2018 Yılının En İyi Dizisi2018 Yılının En İyi Oyuncusu2018 Yılının En İyi Kadın Oyuncusu
SAYISAL SIRALAMALAR
DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Börü Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Börü dizisinin oyuncuları ve rolleri. Börü dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Börü - Mesut Akusta - İrfan Aladağ Kimdir?
  Oyuncu:
  Mesut Akusta
  Rolü:
  İrfan Aladağ
  Karakter Açıklaması:
  Polis Özel Harekat'ın ilk nesil kurucularından. Üç Başkan diye anılan üç adamdan biri. BÖRÜ'nün adını, ruhunu ve taktiksel doktrinini koyan, hayatını doğuda, batakta, çatakta, asker ve halk ile elele geçirmiş, eşi benzeri zor bulunan bir vatan sevdalısı. Balyoz soruşturmasında safsata delillerle Hasdal hapishanesinde çürümeye terkedilmiş, yine de devletinden umudunu yitirmeyen yaşayan bir efsane.
 • Börü - Ahu Türkpençe - Asena Tümer Kimdir?
  Oyuncu:
  Ahu Türkpençe
  Rolü:
  Asena Tümer
  Karakter Açıklaması:
  Asena BÖRÜ timinin belkemiği. Doğruyu yapmaya çalışan, geçmişinden büyük bir yük ile en iyisini başarmaya çalışan bir kadın. Dünyada çok az yerde bulunan bir şey; sıcak çatışmada görevde erkeklerin ardında değil yanında duran kadın operatörler olması ayrıcalığı, Polis Özel Harekat'ın alameti farikalarından biri. Gerçek bir öyküden ilham alınmış olan Asena'nın öyküsü, Türk kadınının cesur ve nitelikli karakterinin bir temsili.
 • Börü - Serkan Çayoğlu - Kaya Ülgen Kimdir?
  Oyuncu:
  Serkan Çayoğlu
  Rolü:
  Kaya Ülgen
  Karakter Açıklaması:
  Seri başladığında timin çömezi. Varlıklı bir aileden, kolej mezunu Kaya'nın Polis Özel Harekata katılma sebebi ise hazin ve onun içine maraz olmuş bir öykü. Bu sırrı timdeki arkadaşları bile bilmiyor.
 • Börü - Murat Arkın - Kemal Boratav Kimdir?
  Oyuncu:
  Murat Arkın
  Rolü:
  Kemal Boratav
  Karakter Açıklaması:
  Kendine tamamen zıt mizaçta olan can dostu Turan ile operasyonlara katılan Kemal, BÖRÜ'nün ülkenin en iyi ve etkili taarruz Özel Harekat timi olarak bilinmesinin bir sebebi. Harvard Üniversitesi, adli antropoloji doktorasını birincilikle veren, tamamen gönüllü olarak Özel Harekat'a katılan bir dahi. İnsanüstü analitik kabiliyetlerinin yarattığı yalnızlığının boğucu gerçekleriyle her saniye cebelleşiyor. Kemal'in hızlı çalışan zekası, onu insanlardan iletişimsel olarak biraz uzak tutuyor.
 • Börü - Atıf Emir Benderlioğlu - Turan Kara Kimdir?
  Oyuncu:
  Atıf Emir Benderlioğlu
  Rolü:
  Turan Kara
  Karakter Açıklaması:
  BÖRÜ'nün en disiplinsiz, en sorunlu üyesi. BÖRÜ ilk bölüm, o uzaklaştırma cezasından döndüğü gün başlıyor. Tüm kusurlarına, fevriliğine, ve zapt edilemez doğasına rağmen gözünü kırpmadan silah arkadaşları ve görevi için tehlikeye keyifle giren bir problem çocuk. Kendi harabeye dönmüş, efkarlarla dolu özel hayatının kefaretini, operasyonlarda dostlarının ve masumların canını kurtararak ödüyor.
 • Börü - Fırat Doğruloğlu - Behçet Orbay Kimdir?
  Oyuncu:
  Fırat Doğruloğlu
  Rolü:
  Behçet Orbay
  Karakter Açıklaması:
  BÖRÜ'nün tim lideri, 2014 senesinde Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tehlikeler arttıkça endişeleri artan, babacan bir gönül adamı. Emrindekileri kardeşleri gibi gören, onların canlarının sorumluluğunu, kararlarıyla ömür boyu taşımaktan kendini yiyip bitiren, vakur bir lider. Onu yetiştiren, Özel Harekat'ın ilk neslinden İrfan Aladağ'ın Balyoz soruşturması bünyesinde Hasdal'da haksız yere tutuklu yargılanması en büyük dertlerinden. Buna rağmen görevini eksiksiz yerine getiren, devletinin bir dediğini iki etmeyen bir öncü.
 • Börü - Ahmet Pınar - Barbaros Çepni Kimdir?
  Oyuncu:
  Ahmet Pınar
  Rolü:
  Barbaros Çepni
  Karakter Açıklaması:
  Barbaros, telsiz kodu 34 50 olan BÖRÜ'nün mekaniği ve üçüncü unsur lideri. Atölyesinde mucit, sahada 'breach' uzmanı, Barbaros iyi niyeti, cesareti ve dostlarına olan sarsılmaz inancıyla 34 50 unsurlarının en kıdemli üyelerinden biri. Babası bir Kıbrıs gazisi olan Barbaros, Yıldız Teknik Makine Mühendisliği mezunu, mektepli Polis Özel Harekatçılardan.
 • Börü - Can Nergis - Tolga Erlik Kimdir?
  Oyuncu:
  Can Nergis
  Rolü:
  Tolga Erlik
  Karakter Açıklaması:
  BÖRÜ'nün gözü, kulağı ve istihbaratından sorumlu TEM görevlisi Tolga, timin fahri üyelerinden. Son on senedir her çetin görevde bilgi ve taze veri aktarımını time aktaran, ve çatışan unsurların bir adım önde olmasını sağlayan zehir gibi zeki ve hazırlıklı bir polis. Onu yetiştiren kişi ise TEM Daire Başkanı Turgut Atalay, efsanevi 'Üç Başkan' diye anılan Özel Harekat'ı kuran üç kişiden biri.
 • Börü - Armağan Oğuz - Ayı Murat Kimdir?
  Oyuncu:
  Armağan Oğuz
  Rolü:
  Ayı Murat
  Karakter Açıklaması:
  BÖRÜ timinin ağır silah uzmanı. Tüfeğinin takma adı 'Ölümsüz', gürlediğinde araba alarmları öttüren 7.62'lik bir azman. Murat bir zamanlar kiloluyken, Turan Kara'nın uzaklaştırmasından sonra perhiz ve sporla 20 kilo veren şen şakrak, şakacı ve romantik bir Barış Manço sevdalısı. En sevdiği türkü Gülpembe ve timi bunu biliyor.
 • Börü - Ozan Ağaç - Baran Harput Kimdir?
  Oyuncu:
  Ozan Ağaç
  Rolü:
  Baran Harput
  Karakter Açıklaması:
  İstanbul'un varoşlarından, serserilikten, BÖRÜ'nün cenah kolunda göreve kadar ilerleyen bir genç adam. En yakın dostu Ömer'le ayrılmaz bir ikili.
 • Börü - Bedii Akın - Ömer Tunç Kimdir?
  Oyuncu:
  Bedii Akın
  Rolü:
  Ömer Tunç
  Karakter Açıklaması:
  BÖRÜ'nün ikinci sürücüsü, Baran'ın can dostu. Parlak fikirleriyle şefini kızdırsa da, doğaçlama çözümleriyle ve pes etmeyen yaratıcılığıyla vazgeçilmez bir unsur üyesi.
 • Börü - Melis Hacic - Zeynep Kimdir?
  Oyuncu:
  Melis Hacic
  Rolü:
  Zeynep
 • Börü - Gürol Tonbul - Turgut Atalay Kimdir?
  Oyuncu:
  Gürol Tonbul
  Rolü:
  Turgut Atalay
  Karakter Açıklaması:
  Üç Başkan'dan ikincisi. Polis Özel Harekatta geçirdiği senelerden sonra yüksek birikimi, istihbarat tecrübesi, ve nitelikli milliyetçiliğinden dolayı TEM'in Daire Başkanlığına yükseltilen Turgut Başkan, kardeşi kadar sevdiği Kenan Tümer'in ölümünden, ve İrfan Aladağ'ın haksız yere tutuklanmasından sonra doğrular uğruna artan karanlıkta mücadele etmekte. TEM'de olmasına rağmen BÖRÜ timi ona ayakta kalan son Başkan olarak her zaman hürmet eder.
 • Börü - Tan Altay - Tan Altay Kimdir?
  Oyuncu:
  Tan Altay
  Rolü:
  Tan Altay
  Karakter Açıklaması:
  BÖRÜ'nün 'abla' diye anılan ihtiyaç, erzak, mühimmat ve yemek sorumlusu. Takım arkadaşları onun sayesinde çatakta biraz olsun sıla hasretini yenebiliyor. Yemekleri kötü diye çekiştirilse de, tüm tim o çorba yaptı mı sıraya girer.
 • Börü - Özge Gürel - Gökçe Demir Kimdir?
  Oyuncu:
  Özge Gürel
  Rolü:
  Gökçe Demir
  Karakter Açıklaması:
  Pilot üsteğmen
 • Börü - Erkan Bektaş - Timur Gür Kimdir?
  Oyuncu:
  Erkan Bektaş
  Rolü:
  Timur Gür
  Karakter Açıklaması:
  Polis özel harekat komiseri
 • Börü - Mehmet Emin Kadıhan - Azad Kimdir?
  Oyuncu:
  Mehmet Emin Kadıhan
  Rolü:
  Azad
  Karakter Açıklaması:
  Örgüt üyesi
 • Börü - Teoman Gül Kimdir?
  Oyuncu:
  Teoman Gül
 • Börü - Hüseyin Avni Danyal Kimdir?
  Oyuncu:
  Hüseyin Avni Danyal
 • Börü - Zafer Algöz Kimdir?
  Oyuncu:
  Zafer Algöz
 • Börü - Mehmet Yücel Özkal Kimdir?
  Oyuncu:
  Mehmet Yücel Özkal
 • Börü - Ergun Kuyucu - Şahin Kimdir?
  Oyuncu:
  Ergun Kuyucu
  Rolü:
  Şahin
 • Börü - Zafer Arslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Zafer Arslan

Börü
0
Editör Ol
15
Yorum Yaz
6.7
6.7 / 10 0
9 Oy
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya