SAYISAL SIRALAMALAR
DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Elimi Bırakma Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Elimi Bırakma dizisinin oyuncuları ve rolleri. Elimi Bırakma dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

  • Elimi Bırakma - Alina Boz - Azra Güneş Kimdir?
    Oyuncu:
    Alina Boz
    Rolü:
    Azra Güneş
    Karakter Açıklaması:
    Büyük bir kebapçının kızıdır. Zenginlik içinde büyümüş ama onun içinde kaybolmamış biridir. Vicdanı, merhameti onu değerli kılan özelliklerindendir. Babasının iflası ve ölmesiyle hayatı bir anda tepe taklak olur ama güçlü durur. Haline şükreder. Amerika'da aşçılık eğitimi almıştır. Okurken çalışmış, kendi parasını da kazanmıştır. Bu yüzden kendi ayakları üstünde durması kolay olur. Hayatta en değer verdiği ve büyük hazinem dediği kardeşi Mert'tir. Otizmi bulunan Mert bir müzik dehasıdır. Onun eğitimi için her şeyi yapar. Ancak onun kayıp olmasının ardından tek amacı kardeşini bulmaktır! Yardımsever bir kızdır. Biri iyilik yapması için karşılık ya da çıkar beklemez. İnatçı yanı vardır. İnandığı ve doğru olduğuna emin olduğu konularda sonuna kadar diretir. Hak yemez ve kendi hakkını korumak için sonuna kadar savaşır. Mücadelecidir. Cenk'le arkadaşlığı da inatla, didişmeyle başlar. İkisi de hayatlarına birbirinden soslar katar.
  • Elimi Bırakma - Alp Navruz - Cenk Çelen Kimdir?
    Oyuncu:
    Alp Navruz
    Rolü:
    Cenk Çelen
    Karakter Açıklaması:
    Feride Hanım'ın büyük umutlar beslediği ilk torunudur. Eğitim için Amerika'ya gitmiş. Uzunca bir süre orada yaşamıştır. Büyük bir zenginliğin içinde doğup büyüdüğü için yokluğun ne demek olduğunu bilmez. Parayla her şeyi elde edebileceğine inanır. Amerika'dan dönünce şirketi satıp başka işlere yatırım yapmak ister. Bunun için karşısında en büyük engel Feride Hanım olur. Cenk'in har vurup harman savuran yapısını fark eden Feride Hanım buna izin vermez. İster istemez Cenk ve babaannesinin karşı karşıya gelmesine sebep olur. Feride Hanım'ın zoruyla konakta yaşar ama kendi evine çıkmak istemektedir. Günübirlik aşkların adamıdır. Cansu ile annelerinin tanışıklığından dolayı liseden beri arkadaşlığı vardır; ancak kıza aşık değildir. Her şeyden önce kendini düşünür. Bencildir. Babasından hakkına düşen ne varsa alıp ailesinden bağımsız bir hayatın peşindedir. Dünyanın merkezinde olduğunu düşünür. Dünyanın onun etrafında döndüğüne inanır. Ta ki Azra ile karşılaşana kadar.
  • Elimi Bırakma - Dolunay Soysert - Sumru Güneş Kimdir?
    Oyuncu:
    Dolunay Soysert
    Rolü:
    Sumru Güneş
    Karakter Açıklaması:
    Mantık kadınıdır. Duygularının onu yönetmesine asla izin vermez. Yoksulluktan geldiği için parayı ve gücü sever. Adeta esiridir. Kendi öz kızını bile bu konuda kullanabilecek bir kadındır. İki evlilik yapmıştır. Kocasının iflası ve yangından ölü çıkmasının ardından kocasının çocuklarıyla ilişkisini keser. Bunun asıl sebebi sigorta şirketinden alacağı paradır. O parayı kızının hayatını garanti altına almak için harcayacaktır. İstediği şeyi elde etmek konusunda hırslıdır. Gözünü karartıp hedefine odaklanır. Kızı Cansu'nun Cenk ile evlenmesi için elinden gelen her şeyi yapacaktır!
  • Elimi Bırakma - Kenan Acar - Kadir Kimdir?
    Oyuncu:
    Kenan Acar
    Rolü:
    Kadir
    Karakter Açıklaması:
    İntihar eden Ece'nin abisi
  • Elimi Bırakma - Batuhan Ekşi - Tarık Yelkenci Kimdir?
    Oyuncu:
    Batuhan Ekşi
    Rolü:
    Tarık Yelkenci
    Karakter Açıklaması:
    Tarık, Feride Hanım'ın şirketinin CEO'su Azmi beyin tek oğludur. Annesi yıllar önce Tarık daha çocukken bırakıp gitmiş babasıyla beraber yaşamaya başlamışlardır. Bu durum onu güçlü, aynı zamanda yalnız yapmıştır. Çünkü babası sabah akşam işiyle ilgilendiği için dadılarla büyümüştür. Babasının izinden gitmek yerine kendi restoranını açmış orası için kendi emeğiyle çabalamıştır. Çok lüks bir restoran olmasa da emek verilen bir yer olduğu bellidir. Feride hanımın gözüne girmiş sağlam karakterli bir çocuktur Tarık. Özel bir ilgiyle sahiplenir Tarık'ı. Fakat Tarık Feride hanımı sevse de onun şirketinin izlediği yolu benimsememiş ve o şirketle ilgili yapmak istediği herhangi bir şey yoktur. Babası yüzünden bu şirkete karşı tamamen soğuktur. Feride hanımın ailesine göre ise Tarık tamamen komşu çocuğu olarak lanse edilmektedir. Özellikle Cenk'in hiç sevmediği Tarık, onun gözünde şirketten para koparmaya çalışan bir serseridir. Ama Tarık bunlarla ilgilenmez, kendi restoranı ve kurduğu aş evleriyle haftada bir açları doyurmaya çalışan iyi niyetli düzgün bir kişiliktir. Koruyucu ve sahiplenici bir özelliği vardır. Azra hayatına girdiği zaman zorluklarını aşması için adımlar atar.
  • Elimi Bırakma - Cemre Gümeli - Cansu Kara Kimdir?
    Oyuncu:
    Cemre Gümeli
    Rolü:
    Cansu Kara
    Karakter Açıklaması:
    Sumru Hanım'ın ilk evliliğinden olan kızıdır. Annesini andıran, gücü seven bir kız olmasına rağmen içinde iyilikten beslenen bir damarı olduğunu biliriz. İflas ve ölüm olayıyla Mert ve Azra'dan ayrılsa da onlara değer verir. Ancak annesinin korkusundan geri durur. Cenk'i uzun zamandır sevmektedir. Aşıktır ona. Cenk'in onu büyük bir tutkuyla sevmediğinin farkındadır. Ama aşk gözünü kör etmiştir bir kere. Azra kadar mantıklı, idealist bir kız değildir. Cansu'ya göre dış görünüş çok önemlidir. İnsanın dışarıya verdiği mesajdır o ve bu yüzden sürekli kıyafete yatırım yapar. İşletme mezunudur.
  • Elimi Bırakma - Burak Tamdoğan - Azmi Yelkenci Kimdir?
    Oyuncu:
    Burak Tamdoğan
    Rolü:
    Azmi Yelkenci
    Karakter Açıklaması:
    Tarık'ın babasıdır. Karısıyla uzun zaman önce ayrılmış ve Tarık'ı da annesinden koparmıştır. Görüşmelerine dahi izin vermemiştir. Şirketin içine en alt kademeden girip, Feride hanımın gözüne girerek CEO olmayı başarmıştır. Şirketin baştan sona her şeyini bilir, ona göre en iyi biçimde yönetir. Feride hanımla tek bir sorunu vardır, o da şirketi büyütmek ve kendi konumunu da yetkilerini bu yolla arttırmak istemesidir. Feride hanım ise yolunu istikrarlı bir şekilde sürdürmeye kararlıdır. Gereksiz büyüme hırsıyla kalitesinden ödün vermeyi hiçbir zaman istemez. Azmi Bey ise her fırsatta denese de Feride hanımın fikrini bir an olsun değiştiremez. Oğlu Tarık özel bir aşçıdır. Gastronomi okumuş, ihtisas yapmış çok zeki ve terbiyeli bir evlattır. Fakat Azmi Bey oğlunu şirkete sokup kendisinden sonra CEO olmasını ister. Tarık ise kendi açtığı dükkanı, gastronomik yemek restoranını işletmek kendi sevdiği işi yapmak ister. Hem oğlunun hem de Feride Hanım'ın sözünü dinlememesi, hırsına yenik düşmesine, hissedarlarla konuşup tek başına şirketi yönetme derdine düşer. Feride hanımın sözlerini ortadan kaldırmak, şirketin ulusal büyüklükte olmasını sağlamak gibi bir hırs bürür içini. Bu da eninde sonunda birilerine zarar verecektir. İstediğini elde etmek için plan yapar ve yaptığı planı uzun vadeye yayar. Sinsidir.
  • Elimi Bırakma - Ebru Aykaç - Serap Çelen Kimdir?
    Oyuncu:
    Ebru Aykaç
    Rolü:
    Serap Çelen
    Karakter Açıklaması:
    Arda, Melis ve Cenk'in annesi, Feride Hanımın gelini.
  • Elimi Bırakma - Gökçe Yanardağ - Hülya Akgün Kimdir?
    Oyuncu:
    Gökçe Yanardağ
    Rolü:
    Hülya Akgün
    Karakter Açıklaması:
    Ailesine karşı durarak Mesut'la evlenmiştir. Zengin bir aileden gelmekte ve Mesut'un parası için yanında olduğunu anlamamaktadır. Tek istediği ailesiyle birlikte mutlu ve zengin biçimde yaşayabilmektir. Bunu koruyabilmek için de her şeyi yapmaya hazırdır.
  • Elimi Bırakma - Kağan Uluca Kimdir?
    Oyuncu:
    Kağan Uluca
    Karakter Açıklaması:
    Sumru'nun eski kocası
  • Elimi Bırakma - Ertuğrul Postoğlu - Mesut Akgün Kimdir?
    Oyuncu:
    Ertuğrul Postoğlu
    Rolü:
    Mesut Akgün
    Karakter Açıklaması:
    Kooperatif kurmuş küçük çaplı müteahhittir. Kemal'in çocukluk arkadaşı. Aynı yetimhanede büyümüşlerdir. Kemal'in hayatını kurtarmış ve Kemal ömür boyu ona borçlu kalmıştır. Kemal bu sebeple ona kardeşi gibi güvenir, bir dediğini iki etmemiştir. Kemal'den aldığı borç sayesinde işini büyütür ancak borcu geri vermek istememesi sebebiyle herkesi işlerin kötü gittiğine inandırır. Kemal'in çocuklarına bakmak ister, bir anlık öfke ile Mert'e tokat atana kadar. Azra bunun karşısında evi terk eder. Sinsi bir adamdır ardında hiçbir zaman iz bıraktığını düşünmez. İş yerinde sekreteriyle yasak ilişkisi vardır. Bu ilişkinin Sumru tarafından öğrenilmesi Mesut'u köşeye sıkıştıracaktır.
  • Elimi Bırakma - Cemre Baysel - Melis Çelen Kimdir?
    Oyuncu:
    Cemre Baysel
    Rolü:
    Melis Çelen
    Karakter Açıklaması:
    Dünya yansa umurunda olmayacak biridir. Sosyal medya canavarıdır adeta. Sürekli kendi fotoğraflarını paylaşır Instagram'da. Fenomen olma yolunda ilerler. Gerçek hayattan kopuk yaşar. Tam bir prensestir. Üstelik o gerçekten bir prenses olduğuna inanır. Güzel, zengin bir genç olduğu için etrafında onun hayatına girmek isteyen erkekler cirit atar. Tam da böyle bir noktada Efkan kızın hayatına girer. Kızın parasına konmaktır amaç. Melis'te okuluna vereceği parayı Efkan'a verir dükkan açsın diye ve Efkan giderek Melis'in parasını yemeye başlar. Ailesine inat evlenir Efkan'la. Ona göre kimse onun mutlu olmasını istememektedir. Yıllar önce annesini nasıl kabul ettilerse gelin diye şimdi de Efkan'ı damat diye kabul edeceklerdir! Vaktinin çoğunu AVM'lerde alışveriş yaparak geçirir. İşletme okur. Ancak hiçbir gayreti yoktur. Aile ismi ona kapılar açar. Ancak o bunun farkında değildir.
  • Elimi Bırakma - Emre Bey - Arda Çelen Kimdir?
    Oyuncu:
    Emre Bey
    Rolü:
    Arda Çelen
    Karakter Açıklaması:
    Cenk'in en küçük kardeşi. Ergenlik dönemi, babasız büyüme ve zenginliğin verdiği güç ile kayıp bir genç olarak yetişmektedir Arda. Asi, sorumsuz ve acımasızdır. Okulda sevdiği kız uğruna uyuşturucuya başlar. Birlikte içtikleri sırada kız arkadaşı çatıdan düşer ve bir süre yatalak kalır. Cansu okulunda her ne kadar öğretmenlik yapsa da, Arda sürekli kötüye gider. Evden para çalmaya, uyuşturucu etkisiyle insanlara kötü örnek olmaya kadar ileriye gider. Ta ki Cenk onu zorla düzeltene kadar!
  • Elimi Bırakma - İpek Filiz Yazıcı - Ceyda Kimdir?
    Oyuncu:
    İpek Filiz Yazıcı
    Rolü:
    Ceyda
    Karakter Açıklaması:
    Arda'nın sevgilisi, aynı okulda okuyorlar.
  • Elimi Bırakma - Süeda Çil - Gönül Kimdir?
    Oyuncu:
    Süeda Çil
    Rolü:
    Gönül
    Karakter Açıklaması:
    Güneşler'in emektar aşçısı
  • Elimi Bırakma - Yıldırım Şimşek - Nazım Kimdir?
    Oyuncu:
    Yıldırım Şimşek
    Rolü:
    Nazım
    Karakter Açıklaması:
    Gönül'ün kocası
  • Elimi Bırakma - Pınar Töre - Fatma Kimdir?
    Oyuncu:
    Pınar Töre
    Rolü:
    Fatma
    Karakter Açıklaması:
    Hemşire, Mert'i yaralı halde bulur tedavi eder. Küçük yaştaki oğlunu kaybettiği için Mert'e sahip çııkar.
  • Elimi Bırakma - Emre Ozan - Efkan Kimdir?
    Oyuncu:
    Emre Ozan
    Rolü:
    Efkan
    Karakter Açıklaması:
    Melis'in sevgilisi
  • Elimi Bırakma - Adnan Erdoğan - Kadırgalı İhsan Çetin Kimdir?
    Oyuncu:
    Adnan Erdoğan
    Rolü:
    Kadırgalı İhsan Çetin
    Karakter Açıklaması:
    Kadir'in ustası
  • Elimi Bırakma - Özgür Kaymak - Belkıs Kimdir?
    Oyuncu:
    Özgür Kaymak
    Rolü:
    Belkıs
    Karakter Açıklaması:
    Çelenler'in hizmetçisi
  • Elimi Bırakma - Yüksel Ünal - Ferhat Kimdir?
    Oyuncu:
    Yüksel Ünal
    Rolü:
    Ferhat
    Karakter Açıklaması:
    Şef
  • Elimi Bırakma - Yiğit Kağan Yazıcı - Mert Güneş Kimdir?
    Oyuncu:
    Yiğit Kağan Yazıcı
    Rolü:
    Mert Güneş
    Karakter Açıklaması:
    Azra'nın otizmi olan kardeşidir. Aldığı eğitim sayesinde müziğe yönelmiş, piyano çalma konusunda yeteneğini konuşturmuştur. Durumu gereği özel bir çocuktur. İnatçı, obsesif bir çocuktur. İstediği olmadığında aşırı tepkiler vererek ortalığı yıkıp dökebilir. Onu anlamak, duygularını keşfetmek için sabır gereklidir. Annesi sekiz yıl önce ölmüştür. Sumru hanım hayatlarına girdikten sonra onu benimsemiş, bir anne olarak görmüştür. Babasının ölümü, Sumru'nun onlara sırt çevirişiyle iyice agresifleşen bir çocuk olup çıkar.
  • Elimi Bırakma - Güneş Zavrak Kimdir?
    Oyuncu:
    Güneş Zavrak
  • Elimi Bırakma - Ercan Özdal - Hasan Kimdir?
    Oyuncu:
    Ercan Özdal
    Rolü:
    Hasan
    Karakter Açıklaması:
    Çelenler'in şoförü
  • Elimi Bırakma - Seray Gözler - Feride Çelen Kimdir?
    Oyuncu:
    Seray Gözler
    Rolü:
    Feride Çelen
    Karakter Açıklaması:
    Feride Hanım 70 yaşlarında büyük bir yemek firmasının sahibidir. Fakir bir hayattan zengin bir yaşama yelken açmış, çok çalışmış, zeki, merhametli, hak yemeyen bir kadındır. Küçük oğluyla dul kaldığı günden beri çalışmış, bugünlere dişiyle tırnağıyla gelmiştir. Bu yüzdendir ki iş yerinde çalışanları arasında kadınların önceliği her daim ön plandadır. Sosyal sorumluk projelerinde ön planda her daim rol alır. Adeta kanatsız bir melektir. Feride Hanım için dokunulmaz şey "aile"dir. Ailesi onun hazinesidir. Oğlu öldükten sonra daha sıkı sarılır ailesine ancak ailesini tanımadığını fark eder. Hayatı boyunca inandığı uğurda emin adımlar atan Feride Hanım ailesini hizaya getireceğine emindir! Oğlunun ölümünden sonra durağanlaşmıştır. Olgunluğu, inanışı oğlunun ölümünü kabullenmesini kolaylaştırmıştır. "Allah verdi Allah aldı, bu kadarmış yazısı" der içi kan ağlayarak. Onun bu güçlü tavrı aile içinde tepki almasına sebep olur. İyi bir insan olan Feride Hanım'ın hassas olduğu konular arasında insan sağlığı gelir. Yemek işinde olduğu için bu konuda özellikle hassastır. Gururlu ve güçlü bir kadındır. Kimseden yardım istemez. Her şeyin üstesinden kendisinin gelebileceğine inanır. Ta ki hastalığı baş gösterene kadar. Güçlü kadın hayatta her şeyle tek başına savaşmıştır. Hastalığıyla da savaşırken bunu yapmak isteyecektir. Affedici bir kadındır. İnsanın hata yapacağına inanır. Mühim olan hatanın tekrarlanmamasıdır.
  • Elimi Bırakma - Hüseyin Avni Danyal - Kemal Güneş Kimdir?
    Oyuncu:
    Hüseyin Avni Danyal
    Rolü:
    Kemal Güneş
    Karakter Açıklaması:
    Mert ve Azra'nın babası, Sumru'nun ikinci kocası, Cansu'nun üvey babasıdır. Yangında ölür.
  • Elimi Bırakma - Doğa Yaltırık Kimdir?
    Oyuncu:
    Doğa Yaltırık
    Karakter Açıklaması:
    Kemal'in avukatı
  • Elimi Bırakma - Suna Sancaktar - Hüsniye Kimdir?
    Oyuncu:
    Suna Sancaktar
    Rolü:
    Hüsniye
    Karakter Açıklaması:
    Feride Hanımın hasta arkadaşı
  • Elimi Bırakma - Ezgi Tombul - Meryem Kimdir?
    Oyuncu:
    Ezgi Tombul
    Rolü:
    Meryem
    Karakter Açıklaması:
    Fatma'nın teyzesinin kızı
  • Elimi Bırakma - Yasemin Heper - Nermin Kimdir?
    Oyuncu:
    Yasemin Heper
    Rolü:
    Nermin
  • Elimi Bırakma - Levent Taşçı Kimdir?
    Oyuncu:
    Levent Taşçı
  • Elimi Bırakma - Merve Kızıl Kimdir?
    Oyuncu:
    Merve Kızıl
  • Elimi Bırakma - Aygün Aydın Kimdir?
    Oyuncu:
    Aygün Aydın
  • Elimi Bırakma - İlayda Acun Kimdir?
    Oyuncu:
    İlayda Acun
  • Elimi Bırakma - Gürhan Gülbahar Kimdir?
    Oyuncu:
    Gürhan Gülbahar
  • Elimi Bırakma - Yurdaer Tosun Kimdir?
    Oyuncu:
    Yurdaer Tosun
  • Elimi Bırakma - Yasin Çam Kimdir?
    Oyuncu:
    Yasin Çam
  • Elimi Bırakma - Zeynep Korkmaz - Ece Kimdir?
    Oyuncu:
    Zeynep Korkmaz
    Rolü:
    Ece
    Karakter Açıklaması:
    Cenk'in Amerika'dan arkadaşı. Psikolojik sorunları vardır ve Türkiye'ye döndükten kısa süre sonra intihar eder.
  • Elimi Bırakma - Özlem Türay Kimdir?
    Oyuncu:
    Özlem Türay
  • Elimi Bırakma - Esra İşgüzar Kimdir?
    Oyuncu:
    Esra İşgüzar
  • Elimi Bırakma - Leyla Üner Ermaya Kimdir?
    Oyuncu:
    Leyla Üner Ermaya
  • Elimi Bırakma - Aleyna Elibol Kimdir?
    Oyuncu:
    Aleyna Elibol

Elimi Bırakma
0
Editör Ol
53
Yorum Yaz
8.2
8.2 / 10 0
27 Oy
Elimi Bırakma Oyuncuları
Özel Dizi Haberleri
 
2018 Yaz Dizileri Anketi


 
Özel Dizi Haberleri
 
Dizi Oyuncuları
 
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya