Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Bir Umut Yeter Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Bir Umut Yeter dizisinin oyuncuları ve rolleri. Bir Umut Yeter dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Bir Umut Yeter - Tolgahan Sayışman - Yılmaz Karabey Kimdir?
  Oyuncu:
  Tolgahan Sayışman
  Rolü:
  Yılmaz Karabey
  Karakter Açıklaması:
  Hakkari'de 6 askerini şehit vermiş, kendisi de vurulmasına ve ölümcül yaralar almasına rağmen hayata bir şekilde tutunmuş onurlu, vicdanlı ve hakkaniyetli bir gazi! İnsanlardan uzak, sade, sakin ve huzurlu bir hayat isteği onu kimsenin yaşamadığı ücra bir adadaki deniz fenerinin bekçisi olmaya kadar götürür. Fenerin bulunduğu kasabada yaşayan Elif'le tanışıp kısa sürede evlenmeye karar veren Yılmaz'ın fırtınalı bir gecede karaya vuran bir kayıktan çıkan bebeği evlat diye bağrına basmasıyla gelişen olaylar, hayatının kalan bölümünü kurşun yarası kadar acı veren bir vicdan muhasebesiyle geçirmesine neden olur.
 • Bir Umut Yeter - Esra Bilgiç - Derya Akar Hecehan Kimdir?
  Oyuncu:
  Esra Bilgiç
  Rolü:
  Derya Akar Hecehan
  Karakter Açıklaması:
  Küçük yaşta annesini kaybeden, varlıklı bir ailede babası tarafından büyütülen Derya, konservatuarın sinema bölümünde okurken tanıştığı Doğulu bir aşiretin oğluna aşık olur. Babasının bu ilişkiyi onaylamaması Derya'yı durdurmaz ve tüm ailesini karşısına almak pahasına aşkının peşinden giderek Toprak'la evlenir. Oğulları Deniz'in doğumundan kısa süre sonra, Toprak'la birlikte başta babası ve özlemini çektiği ailesi ile olan ilişkisini düzeltip buzları eritmek üzere yaşadığı kasabaya gider. Ancak hiç beklenmedik bir gelişme, oğlu ile sevdiği adamın fırtınalı bir gecede denizde kaybolmasına neden olur. Evlat acısı içinde yanan acılı anne yıllar sonra ölen oğlunun yaşadığını öğrenecek ancak bu sefer de öz oğluna kendini anne olarak kabul ettirme çabası içinde savrulacaktır.
 • Bir Umut Yeter - Hazal Subaşı - Elif Özkan Karabey Kimdir?
  Oyuncu:
  Hazal Subaşı
  Rolü:
  Elif Özkan Karabey
  Karakter Açıklaması:
  Küçük bir kasabada küçük mutluluklar ile büyüyen uyanık ve akıllı Elif, abisinin güneydoğuda şehit düşmesi ile sevdiklerine hastalıklı ölçüde düşkün, onları kaybetme korkusu ile yaşayan lafını esirgemeyen sevgi arsızı bir kızdır. Sakin ve monoton kasaba günleri genç ve yakışıklı yeni fener bekçisinin hayatına girmesi ile bir anda değişir ve kafasına koyduğunu yapmayı bir şekilde beceren Elif kısa sürede Yılmaz'ı kendisiyle evlenmeye ikna eder. Birkaç başarısız hamileliğin ardından karnındaki bebeğin de ölü doğduğu gecenin sabahında karaya vurmuş kayıktan bir bebeğin çıkması Elif'in mucizelere olana inancını iyice pekiştirir. Başkasına ait olan bu bebeği kendi oğlu olarak bağrına basıp bu durumu Yılmaz'a da bir şekilde kabul ettirmeyi başarır. Elif, en çaresiz anında çıka gelen bu bebeği Yılmaz da dahil hiç kimsenin elinden almasına izin vermezken, genç kadın sevdiklerini kaybetmemek uğruna herşeyi göze alacağı bir savaş verecektir.
 • Bir Umut Yeter - Serhat Tutumluer - Kenan Akar Kimdir?
  Oyuncu:
  Serhat Tutumluer
  Rolü:
  Kenan Akar
  Karakter Açıklaması:
  Bölgenin ileri gelen zenginlerinden olan Kenan otoriter, disiplinli ve kontrolcü kişiliği ile dikkat çeken başarılı bir iş adamıdır. Gençlik ateşi çok erken yaşta evlilik dışı bir kız babası olmasına neden olmuş, daha sonra aşık olup evlendiği karısı bu istenmeyen bebeği de kendi iki kızından ayırmadan büyütmüş, ancak yakalandığı MS hastalığından kurtulamayıp genç yaşta Kenan'ı üç kızıyla yapayalnız bırakmıştır. Kenan bu kayıp ile kendisini hayata ve ilişkilere kapatmış bir daha asla evlenmemeye karar verip kendini üç kızını yetiştirmeye ve işlerine adamıştır. Ortanca kızının tasvip etmediği bir evlilik yapması ile gelişen trajik olaylar, Kenan'ın damadı ile torununun ölümünden kendini sorumlu tutmasına ve derin bir vicdan azabı yaşamasına neden olur. Duygusal anlamda en zayıf olduğu anda karşısına çıkan kızının en yakın arkadaşı Serap'a aşık olması Kenan'ı tekrar yaşama döndürürken, bu durum çevresindeki herkesle olan ilişkisini bir anda başka yerlere savurur.
 • Bir Umut Yeter - Cem Uçan - Taner Çelikbaş Kimdir?
  Oyuncu:
  Cem Uçan
  Rolü:
  Taner Çelikbaş
  Karakter Açıklaması:
  Küçük yaşta Kenan'ın himayesine aldığı Taner, sadece Kenan'ın sağ kolu değil aynı zamanda evin oğlu gibidir. Derya'ya aşık olsa da hislerini bir türlü açıklama cesareti gözteremeden Derya başkasına aşık olup evlenir. Sevdiği kadını başkasına kaptırmanın hırsıyla gözü iyice kararan ve her türlü kötülüğü göze alan Taner yaptığı bir oyun neticesinde Toprak ve Deniz' in denizde kaybolmasını sağlar. Ancak ilahi adalet ona en büyük cezayı verir ve hiç sevmediği Dilek ile mecburen evlenmek zorunda kalır. Yılmaz'ın Derya'nın hayatına girmesiyle birlikte Derya takıntısı yeniden alevlenirken, bu defa Yılmaz'ı ortadan kaldırmak için harekete geçecektir.
 • Bir Umut Yeter - Yağmur Özbasmacı Mermer - Dilek Akar Kimdir?
  Oyuncu:
  Yağmur Özbasmacı Mermer
  Rolü:
  Dilek Akar
  Karakter Açıklaması:
  Dilek, Kenan'ın evlilik dışı ama nüfusuna aldığı hırçın, fevri ve küstah tavırlarıyla herkese kök söktüren en büyük kızıdır. Küçük iki kız kardeşinin kendisinden uzak tavırları Dilek'in kenara itilmiş istenmeyen çocuk psikolojisini iyice beslemektedir. Genç kızlığından itibaren hayran olduğu Kenan'ın sağ kolu Taner' le yaşadığı bir gecelik kaçamaktan hamile kalınca bu hatayı bir fırsata çevirmekte gecikmez. Ancak yaptığı evlilikte aradığı mutlululuğu ve özlediği sevgiyi bulamaması, üstelik kocasının kız kardeşine aşık olduğunu anlaması ile, etrafına karşı çok daha sert ve entrikacı bir tutum sergileyemeye başlar.
 • Bir Umut Yeter - Feyza Civelek - Damla Akar Kimdir?
  Oyuncu:
  Feyza Civelek
  Rolü:
  Damla Akar
  Karakter Açıklaması:
  Akar ailesinin en küçük, şımarık, sorumsuz ve hercai üyesi Damla, annesini çok küçük yaşta kaybetmiş olmasına rağmen babası ve ablaları sayesinde sevgi içinde büyümüştür. Ablası Derya'nın başına gelen trajik olaylardan sonra, başta babası olmak üzere tüm ailenin ilgisinin Derya'ya kayması onu yalnız hissettirmiş ve lise öğretmenine aşık olmuştur. Olay iyice büyüyüp tüm kasabanın diline düştüğü anda ise devreye Taner girip bir şekilde adamı Damla'nın etrafından uzaklaştırmayı becerir. Tüm kasaba ve lise arkadaşlarının diline düşen Damla çareyi bir an önce üniversite için İstanbul'a kapak atmakta bulur ve yaşadıklarının acısını hayattan çıkarır. Okuldan mezun olduktan sonra babasının zoruyla kasabaya dönmek ve sahip oldukları otelde çalışmak zorunda kalan Damla'nın yeni ilgi alanı ise Kenan'ın sahip olduğu limanda çalışan yakışıklı Arda'dır.
 • Bir Umut Yeter - Irmak Örnek - Öznur Kimdir?
  Oyuncu:
  Irmak Örnek
  Rolü:
  Öznur
  Karakter Açıklaması:
  Tuncer ve Fadime'nin kızı, Elif'in kuzeni
 • Bir Umut Yeter - Selahattin Paşalı - Arda Özkan Kimdir?
  Oyuncu:
  Selahattin Paşalı
  Rolü:
  Arda Özkan
  Karakter Açıklaması:
  Elif'in kardeşi
 • Bir Umut Yeter - Serpil Gül - Hacer Özkan Kimdir?
  Oyuncu:
  Serpil Gül
  Rolü:
  Hacer Özkan
  Karakter Açıklaması:
  Elif'in annesi
 • Bir Umut Yeter - Yiğit Tuncay - Şevket Özkan Kimdir?
  Oyuncu:
  Yiğit Tuncay
  Rolü:
  Şevket Özkan
  Karakter Açıklaması:
  Elif'in babası,, nalbur ve hırdavat dükkanı var.
 • Bir Umut Yeter - Özlem Başkaya - Fadime Kimdir?
  Oyuncu:
  Özlem Başkaya
  Rolü:
  Fadime
  Karakter Açıklaması:
  Tuncer'in karısı, Öznur'un annesi, Elif'in yengesi
 • Bir Umut Yeter - Diren Polatoğulları - Salih Kimdir?
  Oyuncu:
  Diren Polatoğulları
  Rolü:
  Salih
  Karakter Açıklaması:
  Taner'in adamı
 • Bir Umut Yeter - Emre Aslan - Umut Karabey / Deniz Hecehan Kimdir?
  Oyuncu:
  Emre Aslan
  Rolü:
  Umut Karabey / Deniz Hecehan
  Karakter Açıklaması:
  Derya'nın kaybolan oğlu. Yılmaz ve Elif denizde bulurlar. Elif bebeğini düşürdüğü için ısrarıyla bebeğe sahip çıkmaya Yılmaz'ı ikna eder. Onu kendi çocuklarıymış gibi gösterip, büyütürler.
 • Bir Umut Yeter - Melis Gülayşe Koçar - Sude Çelikbaş Kimdir?
  Oyuncu:
  Melis Gülayşe Koçar
  Rolü:
  Sude Çelikbaş
  Karakter Açıklaması:
  Taner ve Dilek'in kızı
 • Bir Umut Yeter - Alper Saldıran - Toprak Hecehan Kimdir?
  Oyuncu:
  Alper Saldıran
  Rolü:
  Toprak Hecehan
  Karakter Açıklaması:
  Derya'nın kocası, çocuğunun babası. Hecehan aşiretinin reisinin oğlu. Taner tarafından öldürülür.
 • Bir Umut Yeter - Burak Çimen - Tuncer Kimdir?
  Oyuncu:
  Burak Çimen
  Rolü:
  Tuncer
  Karakter Açıklaması:
  Fadime'nin kocası, Öznur'un babası, Hacer'in kardeşi, Elif'in dayısı
 • Bir Umut Yeter - Nihan Büyükağaç - Nihan Kimdir?
  Oyuncu:
  Nihan Büyükağaç
  Rolü:
  Nihan
  Karakter Açıklaması:
  Kenan'ın sevgilisi, otelin müdiresi.
 • Bir Umut Yeter - Cansu Gültekin - Serap Kimdir?
  Oyuncu:
  Cansu Gültekin
  Rolü:
  Serap
  Karakter Açıklaması:
  Derya'nın arkadaşı

Bir Umut Yeter
0
Editör Ol
9
Yorum Yaz
6.0
6.0 / 10 0
4 Oy
Bir Umut Yeter Oyuncuları
Özel Dizi Haberleri
 
Anketler


 
Özel Dizi Haberleri
 
Dizi Oyuncuları
 
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya