikamını almak adına Canberk'in Badegül'ün yanına sokulmasına izin vermeyecek. Ama zaman içinde bu aşk karşılıklı olunca Badegül ve Canberk bir şekilde birbirlerine kavuşmanın yolunu bulacaklar. Geleneklerine sıkı sıkıya bağlı ama özgür yetişmiş, doğayla iç içe büyümüş bir köy kızıdır. Canberk, Badegül'ün vahşiliğinden etkilenmiştir.
 • Kalk Gidelim - Alican Okumuş - Halim Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Alican Okumuş
  Rolü:
  Halim Dal
  Karakter Açıklaması:
  Seyfettin ve Sevda'nın diğer oğlu. Canberk'ten biraz büyük. Akran sayılırlar. Liseye kadar okumuş, sert bir köy delikanlısı. Kara kaşlı, kara gözlü, kısacası kara yağız, kuvvetli ve kaslı vücut hatlarına sahip. Yakışıklıdır yakışıklı olmasına ama tek kusuru aklı işte.
 • Kalk Gidelim - Alper Saylık - Şakir Kimdir?
  Oyuncu:
  Alper Saylık
  Rolü:
  Şakir
 • Kalk Gidelim - Ece Aydemir - Duru Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Ece Aydemir
  Rolü:
  Duru Dal
  Karakter Açıklaması:
  17 yaşında Mustafa ve Nurcan'ın kızı. Dünyalar güzeli bir kız ama aynı zamanda da akıllı. Kolejde okuyor. Annesine, abisine göre çok daha sağduyu sahibi bir kız. Babasına düşkündür. Pahalı alışkanlıkları yok. Annesi ne kadar istese de kızını kendisine benzetememiştir. Abisi ile bu sebeple geçinemez. Kasabaya ilk geldiği zamanlar annesi ve abisi kadar büyük tepkiler vermese de onun da hayatı kökten değişmiştir. Zorlukları o da yaşayacak ama ilk başta babasının yanında durduğundan sonra da aslında en çok zorlanan kişi kendisi olsa da sesini çıkaramayacaktır. Veli Demir adında basketbolcu bir gence aşıktır. Aslen bir Türk olan bu delikanlı, Rusya'da büyümek zorunda kalmış, daha sonra askerlik için Türkiye'ye gelmiş ve burada kalmıştır.
 • Kalk Gidelim - Can Kıran - Samim Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Can Kıran
  Rolü:
  Samim Dal
  Karakter Açıklaması:
  Seyfettin'in kendini zeki sanan büyük oğlu. Canberk'ten ve Halim'den bir kaç yaş büyük. Sevda'nın yere göğe koyamadığı 'kendine' göre zeki ama aslında bir komik tip.
 • Kalk Gidelim - Andrey Polyanin - Veli Demir Kimdir?
  Oyuncu:
  Andrey Polyanin
  Rolü:
  Veli Demir
  Karakter Açıklaması:
  25 yaşlarında, yurt dışında büyümüş bir Türk vatandaşı. Duru'nun basketbolcu sevgilisi. Zamanında garson olan babası Ali Demir, İstanbul'da çalışırken, Rus vatandaşı olan annesiyle tanışmış, evlenmişler ve Veli Demir dünyaya gelmiştir. İsmi, annesi ve babasının ortak rızası ile seçilmiş gibi görünse de, annesi oğlunun isminin 'Viladimir' olmasını istemiş ancak baba içine sinmediği için nüfusta çocuğun ismini 'Veli Demir' olarak yazdırmış. Veli Demir, 6 yaşlarındayken de şiddetli bir anlaşmazlık ve sonucunda kavgadan dolayı annesi Veli Demir'i alarak Rusya'ya kaçmıştır.
 • Kalk Gidelim - Burak Diri - Tombul Efe Kimdir?
  Oyuncu:
  Burak Diri
  Rolü:
  Tombul Efe
 • Kalk Gidelim - Öznur Ön - Perihan Zeytin Kimdir?
  Oyuncu:
  Öznur Ön
  Rolü:
  Perihan Zeytin
  Karakter Açıklaması:
  Muhtar Sefer'in karısı
 • Kalk Gidelim - Hakan Eksen - Yetim Recep Kimdir?
  Oyuncu:
  Hakan Eksen
  Rolü:
  Yetim Recep
 • Kalk Gidelim - Bengi Ceren Uluğ - Cennet Kimdir?
  Oyuncu:
  Bengi Ceren Uluğ
  Rolü:
  Cennet
 • Kalk Gidelim - Pelin Şahin - İpek Kalkar Kimdir?
  Oyuncu:
  Pelin Şahin
  Rolü:
  İpek Kalkar
 • Kalk Gidelim - Bayazıt Gülercan - Hacı Hüseyin Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Bayazıt Gülercan
  Rolü:
  Hacı Hüseyin Dal
  Karakter Açıklaması:
  65 yaşlarında, hikayemizin doğruluk, dürüstlük, iyilik, çalışkanlık ve disiplin abidesi babası... Mustafa Ali Dal'ın, Seyfettin Dal'ın ve kızı Nuriye'nin babalarıdır. Yaşadıkları kasabanın en ileri gelen ailelerinden birinin başı... Tarlalar, bağlar, bahçeler, büyük baş, küçükbaş hayvan çiftlikleri vardır. Bütün bu zenginliğe sahip olmasına rağmen 'eli sıkı' bir adamdır Hacı. Tutumludur. Çevresindekilere göre cimri olarak görülebilir ama aslında onun niyeti, israftan kaçınmaktır. Mustafa Ali hariç bütün evlatlarını ahlaklı, saygılı, çalışkan, vefalı yetiştirmiştir. Onun gözünden ailenin çürük elması Mustafa Ali'dir. Kütükten silemese de gönlünden silmiştir artık onu! Evde adının anılmasından bile rahatsız olur. Ancak Mustafa Ali köye geri geldiğinde baba yüreği de yumuşar. Oğlunun çok zor durumda olduğunu anlaması yüreğini 'cız' ettirir. Her şeyin düzeleceğini zanneder. Her insan hata yapar, önemli olan, hatasını anlayıp geri dönmek ve bir daha tekrarlamamak üzere ondan uzak durmaktır şiar'ından hareketle Mustafa Ali' yi affedecek olur ancak Mustafa Ali'nin gizli bir ajandasının olduğunu ve her şeyi dürüstçe itiraf etmediğini fark edince Mustafa Ali'yi adam etmek için ona sağlam ve zorlayıcı dersler vermeye karar verir.
 • Kalk Gidelim - Yıldız Kültür - Mümine Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Yıldız Kültür
  Rolü:
  Mümine Dal
  Karakter Açıklaması:
  80 yaşında. Eli sopalı, cazgır bir kadın. Bunamış ama dilinin sivriliğinden hiçbir şey eksilmemiş. Hala, oğluna, gelinine, torunlarına, gelinlere kök söktürmektedir Mümine nene! Mustafa Ali en sevdiği torunudur. Bunun iki sebebi vardır. Biri Mustafa Ali'yi diğerlerine göre daha akıllı olarak görmesi, diğeri de Mustafa Ali'yi rahmetli kocasına benzetmesi... Elinden düşürmediği, bezden dikilmiş, bir topuzu vardır. Herkes bu topuzun içinin altın dolu olduğunu zanneder.
 • Kalk Gidelim - Zülal Yürekli - Elif Kimdir?
  Oyuncu:
  Zülal Yürekli
  Rolü:
  Elif
 • Kalk Gidelim - Yiğit Dören Kimdir?
  Oyuncu:
  Yiğit Dören
 • Kalk Gidelim - Nigar Yıldız - Hale Kimdir?
  Oyuncu:
  Nigar Yıldız
  Rolü:
  Hale
 • Kalk Gidelim - Kerim Alişan - Sadık Kimdir?
  Oyuncu:
  Kerim Alişan
  Rolü:
  Sadık
  Karakter Açıklaması:
  Kahya
 • Kalk Gidelim - Erdi Ünver - Bayram Kimdir?
  Oyuncu:
  Erdi Ünver
  Rolü:
  Bayram
  Karakter Açıklaması:
  Melisa'nın dayısı, aşiret ağası
 • Kalk Gidelim - Fevzi Gökçe Kimdir?
  Oyuncu:
  Fevzi Gökçe
  Karakter Açıklaması:
  Melisa'nın babası, aşiret ağası
 • Kalk Gidelim - Murat Özdemir Kimdir?
  Oyuncu:
  Murat Özdemir
 • Kalk Gidelim - Ela Yörüklü - Melisa Kimdir?
  Oyuncu:
  Ela Yörüklü
  Rolü:
  Melisa
  Karakter Açıklaması:
  Canberk'in sevgilisi
 • Kalk Gidelim - Ela Yörüklü - Melisa Kimdir?
  Oyuncu:
  Ela Yörüklü
  Rolü:
  Melisa
  Karakter Açıklaması:
  Canberk'in sevgilisi
 • Kalk Gidelim - Nilay Deniz - Nehir Kimdir?
  Oyuncu:
  Nilay Deniz
  Rolü:
  Nehir
  Karakter Açıklaması:
  Veli'nin kardeşi
 • Kalk Gidelim - Ferhat Yılmaz - İsmet Kırbaç Kimdir?
  Oyuncu:
  Ferhat Yılmaz
  Rolü:
  İsmet Kırbaç
  Karakter Açıklaması:
  Gayrimenkul danışmanı
 • Kalk Gidelim - Sinan Albayrak - Ali Demir Kimdir?
  Oyuncu:
  Sinan Albayrak
  Rolü:
  Ali Demir
  Karakter Açıklaması:
  Nehir'in babası
 • Kalk Gidelim - Cem Belevi - Sinan Kimdir?
  Oyuncu:
  Cem Belevi
  Rolü:
  Sinan
  Karakter Açıklaması:
  Doktor
 • Kalk Gidelim - Cüneyt Şen - Nusrettin Dal Kimdir?
  Oyuncu:
  Cüneyt Şen
  Rolü:
  Nusrettin Dal
 • Kalk Gidelim - Ebuhan Tırtar - Şerif Kimdir?
  Oyuncu:
  Ebuhan Tırtar
  Rolü:
  Şerif
  Karakter Açıklaması:
  Sevda'nın kardeşi, Seyfettin'in kayınçosu

Kalk Gidelim
0
Editör Ol
94
Yorum Yaz
6.7
6.7 / 10 0
51 Oy
Kalk Gidelim Oyuncuları
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya