SAYISAL SIRALAMALAR
DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Eşkıya Dünya'nın Salı Hükümdarlığına Anne - Melek Darbesi

Eşkıya Dünya'nın Salı reytinglerindeki hükümdarlığına, Anne dizisiyle gelen çocuk oyuncu Beren Gökyıldız son verdi. Altın Kelebek'i de alan küçük oyuncu "Melek" karakteri ile Salının hükümdarı oldu.
Meraklı Baykuş (EDHO)
22 Kasım 2016
22:44
146
3

- Devlet sahnede, büyükanneden toruna, suça meyilli Çakırbeyli Ailesinde bu gece neler oluyor.

- Eşkıya Dünya aşağı doğru gidiyor her bölüm kadın egemen hikayelerle dopdolu hep aynı kadın çekişmesi dönüp dönüp duruyor, senarist arkadaşlar biraz üretim sıkıntısı çekiyor olmalı, devamlı kadın hırslarını ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar.

- O kadar çok aile içi çekişme ve problem yazılıyor ki içi boşalmış, dışarıdan sert görünen ceviz gibi oldu Hızır Reis'in ünlü Çakırbeyli ailesi.

- Suç üzerine inşa edilmiş bir mafya ailesinin kadınlar tarafından içten içe kemirilmesi ve Hızır Reis'in çaresizliği ile evden bile kovulması sizce biraz komik olmaya başlamadı mı.

- Birileri dizinin yetkililerinin kulağını çekmiş olmalı ki Hızır Reis'in diğer hatundan olan çocuğu da gitti hem de devlet aldı konusu bile yapılmıyor çocuğun, uymadı demek Türk aile yapısına.

- Şimdi Türk aile yapısı derken, Hızır Reis'in oğluna karşı hissettiği suçluluk psikolojisi de artık kalmadı, böylece Eşkıya dünyaya hükümdar olacak gibi görünüyor, yeğeni Alparslan izin verirse...

- 48. bölüm koskoca Hızır Reis'in aracının çalışmaması nedeniyle en büyük düşmanı Salih Gülmez'in eline geçmesi ile başlıyor, yahu hayatta böyle bir şey olabilir mi, insan en büyük düşmanının evine böyle tedbirsiz gider mi, hem de ne için, öldürdüğü çocuğunu ağaca asıp şov yapmaya, gözdağı vermeye gittiği gece araba çalışmıyor, yapmayın gerçekten komik oluyor, Fahri bile söyledi bunu Hızır Reis'e biz niye geldik buraya diye Reis ne yapsın sizi de senaristler yakıyor, bu yalnızca çizgi filmlerde olur.

- Bunu yazan kim, Deli Yürek'i, Kurtlar Vadisi'ni, Ekmek Teknesi'ni yazan, bu işin akademik kariyerini de yapmış dizinin patronu, aklım almıyor gerçekten böyle başarılı bir isim bunları gözünden nasıl kaçırıyor.

- Bayıldım bu Davut Bey'e, suikast sahnesine en kötü köy yolu bile yanından aracın geçmesine olanak verirken konvoy ne yapıyor, geçmiyor, gelip duruyor, neden, koskoca istihbaratın başındaki adamı koruyan bu işin eğitimini almış uzmanlar tek mermi atmadan ölsün diye, ama mafyanın adamları gelip suikastçileri öldürüyor ve tüfek mesafesindeki roketatar atmayı bekleyen Enver Gülmez'i, Alparslan tabancayla devre dışı bırakıyor ama ölmüyor neden komedi bu ya çelik kask varmış motorcu arkadaşlar nasıl gülüyordur, siz bence komedi dizisi yapın.

Önceki yazılarımda hatırlarsınız yüzlerce milyonla iş yapan Gülmezler'e kurye motorları ve scooterlarla yaptıkları eylem sahneleri için olur mu demiştik, dikkat edin motorlar değişmiş. Hızır Reis'in kapıdaki koruma da olmuş put gibi ayrılmıyor.

- Sonunda devlet otoritesi sahneye çıktı, hem Hızır Reis'i kurtardı, hem de Davut Bey suikaste uğrayınca görevini hatırladı, o da ev dedikodularını bırakıp işini yapmaya başladı.

- Onlarca kez tutuklanmış, cezaevleri görmüş mafya babalarının göstermelik parmak izi, sabıka kaydı ile fotograflarının çekilmesi şahane olmuş, belli ki sütten çıkmış ak kaşıklarmış, ilk defa karakola düşüyorlar, zavallılar. Babalaaaaar, sizi senaristler yakıyor Nevzat Bey değil.

- Nasıl bir senaryoysa mafya babaları hep birbirleriyle uğraşıyorlar başka da bir şey yapmıyorlar bunlar bu duruma nasıl gelmişler anlamadım, anlayan varsa beri gelsin, bir Enver Gülmez tek başına hepsinin üstünde, afferim ona dizide şu an yaratılan iki kahraman var biri Enver diğeri Alparslan, onların da kafası karışmış olmalı. Seyredelim bakalım senaryo hangisini büyütecek tostocaman yapacak.

- Şunu itiraf etmem lazım, dizinin en küçük rolünden başrollerine kadar oyuncu seçimleri gerçekden çok iyi olmuş diyor yazıma burada son verirken tüm ekibe kolaylıklar diliyorum.

olymposlum@hotmail.com

9.1
9.1 / 10 0
3 Oy

Bu Yazı İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Konu/Başlık*
Yorum*
Duygunuz*

Bu Yazı Hakkındaki Yorumlar

#19937
müneccim miyim ne :)
çocuk olduğunu doğru tahmin etmişim. gerçi cia'nin elinde değilmiş ama muhtemelen dayısını tehdit ettikleri yeğen o...
29 Kasım 2016 / 22:45 Yorumcu Kimliği: 8baef58b
#19825
bravo olymposluma
düşüncelerime tercüman olmuşsunuz elinize sağlık hocam.
23 Kasım 2016 / 08:37 Yorumcu Kimliği: d02942d0
#19822
ceylan'ın gizemi
diziyi sıkı takip etmiyorum ama bazı parçaları birleştirdiğimde şöyle bir olasılık gördüm: ceylan ve hızır'ın bir çocuğu var ve cia'nin elinde. olabilir mi...
22 Kasım 2016 / 22:53 Yorumcu Kimliği: 8baef58b

Yazarın Diğer Yazıları

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya