Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Canevim Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Canevim dizisinin oyuncuları ve rolleri. Canevim dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Canevim - Biran Damla Yılmaz - Ceylan Haksever Kimdir?
  Oyuncu:
  Biran Damla Yılmaz
  Rolü:
  Ceylan Haksever
  Karakter Açıklaması:
  Haksever Ailesi'nin Elvan'dan sonraki kızlarıdır. Lise mezunudur. Üniversite sınavını kazandığı halde ailesine maddi, manevi destek olmak için gitmemiştir. Annesine evlere temizliğe gitme konusunda yardım eder. Çok duru, saf ve etkileyici bir güzelliği vardır. İçinin iyiliği yüzüne yansımıştır. İnsanın içini ısıtan bir gülümsemesi vardır. İyi kalpli, gururlu, fedakar, sevdiklerini mutlu etmek için uğraşan, çalışkan ve sahip olduklarının değerini bilen yaşına göre olgun bir genç kızdır. Ailesi onun için her şeyden önce gelir. Sahiplenici ve evcimendir. Küçük şeylerle mutlu olmayı bilir. Fakirliğinden utanmaz, kendisini kimseden aşağıda görmez. Namusludur. Çok net değer yargıları vardır ve bunların dışına çıkmaz. Doğru bildiğini söylemekten çekinmez. Ceylan'ın ilk ve tek aşkı Ömer'dir. Ceylan onun için çok temiz ve derin bir aşk besler. Ömer onun ruhunun eksik parçasıdır.
 • Canevim - Mehti Aras Aydın - Maraz Ömer Kılıç Kimdir?
  Oyuncu:
  Mehti Aras Aydın
  Rolü:
  Maraz Ömer Kılıç
  Karakter Açıklaması:
  Ceylan onun, o Ceylan'ın hayatlarının aşkıdır. Sağlam duruşlu gerçek bir delikanlıdır. Cesur, dürüst, gözü pek, sözünün eri, güvenilir, yaptığı işi en iyi şekilde yapan, yardımsever, koruyup kollayan, adaletli, çevresinde saygı duyulan, çok sevilen, örnek alınan, kendinden yaşça büyüklerin bile takdirini kazanan biridir. Yalana ve yaptığının sorumluluğunu almayan insanlara tahammül edemez. Zaman zaman fevridir. Sevdiklerine çok düşkündür. Onların sağlığı ve mutluluğu onun için çok önemlidir. Vefalıdır. Babannesi ile yaşamaktadır. Meslek lisesi mezunudur ve özellikle büyük iş makinalarının tamirinde uzmandır. Özel ilgi alanı olan eski model arabaların tamiri ve yenilenmesi konusunda da özel bir yeteneğe sahiptir. Ceylan'ın aşkı, varlığı, ilişkileri Ömer'e güç vermektedir. Ömer için Ceylan'sız bir hayat düşünmek imkansızdır. Ceylan'la tanıştıktan sonra bütün yaşamı değişmiştir. Ömer yeniden nefes almaya, hayata dair yeniden ümit beslemeye Ceylan'la birlikte başlamıştır. Anne, babasının ölümü onu nasıl kör kuyulara mahkum ettiyse, Ceylan aşkı da yeniden güneşin doğduğunu göstermiştir ona.
 • Canevim - Özgür Çevik - Taylan Tanbay Kimdir?
  Oyuncu:
  Özgür Çevik
  Rolü:
  Taylan Tanbay
  Karakter Açıklaması:
  Ceylan'ın hayatına girmesiyle bambaşka birine dönecek olan Taylan, varlıklı bir ailenin, tutkulu, güçlü ve başına buyruk oğludur. Annesi Feryal Hanım ve teyzesi Melis ile birlikte yaşamaktadır. Özel bir okulda lise okumuş daha sonra aynı okulun özel üniversitesine devam etmiştir. İşletme mezunudur. Üniversite bittikten sonra bir sene özel bir programla Milano'ya gitmiş ve orada yaşamıştır. Annesinin yönettiği aile şirketinde çalışmaktadır. Tekstil sektöründeki şirket, ülkenin önde gelen markalarından biridir. Fakat Taylan annesiyle pek çok konuda anlaşamadığı için şirkette pek varlık göstermez. Bencildir. Vermekten çok almayı sever. Saygı görmek ve güçlü hissetmek onun için çok önemlidir. Hayatında sevdiği ve önemsediği çok az insan vardır. Ceylan onun her şeyini değiştirecektir.
 • Canevim - Ezgi Şenler - Müjgan Haksever Kimdir?
  Oyuncu:
  Ezgi Şenler
  Rolü:
  Müjgan Haksever
  Karakter Açıklaması:
  Haksever Ailesinin, Ceylan'dan sonraki kızlarıdır. Hemşirelik Bölümü'nde 3. Sınıf öğrencisidir. Güzel, alımlı ve güzelliğinin farkında olduğu için bunun havasını da taşıyan genç bir kızdır. Burnu büyük, kendini beğenmiş bir tavrı vardır. Yüzünde genelde kendinden emin bir ifade vardır. Dik duruşlu, girdiği ortamda dikkat çeken bir görünüme sahiptir. Mahalle ve aile hayatının ölçüleri içinde sınırlarını zorlar. Kendine güvenli, zeki, insanları etkilemeyi bilen, esprili, kurnaz, istediğini elde etmek için uğraşan, tutkulu, gözü yükseklerde olan, hayattan hep daha fazlasını bekleyen ve en iyisini hak ettiğini düşünen genç bir kızdır. Hep daha fazlasını istediği için elindekinin kıymetini bilmez. Sürekli söylenir ve şikayet eder. Kendini çevresindeki herkesten daha akıllı ve özel görür. Azla yetinmekten nefret eder. Bunu talep eden ailesiyle de bu yüzden sürtüşme yaşar.
 • Canevim - Burcu Tuna - Elvan Haksever Kimdir?
  Oyuncu:
  Burcu Tuna
  Rolü:
  Elvan Haksever
  Karakter Açıklaması:
  Haksever Ailesinin en büyük kızlarıdır. Orta okuldan sonra okumamıştır. Başına gelen büyük olaydan sonra, bu olayın yükünü taşıyamamış, evden kaçmış, sonrasında ise hayatını kazanmak için pek çok niteliksiz işte çalışmıştır ama namusuna leke sürecek, onu kötü duruma sokacak bir yola asla başvurmamıştır. Çok hoş genç bir kadın olmakla birlikte yaşadığı olumsuzlukların ve yıllar boyu çektiği çilelerin izleri yüzünden belli olur. Işığı sönmüş, dünyanın bütün yükü adeta omuzlarına yüklenmiştir. Hayat onu sertleştirmiş, kabuk bağlamıştır. Yüzü pek gülmez, soğuk ve mesafelidir. Ona ulaşmak çok zor görünür. Sürekli kendini korumaya alma eğilimindedir. Ailenin en küçük kızları Ayşe'nin de dahil olduğu, en büyük sırrını taşır.
 • Canevim - Nihan Büyükağaç - Feryal Tanbay Kimdir?
  Oyuncu:
  Nihan Büyükağaç
  Rolü:
  Feryal Tanbay
  Karakter Açıklaması:
  Üniversite mezunudur. İç Mimarlık okumuştur. Alımlı, güzel, havalı ve girdiği ortamda ilgi çeken karizmatik bir kadındır. Yaşından genç gösterme çabasında değildir ama olduğu haliyle de çok etkileyici ve havalıdır. Kendinden yaşça daha genç pek çok kadınlardan bile daha gösterişlidir. Ulaşılması zor, biraz burnu havada bir duruşu vardır. Zenginliği, görgüsü ve asaleti fiziksel görünümünden belli olur. Güçlü, başarılı, ne istediğini bilen, kararlı, kendi ayakları üzerinde duran, tahakküm gücü yüksek, insanları manipüle edebilen bir kadındır. Feryal için asıl zorlu mücadele; Ceylan'ın, oğlu Taylan'ın hayatına girmesinden sonra başlayacaktır.
 • Canevim - Simge Selçuk - Melis Korkmaz Kimdir?
  Oyuncu:
  Simge Selçuk
  Rolü:
  Melis Korkmaz
  Karakter Açıklaması:
  Feryal'in kız kardeşi, Taylan'ın teyzesidir. Üniversite mezunudur. İktisat Bölümü'nü bitirmiştir. Ablasının şirketinde göstermelik bir pozisyonda çalışmaktadır. Hoş, bakımlı ve etkileyici bir kadındır. Kendine has, keskin bir görünümü vardır. İnsanları yanına yaklaştırmaktan çok hoşlanmaz, duruşu ve tavrı da bu duruma hizmet eder. Sarkastik, gerçek duygularını saklayan, derin ilişkiler kurmaktan kaçınan biridir. Hayata, geleceğe dair umudu ya da tutkusu yoktur. Çoğu zaman çok mutsuzdur ve çevresindekileri mutsuz etmekten de hoşlanır. Bunun sebebi, geçmişte ablası Feryal yüzünden yaşadığı olaylardır.
 • Canevim - Münire Apaydın - Aytül Yıldırım Kimdir?
  Oyuncu:
  Münire Apaydın
  Rolü:
  Aytül Yıldırım
  Karakter Açıklaması:
  Ceylanların mahalleden komşusu. Çıkarcı, bencil ve aşka inanmayan biri.
 • Canevim - Tolga Evren - Sezgin Kimdir?
  Oyuncu:
  Tolga Evren
  Rolü:
  Sezgin
 • Canevim - Ömrüm Nur Çamçakallı - Ayşe Haksever Kimdir?
  Oyuncu:
  Ömrüm Nur Çamçakallı
  Rolü:
  Ayşe Haksever
  Karakter Açıklaması:
  Ceylan'ın küçük kardeşi
 • Canevim - Emre Melemez - Şevki Kimdir?
  Oyuncu:
  Emre Melemez
  Rolü:
  Şevki
  Karakter Açıklaması:
  Mahallenin esnaflarından
 • Canevim - Özlem Çakman - Necmiye Kimdir?
  Oyuncu:
  Özlem Çakman
  Rolü:
  Necmiye
  Karakter Açıklaması:
  Günnur'un komşusu
 • Canevim - Halim Ercan Kimdir?
  Oyuncu:
  Halim Ercan
  Karakter Açıklaması:
  Hamza'nın patronu ölünce onun yerini alan ve Hamza'nın yeni patronu olan genç.
 • Canevim - Güvenç Selekman - Cenk Kimdir?
  Oyuncu:
  Güvenç Selekman
  Rolü:
  Cenk
  Karakter Açıklaması:
  Taylan'ın arkadaşı ve avukatı
 • Canevim - Gökçe Aydın Kimdir?
  Oyuncu:
  Gökçe Aydın
 • Canevim - Zuhal Gencer - Günnur Haksever Kimdir?
  Oyuncu:
  Zuhal Gencer
  Rolü:
  Günnur Haksever
  Karakter Açıklaması:
  Haksever Ailesi'nin direği, anaç, yumuşak, sıcacık kalbiyle tam bir Türk annesidir. İlk okul mezunu, evlere temizliğe gider. Anneliği kadınlığının önüne geçmiş duruşuyla, jestleri de bunun bir göstergesi. İyi niyetli, ailesini bir arada tutmak ve korumak için mücadele eden, onları her şeyin ve herkesin üzerinde tutan, zorluklarla baş etmeye alışmış, ayakta kalmak için çareler üreten bir kadındır. Maddi sıkıntılar yüzünden sürekli bir mücadele içindedir. Bazen doğru olduğuna inandığı bir şeyi yaparken farkında olmadan sevdiklerini kırdığı olur. Bazen de problemleri kendi başına çözmeye çalışırken daha büyük sıkıntıların olmasına yol açar. Fakat hiçbir zaman art niyetli ya da çıkarcı değildir. Daima sevdiklerinin iyiliğini ister. Kendince onları koruyup kollamaya çalışır. Sıkıntıları gündelik çözümlerle bertaraf etmeyi bilir, büyük resmi görüp uzun vadeli çözümler üretme refleksi zayıftır. Başta ailesi olmak üzere etrafındaki insanlara karşı sevgi doludur.
 • Canevim - Rıza Akın - Hamza Haksever Kimdir?
  Oyuncu:
  Rıza Akın
  Rolü:
  Hamza Haksever
  Karakter Açıklaması:
  Haksever Ailesinin reisi, çok sevdiği kızlarının canı, babasıdır. Zayıf, çökük, yüzündeki izler derinleşmiş yaşadığı acıları fiziksel olarak da üzerinde taşıyan bir adamdır. Yumuşak ifadeli ve sevecen bakışlı olsa da yüzünde acının izleri vardır. Çok çektiği, çok görmüş geçirmiş olduğu bellidir. Omuzları düşük, sırtı toparlanmıştır. İnsana hüzün veren bir hali vardır. İlk okul mezunu, durumlarının iyi olduğu zamanlarda esnaf iken şimdilerde, kendi mahallesindeki bir ayakkabı tamir dükkanında usta olarak çalışır. Sakin, dingin yaşadığı acıların ve zorlukların sessizleştirdiği; hüznünü, sıkıntısını içine atan, duygularını çok belli etmeyen acı çeken bir adamdır. Etrafındakiler tarafından çok sevilip sayılır. Bir ağırlığı ve saygınlığı vardır. Ailesine çok bağlıdır. Onlar için yaşar.. Büyük kızı Elvan'la ilgili yaşadığı olaylar onun kendisini yıllar boyunca sorgulamasına ve büyük bir vicdan azabı çekmesine neden olmuştur. Ailesine sahip çıkmak onları geçindirmek için kendi sağlığını bile hiçe sayar, gücünün son damlasına kadar harcar. Çok fedakar ve vericidir. Elvan'a dair hissettiği vicdan azabı nedeniyle kendini cezalandırır.
 • Canevim - Bedia Ener - Hacı Anne Kimdir?
  Oyuncu:
  Bedia Ener
  Rolü:
  Hacı Anne
  Karakter Açıklaması:
  Hacı Anne için ilk önce Allah sevgisi gelir. Sonrasında da torunu Ömer... Asil, bilgeliği ve olgunluğu yüzüne yansımış etkileyici ifadesi olan bir kadındır. Girdiği ortamda varlığını belli eder. Olumlu ve yumuşak bir enerjisi vardır. İnsanlar onun yanında kendilerini huzurlu ve mutlu hissederler. Yaşı ilerlemiş olmasına rağmen dinç bir duruşu ve görüntüsü vardır. Kendini dini konularda yetiştirmiş bilge bir kadındır. Mevlitlerde okumalara gider. Olgun, görmüş geçirmiş, olaylara tarafsız yaklaşan, akılcı, çok iyi ve temiz kalpli bir kadındır. Affediciliğe, inşaların içindeki güzelliğe, herkesin ikinci bir şansı hak ettiğine inanır.
 • Canevim - Yurdaer Tosun - Kazım Kimdir?
  Oyuncu:
  Yurdaer Tosun
  Rolü:
  Kazım
  Karakter Açıklaması:
  Ömer'in ustası
 • Canevim - Cenk Hakan Köksal - Fikret Kimdir?
  Oyuncu:
  Cenk Hakan Köksal
  Rolü:
  Fikret
 • Canevim - Slagana Vujosevik - Kristina Kimdir?
  Oyuncu:
  Slagana Vujosevik
  Rolü:
  Kristina
 • Canevim - Yusuf Baymaz - Yener Kimdir?
  Oyuncu:
  Yusuf Baymaz
  Rolü:
  Yener
 • Canevim - Esin Alpogan Mertsöz - Simla Kimdir?
  Oyuncu:
  Esin Alpogan Mertsöz
  Rolü:
  Simla
 • Canevim - Fulya Aksular - Nevra Kimdir?
  Oyuncu:
  Fulya Aksular
  Rolü:
  Nevra
 • Canevim - Oral Özer Kimdir?
  Oyuncu:
  Oral Özer
 • Canevim - Nalan Örgüt - Hikmet Kimdir?
  Oyuncu:
  Nalan Örgüt
  Rolü:
  Hikmet
 • Canevim - Serkan Tınmaz - Koray Kimdir?
  Oyuncu:
  Serkan Tınmaz
  Rolü:
  Koray

Canevim
0
Editör Ol
25
Yorum Yaz
7.6
7.6 / 10 0
12 Oy
Canevim Oyuncuları
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya