22 Şubat 2018 Perşembe / Yayındaki Dizi Sayısı : 45 / Biten Dizi Sayısı (2017-2018) : 28
 
2017 Yılının En İyi Dizisi2017 Yılının En İyi Oyuncusu2017 Yılının En İyi Kadın Oyuncusu
SAYISAL SIRALAMALAR
DİZİ TOP 10
2017 REYTİNG ŞAMPİYONU
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI

Hayat Şarkısı Yorumları

Hayat Şarkısı dizisi hakkındaki yorum ve düşünceler. Hayat Şarkısı dizisi ile ilgili izleyici yorumları, görüşler, eleştiriler, öneriler, beklentiler.
Hayat Şarkısı
6.9
6.9 / 100
79 Oy

Bu Dizi İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Başlık*
Yorum*

Bu Dizi Hakkındaki Yorumlar

13 Temmuz 2017 / 20:40
müthiş fiinal
merhaba 1. bölümden beri zevkle izledim
Yorumcu Kimliği: a173ca1
7 Haziran 2017 / 01:06
oyuncularını çok başarılı bulduğumuz "hayat şarkısı" filminin bitmesini hiç istemezdik; topluma, bireylere, bilhassa gençler ve çocuklara sevgi, saygı, aile içinde bağlılık, paylaşım, dayanışma gibi olumlu, güzel duygu ve davranışları empoze eden filmlerin uzun süreler devam etmesini diliyoruz. bu meyanda tüm oyunculara tekrar teşekkürler ederek tekrar hepsini bir arada görmek ümidiyle.
Yorumcu Kimliği: 84e72184
7 Haziran 2017 / 00:49
anonim
iki sene boyunca evlerimize misafir olan "hayat şarkısı"nın tüm başarılı ve uyumlu oyuncularına şükranlarımı sunarım. sizleri özleyeceğiz. kerim, hülya, bayram baba, süheyla anne, hala, bahar bebek ve diğer tüm çocuk oyuncular, hüseyin, nilay, mahir, kaya, atıf, bade, ve melek ile tüm oyuncuları tekrar bir arada görmek dileğiyle.
Yorumcu Kimliği: 84e72184
31 Mayıs 2017 / 16:00
çok başarılı ve uyumlu oyuncu kadrosu ile konu itibariyle ise, bazı abartı ve yanlışlıklarına rağmen beğenerek izlediğim bu filmin biteceğini öğrendik. içerisinde sevgi, saygı, paylaşma, yardımlaşma, dayanışma temalarının işlendiği filmler, toplumlara olumlu duygu ve düşünceler aşılar. ayrıca, sosyal yaşantımızda aile ve toplum konularının olumlu yönleriyle ele alınması; şiddet, taciz, tecavüz gibi insanlık dışı davranışları ortadan kaldırmak bakımından faydalı olabileceği gibi, bu kabil tutum ve davranışlara eğilimli hasta ruhlu insanları da tedavi etmekte önemlidir. türü dram olmakla birlikte içerisinde çok güzel esprileriyle komiklikler sergilemiş bulunan ve ismiyle mütenasip "hayat şarkısı" filminin, aile teması ve bağlılığını taşıması sebebiyle uzun vadeli diğer dizi filmleri gibi daha uzun süre devam etmesini gerçekten isterdik. nitekim yıllar önce, uzun zaman herkesin beğeniyle seyrettiği yabancı menşeli "küçük ev" dizisi gibi bu film de uzun vadeli olabilirdi; bu filmin, kırsal ve şehir kültürünü özdeşleştirmesi itibariyle konusu, köy ve şehir arasında yoğunlaşabilirdi. ayrıca bu tür filmlerin, bizim kültür ve tabiatımıza uygun olduğunu, yurdumuzun her kesiminde zevkle izlendiğini düşünmekteyim. bu meyanda, süheyla anne, bayram baba, hala, oğullar, gelinler ve torunlar, mahir, kaya, melek, nilay ile birlikte bazı oyuncuların küçüklüklerini özleyeceğiz. oyunu büyük bir başarı ile sürdürmüş tüm oyuncu kadrosuna özel olarak teşekkürler ederim; aynı oyuncu kadrosunu benzeri konulu başka filmlerde görme dileğiyle.
Yorumcu Kimliği: f9a3fef9
16 Mayıs 2017 / 18:29
sayın site yöneticisi; bir süreden beri sitenizde, ilgi alanım olan tarihi konular ve toplumsal içerikli dizi filmlerle ilgili görüşlerimi dile getirmekteyim. bugüne kadar bilgi ve düşüncelerimi yansıtan yazılarımı yayınladığınız için çok teşekkür ederim. duygu ve düşüncelere tercüman olan "site"nizin çok uzun süre kalıcı olması dileğiyle.
İyi dilekleriniz ve katılımınız için teşekkürler.
Yorumcu Kimliği: f9a3fef9
16 Mayıs 2017 / 18:20
21 nisan yorum devamı
geleneksel aile profilini çizmesi sebebiyle ülkemizin her bölgesinde itibar gördüğüne mutlak nazarıyla baktığım bu filmin, topluma ve bilhassa gençlere sevgi, saygı paylaşım, yardımlaşma kavramlarını empoze ettiğini düşünüyorum. özellikle bizim ülkemizde, bayram baba, süheyla anne, hala karakterlerini sergileyen filmlerin itibar ve kabul görmesi hiç şüphesizdir. ayrıca toplum ve aile ana temalı filmlerin sayılarının artmasının her bakımdan faydalı olacağını değerlendiriyorum. bu nedenle senaryo konusu genişletilmeye çok müsait filmin uzun süre devamını bekliyorum. büyük bir başarıyla bu filmi sergileyen tüm uyumlu oyuncu ekibini (bahar bebek dahil) uzun süre görme beklentisiyle, senarist, yapım ve yönetmene şükranlarımı sunarım.
Yorumcu Kimliği: f9a3fef9
21 Nisan 2017 / 12:18
filmler hakkında herkes olumlu mütalaa vermek zorunda değil, görüş ve eleştiriler olumlu veya olumsuz olabilir, ancak saygı çerçevesinde ve yapıcı olmalıdır.
Yorumcu Kimliği: c0a255c0
21 Nisan 2017 / 12:07
bayram babanın son durumu gibi bazı hoş olmayan sahneler (ki o da normale dönüp iyi halini aldı) ve abartılar olmakla birlikte, başından beri beğeniyle takdirle izlediğim bir film. şehir ve kırsal arasında kültürel bağ bir kuran, bir masa etrafında toplanıp paylaşım, dayanışma içerisindeki geleneksel aile profilini baba, anne, hala gibi unsurlarla çok iyi yansıtan, hülya, melek, nilay, kerim ve hüseyin'in çocukluk yıllarıyla özdeşleştiren (ki çocuk oyuncular da çok çok başarılı) , bayram baba ve mahir'in esprileriyle renk katılan bu film gerçekten çok güzel. cem ve hazer unsurları biraz abartılmakla birlikte güzel. ayrıca tüm oyuncular hem çok uyumlu, hem de çok başarılı, bahar bebek dahil; burcu biricik çok sevimli ve başarılı, bu meyanda, melek karakterinin kesinlikle oyundan ayrılmamasını, onun çok iyi bir oyuncu olduğunu ve onu çok beğendiğimi belirtmek isterim, melek, bahar'ı hülya'ya verdikten sonra yeni bir iş sektörü ve yaşamla, oyuna kesinlikle renk katacaktır, onu bu filmin içerisinde daha uzun süre diğer oyuncularla birlikte görmek isteriz. oyunda başında da belirttiğim gibi bazı abartılı durumlar olmakla birlikte, konu itibariyle aile içi sevgi, saygı, paylaşım, dayanışma duygu ve davranışlarının sergilenmesini büyük bir beğeniyle izliyoruz. ayrıca konu genişletilmeye müsait, aile içinde düğün, sünnet, mutlu sahneler, badenin okul problemleri, halanın sorunları, hastalık, dışardan gelen tehlikeye yönelik şirketsel, parasal mücadele, meleğin yeni yaşamında başlangıçta problemlerle karşılaşması (dolandırıcılar gibi) , meleğin istanbul'a geldikten sonra, ilk işindeki restoran sahibi ile tekrar bir araya gelebilir. kerim'in vakıf üniversitesi kurup orada yaşanılacak olaylar, hülya'nın artık öğrenimine kerim'in okulunda devam etmesi ve ev, çocuk yaşamı, hüseyin'in şirket ve eski güçlü konumuna dönmesi, zeynep ile durumu ? , ayrıca doğup büyüdükleri köylerinde iş sektörü kurarak köy hayatının renkli yönleri ile şehir yaşamları arasındaki iletişim gibi daha bir çok konularla genişleyebilir. nitekim bu kabil filmlerle topluma ve bilhassa çocuklarımıza sevgi, saygı, paylaşım, dayanışma unsurlarının empoze edilmesini faydalı buluyorum. kadına, çocuğa şiddet, tecavüz, taciz, uyuşturucu madde, alkol bağımlılığı, terk edilen çocuklar gibi toplumsal sorunların yok edilmesine yönelik ve sevgi ve de saygı, eğitim, öğrenim , paylaşma unsurları empoze edici bayram babalı filmlerin artmasını diliyorum, bu nedenle bu kabil topluma faydalı filmler genişletilmeli, çoğaltılmalı ve desteklenmelidir. diğer taraftan herkesin aynı filmleri beğenecekleri diye bir kavram söz konusu değil, herkes aynı filmleri beğenmek zorunda değil, ancak görüş ve eleştiriler saygı çerçevesinde yapılmalı, nitekim hakaret içeren durumlar, bilişim suçlarına girer, görüşlerin saygı çerçevesinde ve yapıcı olmasını rica ederim. yapıcı eleştiriler her zaman faydalı olur. lütfen hakaret yerine, yapıcı olalım veya beğenmediğiniz filmleri izlemeyiniz lütfen
Yorumcu Kimliği: c0a255c0
4 Nisan 2017 / 21:35
berbat
iğrenç bir dizi bitsin artık yeter be
Yorumcu Kimliği: 24d98c24
22 Mart 2017 / 13:34
kalabalık geleneksel türk ailesi içerisinde aileyi, maddi ve manevi bakımdan birleştiren, fedakar, yaşlı, sevimli baba rolündeki karakterin, son bölümdeki duygusal sahneleri, hele, hastanede, yoğun bakımda oğlu olduğu sırada onaylanıyorsa enteresan! burada söylenmek istenen veya verilmek istenen mesaj; yaşı ne olursa olsun, bayram baba da insan, onun da eşinden başka duygusal ilişkileri olmalı, hayat çok kısa, herkes sorumluluklarının dışında her şeyi özgürce yaşamalı mı? yoksa bayram baba da bu yaşta hata yapar mı? tabular yıkılmalı mı? her yaşın içerisinde yaşanabilecek olaylar olabilir, ancak ileri yaşlarda ve evli, çocuk, torun sahibi, eşlerine, hastalıklı ve sağlıklı günlerde karşılıklı destek veren, yaşının gereği sorumluluklarının bilincinde bireylerin olması gerektiği, toplum ve aile kavramı içerisinde herkesin fütursuzca davranmasının uygun olmayacağı düşünülmektedir. bayram babanın oğullarını, baştan istemedikleri hanımlarla evlendirmesi ne kadar yanlışsa, bu son sahne de bir o kadar yanlıştır. bizler gene; bayram babayı, ailesine bağlı, fedakar, sevgi dolu, birleştirici, paylaşımcı, yardımsever olarak görmek isteriz, tabi ki aile içinde aşırı korumacı, karışmacı tutumu yanlış, ama bu yaşında, son sergilemeye çalıştığı sahne de çok yanlış. gerçi kendisi de gençken başka hanıma bağlandığı halde bir başkasıyla evlenmiş ancak, bu durum, şu anki davranış için bir gerekçe teşkil etmez, o halde "şu anki eşi süheyla hanımla da baştan hiç evlenmeseydi" denilir. ayrıca herkesin büyük bir masa etrafına toplanıp paylaşımcı, sevgi dolu yemek sahnesi çok güzel, ancak yaşadığımız zaman çerçevesinde bu hasletlerimizi gittikçe kaybediyoruz ve dünyanın hiçbir yerinde görmediğiniz güzellikler bunlar, tamamı olmazsa dahi bir kısmının toplumumuzdan kaybolmaması dileğiyle! lütfen bırakın, saygı sevgi duyduğumuz bayram babaların bu duygusallıklarını! aile ve toplum içerisinde sevgi, saygı, dostluk, dayanışma, paylaşım işte bunları görelim.
Yorumcu Kimliği: f8a1a9f8
16 Mart 2017 / 17:37
şu ana kadar beğenerek izlediğim bu filmde, cem konusunun çok abartıldığını düşünüyorum. geleneksel, kalabalık aile tablosu içerisinde mutlaka sıkıntılar, sorunlar olacaktır, ancak cem konusu gerçekten sıkıcı hal aldı, sayın senaristimizin bunu göz önüne alacağı ümidiyle tüm başarılı oyuncu kadrosu ve ekibe teşekkürler ederim.
Yorumcu Kimliği: 2a2552
15 Mart 2017 / 08:48
dizi değil sanki abartılı olaylar
ailede yaşanan olaylar işleniyor bir yandan cem'in yaptıkları çok saçma ilerliyor zaten dizide bebekler var çocuklar var ne olursa olsun böyle şiddetli ve korku telaş içinde çekilip bize gösteriliyor izlettiriliyor sonra ailede kavgalar yaşansın olaylar yaşansın gel de aynı dizideki gibi ruhsal anlamda etkilenen olabilir gerçek hayatta olan iyi yansıtmış ama düşünülmeden saçma şekilde o uyuşan yönleri de yanlış etkileyebilir ayrıca bu dizide oynayan çocuklar da etkilenebilir bu olaylardan siz ne kadar rol icabı deseniz de çocuk onlar dediklerinizi yapar ama hiçbir şeyden haberi yoktur onlar da insan sonra küçüklükten çıkan psikolojik bozukluklar çıkar ben ruh ve beden sağlığı için iyi değil diyorum sonra bu dizinin reyting kısmına gelince bayram diziden çıksın o zaman görelim hülyaymış kerimmiş fayda etmez mahir'in rolü gidişat değil yokuş aşağı bir kere neyse sizler etkilenmeyen izlesin elbet yalnız çocuğunuzun sağlığı için bari izlemeyin. onlara​ izlettirmeyin ne yapıyorsanız yapın size kalmış orası
Yorumcu Kimliği: 3df95d3d
14 Mart 2017 / 14:29
beşik kertmesi, kadına tecavüz, taciz, aşağılama, şiddet, namus bekçiliği gibi toplumsal sorunların, ruhsal hastalık (cem örneği) , kıskançlık, çekememezlik, harislik gibi kişilik bozukluklarının sergilendiği bu filmi, büyük bir beğeni ve takdirle izliyoruz. ayrıca bayram baba, mahir gibi karakterlerin muhteşem esprileri, hal ve tavırları, filmin üzüntülü, sıkıntılı havasını yumuşatmakta ve seyirci ile oyun bütünleşmesini sağlamaktadır. konusu genişletilmeye çok müsait bu filmin, çok uzun sürmesini rica ederim. bu meyanda bahar bebek dahil bütün oyuncuları uyumlu ve çok başarılı buluyorum. senarist ve tüm ekibe sonsuz teşekkürler. diğer taraftan "hayat şarkısı", "kalbimdeki deniz" gibi toplumsal içerikli çok az film takip ediyorum; bu meyanda verici, faydalı nitelikli filmlerin sayısının artmasını dilerken, bunun toplumsal bir görev olduğunun bilinmesini rica ediyorum. rating değerlendirilmelerinde de bu tür filmlere teşvik amacı güdüldüğünü düşünüyorum.
Yorumcu Kimliği: 49edd49
11 Mart 2017 / 05:17
tek dizim
hayat şarkısı harika yalnız cem çok abartıldı. izleyiciyi sürüklüyor. birkan sokullu burcu biricik mahir hepsi birbirinden mükemmel oyunculuk sergiliyorlar. bu dizi şimdiye kadar izlediğim en güzel dizi ama cem daha da abarttıldı. böyle devam ederse reytingi daha da düşer. yazık etmeyin bu diziye.
Yorumcu Kimliği: 39f95d39
10 Mart 2017 / 07:38
geleneksel kalabalık aile içerisinde yaşanan olayları ele alan, aile içerisindeki sevgi, saygı, paylaşım, dayanışma konularını yansıtan, şehir ile kırsal kesimi sosyal ve kültürel açıdan irdeleyen bu filmi beğenerek izliyorum. yaşanan sıkıntılı, üzücü olayların arasına, bilhassa aileyi bir arada tutmak için elinden gelen çabayı gösteren sevimli bayram babanın esprilerinin serpilerek bu sıkıntılı durumdan seyirciyi bir nebze uzaklaştırması nedeniyle filmi başarılı buluyorum; türü dram olduğu halde filmdeki espriler, şu anda komedi adı altında gösterilen ancak hiç de komik olmayan filmlerden çok çok daha başarılı. ayrıca bu film ülke genelinde geniş halk kitlelerinin beğenerek izleyeceği türden, çünkü yaşam tarzı ilgi çekici görülmektedir. ancak rating puan durumunu anlamak mümkün değil. bu filmi hülya, kerim, hüseyin, zeynep, melek vb. şeklinde kişi bazında değerlendirmemek gerektiğini, konunun bütünüyle ele alınmasının önemli olacağını yorumluyorum. nitekim filmde olduğu gibi günlük hayatta da her insan hatalar yapar, bedel öder, iyi, kötü günleri olur. sonuç olarak çok başarılı, sürükleyici, canlı bulduğum bir film; senarist ve tüm oyunculara tekrar tekrar teşekkürler. oyuncular uyumlu ve mükemmel üstü başarı sergiliyorlar.
Yorumcu Kimliği: 49edd49
8 Mart 2017 / 01:04
8 mart dünya kadınlar gününde; filmdeki tecavüzcü, şiddet eylemcisi, agresif cem gibi insanlıktan nasibini almamış yaratıkları lanetliyoruz. kadına şiddete hayır artık! hülya gibi nice kadınlar ve kızlar artık böyle olaylarla karşılaşmasın!
Yorumcu Kimliği: 4aa1b44a
8 Mart 2017 / 00:23
bu filmin çok uzun süre devam etmesini, sevgi, saygı, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma gibi daha birçok güzel duygu ve davranışların empoze edilmesini diliyorum. nitekim, bu tür filmlerin toplumumuz içerisinde bulunan cem gibi hasta ruhlu, tecavüzcü, tacizci insanlara tedavi mahiyetli olacağını, bu güzel duyguları aşılayarak etkili ve faydalı olacağını düşünüyorum. uzun süre devamını rica ederiz.
Yorumcu Kimliği: 4aa1b44a
8 Mart 2017 / 00:07
bugünkü bölüm de güzeldi çok beğenerek seyrediyoruz. ailelerin teşvikiyle ve tek taraflı sevgi ile başlamış zeynep-hüseyin evliliği, sıkıntılı dönemde, hüseyin'in melek ile duygusal bağlantısı boşanma sonrası yanlış zamanda ve aceleye getirilerek evlenmeleri doğru olmamıştır. hüseyin'in tekrar eski eşi zeynep'e dönmesi normal bir durum. ancak cem konusu artık abartıldı, emniyet tarafından bulunması ve sonlanmasını rica ediyoruz. son derece iyi bulduğum tüm oyuncu ve senarist, yönetmen, yapımcı tüm ekibe teşekkür ederim. başarılar.
Yorumcu Kimliği: 4aa1b44a
7 Mart 2017 / 01:06
geleneksel kalabalık aile içerisinde yaşanan olayları, sevgi, saygı, paylaşım, dayanışma yönünün sergilenmesini beğeniyorum, sevgi, saygı, dayanışma sahnelerinin topluma iyi duygular aşılayacağını düşünüyorum. oyuncuların hepsi çok başarılı beğenerek izliyorum.
Yorumcu Kimliği: 4aa1b44a
6 Mart 2017 / 00:20
şarkısı
ben hayat şarkısı dizisinin fanıyım ve ben hayatımın sonuna kadar istemiyorum ki, hayat şarkısı dizimiz bitsin hayat şarkısı dizimiz biterse ben de biterim. son 2 yıldır en sevdiğim ve en heyecanlı dakikaları bile beklediğim dizi hayat şarkısı çok seviyorum asla bitmesini istemiyorum. neyse görüşmek üzere bye bye
Yorumcu Kimliği: 7791db77
Diğer Yorumları Göster.
RSSFacebookTwitterGoogleYouTube
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya