Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Hercai Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi 2019

Hercai dizisinin 2. sezon oyuncuları ve rolleri. Hercai dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Hercai - Akın Akınözü - Miran Aslanbey Kimdir?
  Oyuncu:
  Akın Akınözü
  Rolü:
  Miran Aslanbey
  Karakter Açıklaması:
  Aslanbey ailesinin soyunu devam ettirecek tek kişidir Miran Aslanbey. Babaannesi Azize Aslanbey tarafından intikam masallarıyla büyütülmüş, soğuk, mesafeli ama aynı zamanda güçlü ve zeki bir adamdır. Miran der ki: "Ben Miran Aslanbey, yüreğimin bir yanı aşk, bir yanı intikam. Öyle çok nefret var ki içimde, "sevmeyi bilmiyorum" dedim hep. Oysaki aşkın küçücük bir çatlaktan sızıp kök salabileceğini bilmiyordum."
 • Hercai - Ebru Şahin - Reyyan Şadoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Ebru Şahin
  Rolü:
  Reyyan Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Hazar ve Zehra Şadoğlu'nun büyük kızıdır Reyyan. Masum, saf ve temiz bir genç kızdır. Ailesine ve etrafındaki herkese sevgiyle bağlıdır. Ancak annesinden babasından, kardeşinden gördüğü sevgiyi, dedesi Nasuh Şadoğlu'ndan asla görememiştir. Reyyan der ki: "Ben mucizelere inanırım. Hercai kelebeklere, aşka... Ama ne zaman bir hayal kursam hoyrat bir el dağıtır hepsini. Bu konakta hayal kurmak da yasak, hür olmak da. Ben Reyyan Şadoğlu... Kaf Dağı'nın ardındaki masal prensesi, bir kötü devin esiriyim. Bir gün bitecek bu esaret. İşte o gün başlayacağım kendi güzel masalımı anlatmaya."
 • Hercai - Ayda Aksel - Azize Aslanbey Kimdir?
  Oyuncu:
  Ayda Aksel
  Rolü:
  Azize Aslanbey
  Karakter Açıklaması:
  Aslanbeyler'in en büyüğüdür. Çok acılar görmüş geçirmiş, kocasını, üç oğlunu, iki gelinini gömmüş, kalbi nefretle katılaşmış, acımasız bir kadındır Azize. Tam yirmi yedi yıl önce bir intikam yemini etmiştir. İntikam duygusu insanın içindedir, asla soğumaz. Merhamet ise yüreğindedir, hep orada yaşar. Azize der ki: "İntikam gecikir ama yaşlanmaz. Kinimi diri tutanlar çok yaşasın, yaşasınlar ki pay ettiğim acıları tatsınlar. Ben Azize Aslanbey, intikamımı almadan ölmeyeceğim."
 • Hercai - Macit Sonkan - Nasuh Şadoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Macit Sonkan
  Rolü:
  Nasuh Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Ailenin en büyüğü ve vazgeçilmez lideridir. Onun sözü bir emirdir. Karar verdikleri, söyledikleri hiçbir zaman ölçülmez, tartışılmaz, asla karşı çıkılmaz. Nasuh der ki: "Deli utanmazsa soyu utanır, böyle derdi babam. Ben Nasuh Şadoğlu. Şadoğlu ailesinin ağasıyım. And olsun ki, soyuma halel getiren özüm olsa yine cezasını veririm. Adıma yakışmayanın yanımda yeri yoktur."
 • Hercai - Gülçin Santırcıoğlu - Sultan Aslanbey Kimdir?
  Oyuncu:
  Gülçin Santırcıoğlu
  Rolü:
  Sultan Aslanbey
  Karakter Açıklaması:
  Aslanbey ailesinin hayatta kalan tek gelini, Gönül'ün annesidir Sultan. Yokluktan gelmiş ve bey konağına hanım olmuştur. Azize'nin ardından Aslanbey ailesinin başına geçmek en büyük hayalidir. Adı gibi Sultan olmaya ant içtiği kalbinde, kızından başkasına yer yok. Sultan der ki: "Ben Sultan Aslanbey. Masallardaki gibi saraylara sultan olsun demiş de koymuş adımı anam. Şahmeranıyım ben bu masalın. Bir gün tahtıma oturup hüküm süreceğim mutlaka. Toprak olsam bile ruhum kızımda yaşayacak."
 • Hercai - Serhat Tutumluer - Hazar Şadoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Serhat Tutumluer
  Rolü:
  Hazar Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Şadoğlu ailesinin en büyük erkek evladı, babası Nasuh'un sağ koludur Hazar. Hükmü babasından sonra gelir ve herkesi bağlar. Dürüst, çalışkan, metanetli, sevilen, sayılan, güven duyulan bir adamdır. Baba diyardır, ocaktır baba. Kimi zaman kaşları çatık olsa da, kalbindeki sevgisi her daim sıcaktır. Hazar der ki: "Benim bütün derdim tasam ailemdi, hiç kimseyle bir zorum yoktu. Çekiç örse inmedikçe, demir şeklini almaz derler. Beni de örseleye örseleye iki yanı keskin kılıca çevirdiler işte."
 • Hercai - Oya Unustası - Gönül Aslanbey Kimdir?
  Oyuncu:
  Oya Unustası
  Rolü:
  Gönül Aslanbey
  Karakter Açıklaması:
  Aslanbey ailesinin iki kız torunundan biri, Sultan ve Vahit'in tek çocuğudur. Güzel ve öfkeli bir genç kızdır Gönül. Daima duygularıyla hareket eder. Tek hayali büyük bir aşk, sevdiği gibi sevilmek ister. Masal gibi bir aşk ister bazen insan ama hayalini kurduğu o masal, başkasının masalıdır aslında. Gönül Aslanbey, Miran'ın resmi nikahlı karısıdır.
 • Hercai - Ahmet Tansu Taşanlar - Azat Şadoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Ahmet Tansu Taşanlar
  Rolü:
  Azat Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Cihan ve Handan'ın oğludur. Şadoğlu soyunu sürdürecek tek kişidir. Hayatı boyunca kendisine söylenenleri yapmış, cesaretsiz davranmıştır Azat. Ondan ne istenirse istensin hiç itiraz etmemiş, ailesine ve onların inandıklarına hiç karşı çıkmamıştır. Durgun bir deniz gibi gözükse de kalp, kimse bilmez içinde kopan fırtınaları. Azat der ki: "Azat Şadoğlu'yum ben. Derde düşmüş bir aşığım. Kendimi bildim, amcamın kızını sevdim. Yine de diyemedim, lal ettim dilimi. Vaktinden önce sustum, vaktinden sonra konuştum. Ölmek bile gelmedi elimden."
 • Hercai - Serdar Özer - Cihan Şadoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Serdar Özer
  Rolü:
  Cihan Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Nasuh Şadoğlu'nun küçük oğludur. Abisi Hazar'la bir yarışın içinde sayar kendini. Sürekli kendini ispat çabasındadır. Hazar gibi saygı gören, sözü dinlenen bir adam, babasının en çok güvendiği oğlu olmak ister ama beceremez bir türlü. Öfkenin ete kemiğe bürünmüş hali, Şadoğulları'nın Cihan Ağası. Cihan der ki: "Nasuh'un oğlu, Hazar'ın kardeşi Şadoğlu Cihan'ım ben. Adım Cihan olsa da yaşadığım konakta hükmüm yoktur. Babamdan, ağamdan sonra gelir adım, ama değişecek... Çok değil biliyorum, az kaldı o güne. O gün beni çağırırken "Cihan Ağa" diyecekler. Şadoğullarının ağası Cihan Ağa..."
 • Hercai - Gülçin Hatıhan - Handan Şadoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Gülçin Hatıhan
  Rolü:
  Handan Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Handan der ki: "Handan Şadoğlu'yum ben. Hem ağa kızıyım, hem ağa geliniyim. Şanıma yakışır bir erkek doğurdum bu konağa. Şadoğlu soyu benim oğlumun üzerinden yürüyecek. Eksiğim yok, belki fazlayım bile bu konağa. Önüme çıkanı da ezer geçerim. Kendi tahtımı yaptığım gibi, bahtımı da bırakmam şansa."
 • Hercai - Mahmut Gökgöz Kimdir?
  Oyuncu:
  Mahmut Gökgöz
 • Hercai - İlay Erkök - Yaren Şadoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  İlay Erkök
  Rolü:
  Yaren Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Cihan ve Handan'ın kızıdır Yaren Şadoğlu. Sade güzelliği, güler yüzüyle dikkat çeker ancak bu tebessümler ve güzellik kötücül bir ruhun maskesidir sadece. Kötü ve kıskanç bir kalbi vardır Yaren'in, özellikle Reyyan'a karşı. Yaren der ki: "Ben Yaren, Şadoğlu konağının has kızı, dedemin gözbebeği. Annemden öğrendim nasıl yapar insan bahtını, nasıl yıkar geçer önündeki engeli. Varsa bir derdim köşeler sinmem, elimle söküp alırım dermanımı."
 • Hercai - Feride Çetin - Zehra Şadoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Feride Çetin
  Rolü:
  Zehra Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Hazar Şadoğlu'nun karısı, Reyyan ve Gül'ün anneleridir. Kocasına ve çocuklarına büyük bir sevgi ve sadakatle bağlıdır Zehra. Yumuşak başlı bir insan olmasına rağmen evlatlarına karşı bir tehdit sezdiğinde aslan kesilir. Kendini kızlarının ve kocasının mutluluğuna adamış bir anne ve vefakar bir eştir. Zehra der ki: "Ben Zehra Şadoğlu. Han hamam dilemedim Allah'tan. Hiç öyle heveslerim olmadı benim. Huzur istedim. Geç oldu ama yüzüm güldü çok şükür. Bir eş verdi bana iki de kız. Mutluyum ama yine de inceden bir sızı içimde. Ya bozulursa diye hep korkuyorum."
 • Hercai - Cahit Gök - Fırat Demiralp Kimdir?
  Oyuncu:
  Cahit Gök
  Rolü:
  Fırat Demiralp
  Karakter Açıklaması:
  Aslanbey Konağı'nda büyümüştür Fırat. Miran'ın bu hayattaki tek dostu olmuş, Kars'ta Miran ile kardeş gibi büyümüşlerdir. Miran'ın nesi varsa Fırat'ın da olmuş, Azize, Fırat'ı öz torunundan hiç ayrı görmemiştir. Fırat der ki: "Fırat Demiralp benim adım. Kalfanın oğlu gibi değil, bey gibi büyüdüm bu Aslanbey konağında. Azize Aslanbey ayırmadı beni Miran'dan. Bir kardeşim olsa bu kadar severdim. Yoldaş oldum ona, o da bana."
 • Hercai - Güneş Hayat - Esma Demiralp Kimdir?
  Oyuncu:
  Güneş Hayat
  Rolü:
  Esma Demiralp
  Karakter Açıklaması:
  Azize Aslanbey'in sağ kolu, Aslanbey konağının kalfası.
 • Hercai - Aydan Burhan - Hanife Derbent Kimdir?
  Oyuncu:
  Aydan Burhan
  Rolü:
  Hanife Derbent
  Karakter Açıklaması:
  Şadoğlu konağının keskin tehlikesi aynı zamanda eğlenceli yüzü. Hanife der ki: "Hanife Derbent'im ben, elime iş yakışır. Yaptığım yenir, yıkadığım giyilir. Kadınsa, dört dörtlüğü... Bu Şadoğlu'nun ağa karıları gibi ayazda yıkılmam, boranda sökülmem yerinden. Hizmetçiysem de hizmetçiyim, benim de günüm gelir elbet, vazgeçmem. Ölmediysem niye vazgeçeyim."
 • Hercai - İnci Şen - Nigar Katarcı Kimdir?
  Oyuncu:
  İnci Şen
  Rolü:
  Nigar Katarcı
  Karakter Açıklaması:
  Nigar der ki: "Ben Nigar Katarcı. Zehra Hanım'ın sırdaşıyım. Gül'ün "Hamuş"u. Şadoğlu konağının emektar kalfasıyım. Burada yaşadım, burada öleceğim."
 • Hercai - Aslı Samat - Melike Aştutan Kimdir?
  Oyuncu:
  Aslı Samat
  Rolü:
  Melike Aştutan
  Karakter Açıklaması:
  Şadoğlu konağının çalışkan, her daim güler yüzlü kızı. Melike der ki: "Melike Aştutan benim adım. Adım gibi şu koca Şadoğlu konağında aş tutuyorum ben. Kolay mı ekmek parası. Bir koca aile bakıyor elime. Kardeşlerim, annem, babam... Hem gurbetteyim, hem darda. Olsun be, hayat işte..."
 • Hercai - Eylem Tanrıver - Keriman Çetin Kimdir?
  Oyuncu:
  Eylem Tanrıver
  Rolü:
  Keriman Çetin
  Karakter Açıklaması:
  Keriman der ki: "Yarım akıllı sayıyorlar beni. Olsun, saysınlar. Aklımın yarısını gömdüm ben kalbimin yarısını, ruhumun yarısını. Ben Keriman, kırk odalı aynalı konağın delisi, kendi viranesinin gamlı bülbülü."
 • Hercai - Ebrar Alya Demirbilek - Gül Şadoğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Ebrar Alya Demirbilek
  Rolü:
  Gül Şadoğlu
  Karakter Açıklaması:
  Gül der ki: "Benim adım Gül. En küçük Şadoğlu benim. Dedem bana annesinin adını koymuş. Büyükanneye herkes Gül Hanım dediği için bana da Gül Hanım diyorlar. Ben büyüyünce prenses olacağım. Annemin boncuk kızı, babamın çiçeğiyim. Benim bu dünyada en çok sevdiğim, annem, babam, ablam, Nasuh dedem, Azat abim, bir de oyuncaklar, bir de balonlar, ama kırmızı olanlar."
 • Hercai - Duygu Yetiş - Elif Aslanbey (2) Kimdir?
  Oyuncu:
  Duygu Yetiş
  Rolü:
  Elif Aslanbey (2)
  Karakter Açıklaması:
  Eda Elif Başlamışlı'nın yerine kadroya dahil oldu.
 • Hercai - Gökhan Yavuz - Rıza Demir Kimdir?
  Oyuncu:
  Gökhan Yavuz
  Rolü:
  Rıza Demir
  Karakter Açıklaması:
  Şadoğulları'nın her işine koşturan, hayatı konakta öğrenmiş sadık bir fert.
 • Hercai - Eda Elif Başlamışlı - Elif Aslanbey Kimdir?
  Oyuncu:
  Eda Elif Başlamışlı
  Rolü:
  Elif Aslanbey
  Karakter Açıklaması:
  Azize Aslanbey'in zayıf karnı, Aslanbey konağının neşesi.
 • Hercai - Aydan Taş - Şehriyar Taşkın Kimdir?
  Oyuncu:
  Aydan Taş
  Rolü:
  Şehriyar Taşkın

Hercai
1
Editör Ol
68
Yorum Yaz
8.9
8.9 / 10 0
76 Oy
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya