Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Elif Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Elif dizisinin oyuncuları ve rolleri. Elif dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Elif - Isabella Damla Güvenilir - Elif Özer Kimdir?
  Oyuncu:
  Isabella Damla Güvenilir
  Rolü:
  Elif Özer
  Karakter Açıklaması:
  6 yaşında, güzeller güzeli, iyiler iyisi masum bir kızcağız. Annesi Melek, babası ise Kenan. Ama babasının Kenan olduğunu bilmeden Emiroğlu Çiftliği'ne bir besleme olarak geliyor. Burada yaşayacağı türlü zorluklara, istenmezliğe rağmen yine de kimse hakkında kötü düşünceler beslemiyor. Çünkü o, iyilik meleği annesi Melek'in kızı. Şimdiden erdemli ve her zaman iyliğin yanında. Kimse için kötü hisleri yok, nefret nedir, kızgınlık nedir bilmiyor. Haksızlığa uğrasa, ona iftiralar atılsa da o yine masumiyetini koruyor. Kenan'ın kızı Tuğçe, ona kötülükler yapsa da kızmıyor. Yalnızca üzülüyor. Kıskanç değil. Büyüyüp okula gitmek istiyor. Annesinden ayrılmış olmak en büyük acısı. Geceleri rüyasında annesine sarıldığını görüyor.
 • Elif - Selin Sezgin - Melek Özer Kimdir?
  Oyuncu:
  Selin Sezgin
  Rolü:
  Melek Özer
  Karakter Açıklaması:
  26-28 yaşında, hayattaki tek aşkı olan eşi Kenan'dan, kayınvalidesi Aliye'nin tehditleri ve Arzu'nun kurduğu kumpas yüzünden ayrılmak zorunda kalmış güzel ve fedakar kadın. Kızı Elif'le türlü zorlukların ortasında kalakalmış. Küçük bir çocukken besleme olarak geldiği Emiroğlu Çiftliği'nde aşık olduğu ve gizlice evlendiği Kenan'la mutlu bir hayat yaşayamamış. Kader onları ayırmış. Veysel'le yalnızca kağıt üzerinde kalan bir evlilik yapmak zorunda kalmış ve şimdi çok zor günlere göğüs germeye çalışıyor. Hayatını adeta zindana çeviren Veysel'le birlikte çileli bir ömür geçiriyor. Evlere temizliğe giderek geçirdiği günler hastalanmasına neden oluyor. Tek isteği kızını güveneceği ellere bırakabilmek ve ona iyi bakıldığından emin olmak. Hayatını yalnızca iyilik temeli üzerine kurmuş, canından daha çok sevdiği kızı Elif'i de bu değerler ile büyütmüştür. Başına gelenler için isyan etmiyor, çile çekiyor ama kimseye kin gütmüyor. Cefakar, ahlaklı ve vefalıdır, yalanı sevmez. Hiç bir zaman doğru yoldan sapmamıştır. Ne yaşamış olursa olsun, ölümün kıyısına bile gelmiş olsa tevekküllü davranır. Çok sabırlıdır. Kızından ayrıldıktan sonra yaşadığı hasret dolu günlerde artık tek yoldaşı kanaryası Narin'dir. Bütün dertlerini ona anlatır, onu dinleyen bir tek Narin vardır. Kafesin içindeki kuş, onun mutsuzluğunun bir simgesi gibidir.
 • Elif - Nevzat Can - Kerem Haktanır Kimdir?
  Oyuncu:
  Nevzat Can
  Rolü:
  Kerem Haktanır
 • Elif - Berna Keskin - Hümeyra Kimdir?
  Oyuncu:
  Berna Keskin
  Rolü:
  Hümeyra
 • Elif - Nur Gürkan - Macide Haktanır Kimdir?
  Oyuncu:
  Nur Gürkan
  Rolü:
  Macide Haktanır
 • Elif - Seyda Bayram - Parla Kimdir?
  Oyuncu:
  Seyda Bayram
  Rolü:
  Parla
 • Elif - Özlem Savaş - Kıymet Kimdir?
  Oyuncu:
  Özlem Savaş
  Rolü:
  Kıymet
 • Elif - Fatih Ayhan - Mahir Keskin Kimdir?
  Oyuncu:
  Fatih Ayhan
  Rolü:
  Mahir Keskin
 • Elif - Hasan Denizyaran - Akın Kimdir?
  Oyuncu:
  Hasan Denizyaran
  Rolü:
  Akın
 • Elif - Cem Kılıç - Levent Kimdir?
  Oyuncu:
  Cem Kılıç
  Rolü:
  Levent
 • Elif - Ece Baliç - Aslı Kimdir?
  Oyuncu:
  Ece Baliç
  Rolü:
  Aslı
  Karakter Açıklaması:
  Çok iyi, çok yardımsever, kalbinde kötülük olmayan bir öğretmen. İyiliği anlatan iyiliği öğütleyen sevgi dolu biri.
 • Elif - Selim Aygün Kimdir?
  Oyuncu:
  Selim Aygün
 • Elif - Parla Şenol - Leman Kimdir?
  Oyuncu:
  Parla Şenol
  Rolü:
  Leman
 • Elif - Yıldız Asyalı - Rana Kimdir?
  Oyuncu:
  Yıldız Asyalı
  Rolü:
  Rana
 • Elif - Uğur Özbağı - Şafak Kimdir?
  Oyuncu:
  Uğur Özbağı
  Rolü:
  Şafak
  Karakter Açıklaması:
  Öğretmen
 • Elif - Canberk Kuzu - Çağlar Kimdir?
  Oyuncu:
  Canberk Kuzu
  Rolü:
  Çağlar
 • Elif - Melis Koç - Jülide Kimdir?
  Oyuncu:
  Melis Koç
  Rolü:
  Jülide
 • Elif - Burcu Karakaya - Birce Kimdir?
  Oyuncu:
  Burcu Karakaya
  Rolü:
  Birce
 • Elif - Ömer Faruk Çalışkan - Emirhan Kimdir?
  Oyuncu:
  Ömer Faruk Çalışkan
  Rolü:
  Emirhan
 • Elif - Yargı Eylem Ferzan - Alev Kimdir?
  Oyuncu:
  Yargı Eylem Ferzan
  Rolü:
  Alev
 • Elif - Betül Dikyol Kimdir?
  Oyuncu:
  Betül Dikyol
 • Elif - Berkan Oral Kimdir?
  Oyuncu:
  Berkan Oral
 • Elif - Çağla Şimşek - Reyhan Kimdir?
  Oyuncu:
  Çağla Şimşek
  Rolü:
  Reyhan
 • Elif - Hasan Ballıktaş - Veysel Şimşek Kimdir?
  Oyuncu:
  Hasan Ballıktaş
  Rolü:
  Veysel Şimşek
  Karakter Açıklaması:
  40-45 yaşında, Melek'in kocası, Zeynep ve Murat'ın babası. Çocuklarının anası olan Kadriye vefat ettiği için evi çekip çevirecek, çocuklarına analık yapacak, çalışıp eve para getirecek bir kadın arıyor ve Melek'le anlaşmalı evlilik yapıyor. Zaman içinde Melek'e aşık oluyor. Melek'i elde edemedikçe aşkı saplantıya dönüşüyor.. Çalışmayan, sorumsuz, herkese yük olan bir adam. Bütün gününü at yarışı ve futbol maçı iddiası oynayarak, kahvehanedeki arkadaşlarıyla iskambil ve okey oynayarak geçiriyor. Kadınları maldan farksız görüyor. Erkek evladı Murat'a karşı, Zeynep'e olduğundan çok daha müsamahalı… Hem Zeynep'e hem de Melek'e ve kızı Elif'e karşı son derece baskıcı ve zalim. Küçücük bir kız çocuğunun sırtından para kazanmak isteyecek kadar kötü kalpli, sevgisiz ve paragöz bir adam. Para için yapmayacağı şey yok. Şiddete fazlasıyla meyilli… Sözünün dışına çıktığında ya da karşı geldiğinde Melek'e karşı fiziksel şiddet uygulamaktan hiç çekinmiyor. Hafif göbekli, asık suratlı, kirli yüzlü bir adam.
 • Elif - Derya Şen - Tülay Şimşek Kimdir?
  Oyuncu:
  Derya Şen
  Rolü:
  Tülay Şimşek
 • Elif - Deniz İrem Morkoç - İnci Yılmaz Kimdir?
  Oyuncu:
  Deniz İrem Morkoç
  Rolü:
  İnci Yılmaz
 • Elif - Murat Prosçiler - Tarık Kimdir?
  Oyuncu:
  Murat Prosçiler
  Rolü:
  Tarık
 • Elif - Özge Yıldırım - Vildan Kimdir?
  Oyuncu:
  Özge Yıldırım
  Rolü:
  Vildan
 • Elif - Mediha Aydın - Yıldız Kimdir?
  Oyuncu:
  Mediha Aydın
  Rolü:
  Yıldız
 • Elif - Cenay Türksever - Yunus Kimdir?
  Oyuncu:
  Cenay Türksever
  Rolü:
  Yunus
 • Elif - Altuğ Seçkiner - Kenan Emiroğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Altuğ Seçkiner
  Rolü:
  Kenan Emiroğlu
  Karakter Açıklaması:
  Elif'in babası. Anadolu'dan gelmiş, o kültürle büyümüş bir işadamı. Hayattaki tek aşkı Melek'inden annesinin çevirdiği entrikalar yüzünden ayrılmış.
 • Elif - Aysun Güven - Aliye Emiroğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Aysun Güven
  Rolü:
  Aliye Emiroğlu
  Karakter Açıklaması:
  56 yaşında, Emiroğlu Çiftliği'nin sahibi, evin büyük hanımı. Kocası Kudret Bey'i yıllar önce kaybetmiş. O günden beri çiftliğin tek idarecisi ve sahibi. Oğullarına düşkün ancak hayatlarına çok fazla müdahale ediyor ve baskı kuruyor. Her şeyin kendi istediği şekilde gitmesini istiyor. Oğulları için en iyisini, en doğrusunu kendisinin bildiğini düşünüyor. Fazlasıyla otoriter ve disiplinli bir kadın. Bir dediğinin iki edilmesine müsamahası yok. Çiftlikteki herkes onun gazabına uğramaktan korkuyor. Hırslı, sinsi, bencil, soğukkanlı, mesafeli, içten pazarlıklı bir karaktere sahip.. Çok konuşmayı sevmeyen, konuştuğunda kısa ve öz konuşan biri. Oğlunun Melek'le yaptığı evlilik, onun oğlu için düşlediği hatta planladığı hayattan o kadar uzaktır ki onları ayırmak için elinden geleni ardına koymamıştır. Bunu da oğlunun iyiliği için yaptığını düşündüğünden kendisine göre o zaten haklıdır. Bu durum onda herhangi bir vicdani muhasebeye neden olmaz. Evin, onun kurallarıyla idare edilmesini, aile bireylerinin de onun değer yargılarıyla hareket etmesini bekler. Büyük oğlu Kenan'la arası Selim'le olduğu kadar iyi değil. Kenan'ın kendisine Selim kadar sıcak ve yakın davranmamasından dolayı üzgün ve rahatsız. Zaman zaman Kenan'a bu rahatsızlığını dile getiriyor. Şık bir kadın ancak şehirli, modern kadınlar gibi giyinmiyor. Daha geleneksel, daha kendine has bir tarzı var. Zaman zaman Osmanlıca kelimeler kullanıyor. Hayır yapmayı seviyor. Ramazan'da, bayramda erzak dağıtımını hiç unutmuyor, geleneklerine bağlı.
 • Elif - Cemre Melis Çınar - Arzu Emiroğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Cemre Melis Çınar
  Rolü:
  Arzu Emiroğlu
  Karakter Açıklaması:
  Kenan'ın karısı, Tuğçe'nin annesi.
 • Elif - Zeynep Öğren - Tuğçe Emiroğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Zeynep Öğren
  Rolü:
  Tuğçe Emiroğlu
  Karakter Açıklaması:
  Kenan ve Arzu'nun kızı. Annesinin küçük kopyası.
 • Elif - Emre Kıvılcım - Selim Emiroğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Emre Kıvılcım
  Rolü:
  Selim Emiroğlu
  Karakter Açıklaması:
  23 yaşında, Aliye'nin küçük oğlu, Kenan'ın kardeşi, süreçte Zeynep'in sevgilisi… Üniversitede ekonomi bölümünde üçüncü sınıfta okuyor. İdeali müzikle uğraşmak ve konservatuvar gitmekken Aliye'nin baskısıyla ekonomi bölümüne girmiş. Zaman içinde kendisini bu duruma alıştırmış ve çok fazla problem çıkarmamış. Ama idealinin peşinden gitmediği için içinde bir pişmanlık, büyük bir ukde de yer etmiş. Aliye'ye zaman zaman bu yüzden sert çıkıyor. Başlangıçta bir iddia uğruna tavlamaya çalıştığı Zeynep'e zaman içinde sşık oluyor. Ancak bu gerçek Zeynep tarafından öğrenildiğinde Zeynep'in kendisine güveni sarsılıyor ve ilişkileri çatışmalı bir hal alıyor. Orta boylu, karizmatik, yakışıklı bir oğlan… Zeynep'i ne kadar sevse de çapkınlık gibi önüne geçemediği bir huyu var. Geçmişten beri kızların gözdesi olduğu için, tek bir kızla birlikte olmak epey zorlayıcı oluyor Selim için. Özgürlüğüne düşkün. Bağlanmaktan, evlenmekten biraz korkuyor. Spor ve tarz giyinmeyi seviyor. Müştemilattakilerle yakın ve sıcak bir ilişki içerisinde. Şaka yapmayı, takılmayı seven, gönül almasını bilen, ağzı iyi laf yapan herkese lakap takan biridir.
 • Elif - Gülçin Tunçok - Zeynep Şimşek Kimdir?
  Oyuncu:
  Gülçin Tunçok
  Rolü:
  Zeynep Şimşek
  Karakter Açıklaması:
  Veysel'in kızı, Murat'ın ablası.
 • Elif - Ozanay Alpkan - Ayşe Doğan Kimdir?
  Oyuncu:
  Ozanay Alpkan
  Rolü:
  Ayşe Doğan
  Karakter Açıklaması:
  Çiftliğin en eski çalışanı. Dinine bağlı biri.
 • Elif - Batuhan Soncul - Murat Şimşek Kimdir?
  Oyuncu:
  Batuhan Soncul
  Rolü:
  Murat Şimşek
  Karakter Açıklaması:
  20 yaşında, Veysel'in oğlu, Zeynep'in kardeşi, Melek'in üvey oğlu. Babası gibi sorumsuz, aylak, tembel, çalışmayı sevmeyen bir çocuk… Fabrikada işçi olarak çalışıyor ama işi serdiği çok geçmeden fabrikadan kovuluyor. Sonradan girdiği işlerde de kalıcı olamıyor. Tembelliğinin yanı sıra kavgacı, geçimsiz biri. Ergenliğin tipik sendromlarını henüz atlatamamış. Maçoluktan beslenen, racon kesmekten haz alan bir karaktere sahip… Sabit fikirli, çok zor ikna oluyor. Kendisine ters bir laf söyleyen, gururunu inciten ya da hakaret eden kimseye haddini bildirmekten çekinmiyor. Her fırsatta şerefi, namusu için yaşadığını söylüyor. Evin içinde babasına karşı sünepe bir çocuktan farksız… Dışarıdaki cevvalliğini babasına karşı gösteremiyor, ona karşı gelemiyor. Mahalledeki kankaları dışında kimseye pek güvenmiyor, herkese şüpheyle ve mesafeyle yaklaşıyor. Dizilerden, televizyondan duyduğu bir takım sözleri hayat felsefesi gibi benimseyip arkadaşlarına kendi bulmuş gibi tekrarlıyor. Zaman zaman isabetli tespitleri de var. Ablası Zeynep'in üniversiteye gittiğinden haberi yok. İleride bu gerçeği öğrendiğinde ablasını babasına her şey anlatmakla tehdit edecek. Aynı şekilde ablasının okulda kendisini zengin bir kız gibi tanıttığını da öğrendiğinde tehdidi misliyle artacak. Orta boylu, çelimsiz, çirkin suratlı bir çocuk…Saçlarını her sabah jöleleyip evden çıkıyor. Çevresindeki kızlara asılıyor ama kimse ona yüz vermiyor. Arabalara ve futbola meraklı…
 • Elif - Gülfer Sarıgül - İpek Emiroğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Gülfer Sarıgül
  Rolü:
  İpek Emiroğlu
  Karakter Açıklaması:
  Aliye'nin kızı, Kenan'ın kız kardeşi. Saf ve temiz yürekli biri.
 • Elif - Pelin Çalışkanoğlu - Pelin Kimdir?
  Oyuncu:
  Pelin Çalışkanoğlu
  Rolü:
  Pelin
 • Elif - Dilara Yüzer - Gonca Tunç Kimdir?
  Oyuncu:
  Dilara Yüzer
  Rolü:
  Gonca Tunç
  Karakter Açıklaması:
  Emiroğlu Çiftliği'nde yıllardır çalışıyor.
 • Elif - Taliha Sonağ - Şerife Ercan Kimdir?
  Oyuncu:
  Taliha Sonağ
  Rolü:
  Şerife Ercan
  Karakter Açıklaması:
  Emiroğlu Çiftliği'nin aşçısı.
 • Elif - Tevfik Yapıcı - Hüsnü Çakır Kimdir?
  Oyuncu:
  Tevfik Yapıcı
  Rolü:
  Hüsnü Çakır
  Karakter Açıklaması:
  Emiroğlu Çiftliği'nin bahçıvanı.
 • Elif - Ayşe Zekiye Baçkır - Gülnur Kimdir?
  Oyuncu:
  Ayşe Zekiye Baçkır
  Rolü:
  Gülnur
 • Elif - Ekrem Erdinç - Gökhan Kimdir?
  Oyuncu:
  Ekrem Erdinç
  Rolü:
  Gökhan
 • Elif - Murat Şinol - Sülo Kimdir?
  Oyuncu:
  Murat Şinol
  Rolü:
  Sülo
 • Elif - Tuğba Duygu Erman - Asuman Yılmaz Kimdir?
  Oyuncu:
  Tuğba Duygu Erman
  Rolü:
  Asuman Yılmaz
 • Elif - Ülkü Hilal Çiftçi - Melek Kimdir?
  Oyuncu:
  Ülkü Hilal Çiftçi
  Rolü:
  Melek
 • Elif - Volkan Çolpan - Kenan Kimdir?
  Oyuncu:
  Volkan Çolpan
  Rolü:
  Kenan
 • Elif - Ayşegül Yalçıner - Kiraz Kimdir?
  Oyuncu:
  Ayşegül Yalçıner
  Rolü:
  Kiraz
 • Elif - İlker Gürsoy - Melih Seçkiner Kimdir?
  Oyuncu:
  İlker Gürsoy
  Rolü:
  Melih Seçkiner
 • Elif - Esin Benim - İpek Emiroğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Esin Benim
  Rolü:
  İpek Emiroğlu
 • Elif - Beril Eda Yeşil - Feride Kimdir?
  Oyuncu:
  Beril Eda Yeşil
  Rolü:
  Feride
 • Elif - Şükrü Veysel Alankaya - Sami Kimdir?
  Oyuncu:
  Şükrü Veysel Alankaya
  Rolü:
  Sami
 • Elif - Gürhan Gülbahar - Nejdet Karapınar Kimdir?
  Oyuncu:
  Gürhan Gülbahar
  Rolü:
  Nejdet Karapınar
 • Elif - Hakan Bozyiğit - Serdar Acar Kimdir?
  Oyuncu:
  Hakan Bozyiğit
  Rolü:
  Serdar Acar
 • Elif - Sinem Akman - Feraye Kimdir?
  Oyuncu:
  Sinem Akman
  Rolü:
  Feraye
 • Elif - Uğurhan Tekin - Nadir Kimdir?
  Oyuncu:
  Uğurhan Tekin
  Rolü:
  Nadir
 • Elif - Kıvılcım Kaya - Efruz Baba Kimdir?
  Oyuncu:
  Kıvılcım Kaya
  Rolü:
  Efruz Baba
 • Elif - Umut Ölçer - Erkut Şahin Kimdir?
  Oyuncu:
  Umut Ölçer
  Rolü:
  Erkut Şahin
 • Elif - Kerem Akdeniz - Sadık Kimdir?
  Oyuncu:
  Kerem Akdeniz
  Rolü:
  Sadık
 • Elif - Cenk Portul - Tarık Karaca Kimdir?
  Oyuncu:
  Cenk Portul
  Rolü:
  Tarık Karaca
 • Elif - Zeynep Buse Kale - Şeyda Coşkun Kimdir?
  Oyuncu:
  Zeynep Buse Kale
  Rolü:
  Şeyda Coşkun
 • Elif - Umut Özkan - Yusuf Üstün Kimdir?
  Oyuncu:
  Umut Özkan
  Rolü:
  Yusuf Üstün
 • Elif - Özlem Bölükbaşı - Seher Kimdir?
  Oyuncu:
  Özlem Bölükbaşı
  Rolü:
  Seher
 • Elif - Benan Yüce Kimdir?
  Oyuncu:
  Benan Yüce
 • Elif - Asuman Kostak - Rabia Kimdir?
  Oyuncu:
  Asuman Kostak
  Rolü:
  Rabia
 • Elif - Efsun Akkurt - Filiz Kimdir?
  Oyuncu:
  Efsun Akkurt
  Rolü:
  Filiz
  Karakter Açıklaması:
  Öğretmen
 • Elif - Müge Esmeray - Bahriye Kimdir?
  Oyuncu:
  Müge Esmeray
  Rolü:
  Bahriye
 • Elif - Merve Kayaalp - Gülay Kimdir?
  Oyuncu:
  Merve Kayaalp
  Rolü:
  Gülay
 • Elif - Esra Öztop - Aysel Kimdir?
  Oyuncu:
  Esra Öztop
  Rolü:
  Aysel
 • Elif - Emre Çaltılı - Ümit Koroğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Emre Çaltılı
  Rolü:
  Ümit Koroğlu
 • Elif - Serhat Üstündağ - Cevahir Kimdir?
  Oyuncu:
  Serhat Üstündağ
  Rolü:
  Cevahir
 • Elif - Abdullah Şekeroğlu - Cemal Yılmaz Kimdir?
  Oyuncu:
  Abdullah Şekeroğlu
  Rolü:
  Cemal Yılmaz
 • Elif - Erdoğan Tutkun Kimdir?
  Oyuncu:
  Erdoğan Tutkun
  Karakter Açıklaması:
  Yusuf'un babası
 • Elif - Eda Erol - Sitare Kimdir?
  Oyuncu:
  Eda Erol
  Rolü:
  Sitare
  Karakter Açıklaması:
  Geçmişi acılarla dolu, geçmişini unutmaya çalışan bir kız.
 • Elif - Melisa Döngel - Süreyya Kimdir?
  Oyuncu:
  Melisa Döngel
  Rolü:
  Süreyya
 • Elif - Zafer Arslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Zafer Arslan
 • Elif - Çağlar Ozan Aksu - Tufan Kimdir?
  Oyuncu:
  Çağlar Ozan Aksu
  Rolü:
  Tufan
 • Elif - Erkan Bilgütay Kimdir?
  Oyuncu:
  Erkan Bilgütay
 • Elif - Serdar Çakmak Kimdir?
  Oyuncu:
  Serdar Çakmak

Elif
0
Editör Ol
323
Yorum Yaz
6.2
6.2 / 10 0
114 Oy
Elif Oyuncuları
Özel Dizi Haberleri
 
Anketler

 
Özel Dizi Haberleri
 
Dizi Oyuncuları
 
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya