Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Bahtiyar Ölmez'de Oynayan Usta Oyuncu Yakup Yavru Öldü, Neden, Kaç Yaşındaydı?

25. Adana Film Festivali için Adana'da bulunan ünlü oyuncu Yakup Yavru, açılış töreni sonrası geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti! Yavru daha önce yaptığı açıklamada "Ölümlü dünya ne olur ne olmaz diye, mezarımı yaptırdım" demişti.
Bahtiyar Ölmezde Oynayan Usta Oyuncu Yakup Yavru Öldü, Neden, Kaç Yaşındaydı?
25 Eylül 2018
16:01
2216
1

Adana Film Festivali için Adana'da bulunan ünlü oyuncu Yakup Yavru kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti. Uluslararası Adana Film Festivali’nin açılış ve Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülleri Törenine katılan ünlü sanatçı Yakup Yavru, törenin ardından dinlenmek için oteldeki odasına geçti. Gece kalp krizi geçiren Yavru, Özel Adana Hastane'sine kaldırıldı. Ünlü sanatçı burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Yavru'nun cenazesi hastane morguna kaldırıldı.

YAKUP YAVRU'NUN CENAZESİ NE ZAMAN?

Uluslararası Adana Film Festivali Twitter hesabından yapılan açıklamada "Cenazesi saat 11.00'de Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenecek törenden sonra Amasya'ya yola çıkacaktır" denildi.

Yakup Yavru

'ÖLÜMLÜ DÜNYA NE OLUR NE OLMAZ'

Amasyalı sinema ve tiyatro oyuncusu Yakup Yavru, 35 bin lira harcayarak, memleketinde kendisi için mermer ile taştan mezar yaptırmıştı. Yavru şunları söylemişti:

"Ölümlü dünya ne olur ne olmaz’ diye, İstanbulda Zincirlikuyu değil de kendi öz memleketimde aklım başımdayken, canım sağken yerimi satın alıp, mezarımı yaptırayım; dedim. Hiç olmazsa yarın öldüğümde insanlara sıkıntı çıkarmayım, dedim. Her şey hazır zaten kapakları bile hazır. Çok da keyifli oldu. Zaten yerimi de çok beğendim. Hemen ölesin geliyor.

Öyle bir hoşuma gitti ki şimdi bir de hayrat için ismime çeşme yaptıracağım. Ben memnunum. Paraları oraya, buraya savuracağıma kendime göre, hayırlı bir şey yaptığıma inanıyorum. Mezarın arka kısmına özel olarak yaptırdığım 5 göze, ben öldükten sonra yağmur ve kardan etkilenmeyen çeşitli portrelerimi yerleştirecekler. Şimdi koyarsak, ayıp olur. Herkes Fatiha okumaya başlar, gerçekten öldü sanırlar. Ben öldükten sonra resimlerimi buraya yerleştirecekler. Çam fidanlarının aralarına da bazı oynadığım sinema filmlerinin afişleri konulacak. Mezarıma yaptırdığım toplam masraf 35 bin lirayı buldu. Daha da harcayacağım."

1 Mart 1952 tarihinde Amasya’da doğan Yakup Yavru 66 yaşındaydı.

Yakup Yavru'nun Oynadığı Son Diziler >>

Yakup Yavru'nun Oynadığı Son Filmler >>

9.8
9.8 / 10 0
1 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Konu/Başlık*
Yorum*
Duygunuz*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

#30752
fani dünya.
allah'ım rahmet etsin.
12 Ocak 2019 / 02:07 Yorumcu Kimliği: 6cb52a6c
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya