Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

Aslan Ailem Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Aslan Ailem dizisinin oyuncuları ve rolleri. Aslan Ailem dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Aslan Ailem - Burcu Özberk - Burcu Olgun Kimdir?
  Oyuncu:
  Burcu Özberk
  Rolü:
  Burcu Olgun
  Karakter Açıklaması:
  25 yaşında bir üniversite öğrencisidir. Babasının biricik kızıdır. Bu yüzden fazlaca şımarık büyütülmüştür. Her şey onun istediği gibi olmalıdır. Yine de yanında çalışanlara asla kötü davranmaz. Duygusal bir yapısı vardır. Annesini altı yaşındayken bir trafik kazasında kaybetmiştir. Bu yüzden babasına daha da düşkün olmuştur. Annesine ait kolyeyi boynunda hiç çıkarmaz. Yaşantısı tamamen değiştiğinde, verdiği mücadeleyle birlikte hem hayatı hem de kendisini keşfedecektir.
 • Aslan Ailem - Akın Akınözü - Murat Aslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Akın Akınözü
  Rolü:
  Murat Aslan
  Karakter Açıklaması:
  Evin iki numaralı oğlu Murat, 30 yaşında bir polis memurudur. Mali şubede komiserlik yapmaktadır. Murat, son derece zeki, güçlü bir ahlak ilkesine sahip, idealist bir polistir. Gözlem yeteneği sayesinde küçücük detaylarla inanılmaz analizler yapabilir. Sert bir görüşünü olmasına rağmen sıcacık bir kalbe sahiptir. Ailesine fazlaca düşkündür, öyle ki nerede olursa olsun annesi aradığında telefonu açar. Evin en aklı başında, ciddi olan ferdi olduğu için hemen her konuda önce onun fikri alınır. Sanki büyük olan Gayret değil de Murat'tır.
 • Aslan Ailem - Zerrin Sümer - Hayriye Aslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Zerrin Sümer
  Rolü:
  Hayriye Aslan
  Karakter Açıklaması:
  Vedat'ın annesi olan Hayriye, 70'li yaşların ortalarındadır. Yaşına göre oldukça sağlıklı ve dinçtir. Sevdiği yemekler pişmezse üzülür, suratı düşer, tavır yapar. Tüm ailesini ayrı ayrı sever ama lafını da sakınmaz. Torunları arasında en çok Murat'ı sevse de açık açık bunu belli etmez. Oldukça inatçı bir yapısı vardır. Konuşurken sık sık atasözlerini kullanır.
 • Aslan Ailem - Ferdi Sancar - Gayret Aslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Ferdi Sancar
  Rolü:
  Gayret Aslan
  Karakter Açıklaması:
  30'lu yaşların başında olan Gayret, ailenin en büyük oğludur. Özel bir hastanede röntgen teknikeri olarak çalışmaktadır. Ailenin diğer fertlerine göre biraz sıra dışı kalan Gayret, titizlik tanımını baştan yapar. En büyük hobileri, temizlik ve ütüdür. Başından kısacık bir aşk ve sonrasında beş gün süren bir evlilik geçmiştir. Sonrasında şansı yaver gitmemiş ve evdekiler tarafından, “başımıza kaldı,” diye sıfatlar takılmıştır. Kardeşlerine çok bağlıdır ama aşırı titizliği ve hijyen takıntısı nedeniyle yanlarına pek yaklaşmaz. Duygularını içinde yaşayan bir karakterdir.
 • Aslan Ailem - Fırat Altunmeşe - Umut Aslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Fırat Altunmeşe
  Rolü:
  Umut Aslan
  Karakter Açıklaması:
  Evin üç numaralı oğlu Umut, 28 yaşında, başarılı bir muhabirdir. Oldukça hırslıdır, bir an önce parlayıp şu an çalıştığından daha büyük bir kanala geçmeyi istemektedir. Bu yüzden kendini tehlikeli durumlara sokmaktan çekinmez. Abisi Murat'ın evdekilerce kayırıldığını düşünüp tek başına bir daire tutmuştur. Yine de sık sık ailesini görmeye gelir, bu nedenle birlikleri bozulmaz. Editörü Pelin ile sürekli çatışmalı bir ilişkileri vardır.
 • Aslan Ailem - Bora Akkaş - Mutlu Aslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Bora Akkaş
  Rolü:
  Mutlu Aslan
  Karakter Açıklaması:
  Evin en küçük oğludur, 22 yaşındadır. Abilerinin aksine bir an önce bir iş sahibi olmak, kendi parasını kazanmak gibi idealleri asla olmamıştır. Renkli bir karakter olan Mutlu, kendine çılgınca aşıktır. Tek önem verdiği şey nasıl göründüğüdür. Çalışmamak ve ailesinin baskısından kurtulmak için ne kadar duyulmamış bölüm varsa okumak ister. Kendi dışında bir iş söz konusu olunca dünyanın en tembel insanı kesilir. Kilosuna göre abartılı bir iştahı vardır. Düzeninin bozulmasından aklı çıkar.
 • Aslan Ailem - Benian Dönmez - Hatice Aslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Benian Dönmez
  Rolü:
  Hatice Aslan
  Karakter Açıklaması:
  Vedat'la aynı yaşta olan Hatice, yıllarca hiç şikayet etmeden evin tüm işlerine koşturmuştur. Kayınvalidesi Hayriye'yi kendi annesi gibi sevip saymaktadır. Dünyanın en sakin, en güleryüzlü kadını olan Hatice, söz konusu ailesi, çiftliği ve evlatları gibi sevdiği tavukları olunca bir anda aslan kesilir. Son derece hamarattır. Oldukça lezzetli yemekler yapar. Deli dolu, enerjisi çok yüksek bir kadındır. Öyle bir karakterdir ki saf mı yoksa çok mu zeki olduğu kolay kolay anlaşılmaz. Ailesi bir arada oldu mu başka bir şeye ihtiyaç duymaz. Bir an önce büyük oğlu Gayret'in mürvetini görmek istemektedir.
 • Aslan Ailem - Eda Şölenci - Pelin Erdem Kimdir?
  Oyuncu:
  Eda Şölenci
  Rolü:
  Pelin Erdem
  Karakter Açıklaması:
  26 yaşındadır. Umut'un haber müdürüdür. Oldukça başarılı haberler yaptıktan sonra güzel bir mevkiye yükselmiştir. İşi konusunda çok titizdir. Toplantılara geç kalınmasından hoşlanmaz. Her şeyden haberdar olmak ister. Umut'la sürekli çekişmesinin altında ona duyduğu ama itiraf edemediği aşkı gizlidir.
 • Aslan Ailem - Hakan Salınmış - Vedat Aslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Hakan Salınmış
  Rolü:
  Vedat Aslan
  Karakter Açıklaması:
  55 yaşlarında olan Vedat, Aslan ailesinin babasıdır. Yıllar önce İstanbul'a karısı Hatice ve annesi Hayriye ile birlikte göç etmişlerdir. Tarla, toprak, bahçe işlerinden anladığı için çiftliklerde iş bulmuştur. Sonrasında edindiği derme çatma bir çiftliği otuz yıllık emekle bir yeryüzü cennetine çevirmiştir. Şeker hastası olan Vedat kolaylıkla sinirlenebilmektedir. En büyük oğlu Gayret'e ve en küçükleri olan Mutlu'ya sık sık laf sayar. Yine de günün sonunda kimseye kıyamaz. Şefkatli bir babadır. Çocukları için her şeyi yapar. Karısını çok sever, bir dediğini iki etmez. Annesine karşı saygısını asla kaybetmemiştir. Fazlasında gözü olmayan, elindekilerle yetinip mutlu olabilen biridir. Hastalığından dolayı istediklerini yiyememesi dışında pek bir sorunu yoktur.
 • Aslan Ailem - İpek Elban Kimdir?
  Oyuncu:
  İpek Elban
 • Aslan Ailem - İpek Özağan Kimdir?
  Oyuncu:
  İpek Özağan
 • Aslan Ailem - Mehmet Şeker - Cem Karabağ Kimdir?
  Oyuncu:
  Mehmet Şeker
  Rolü:
  Cem Karabağ
  Karakter Açıklaması:
  Cem, ortağı Murat'la hemen hemen aynı yaştadır. Neşeli, enerjik bir yapısı vardır. Bazen saflaşıp tuhaf sorular sorabilir. Bazen aynısını tamamen etrafındakileri güldürmek için yapar. Sanki onu dengelemek istercesine Murat ne kadar az konuşuyorsa Cem o kadar konuşkandır. Her zaman ortağının arkasını kollar.
 • Aslan Ailem - Aydan Koptur - Selin Kimdir?
  Oyuncu:
  Aydan Koptur
  Rolü:
  Selin
  Karakter Açıklaması:
  Burcu'nun en yakın arkadaşı
 • Aslan Ailem - Hande Yılmaz - Hande Kimdir?
  Oyuncu:
  Hande Yılmaz
  Rolü:
  Hande
 • Aslan Ailem - Ece Bozkaya Kimdir?
  Oyuncu:
  Ece Bozkaya
 • Aslan Ailem - Levent Özdilek - Tayfun Olgun Kimdir?
  Oyuncu:
  Levent Özdilek
  Rolü:
  Tayfun Olgun
  Karakter Açıklaması:
  50'li yaşlarında sonunda bir iş adamıdır. Çok yoğun çalıştığı için Burcu'nun istediği manevi ilgiyi pahalı hediyelerle giderebileceğini düşünür. Çok sevdiği eşi trafik kazasında ölünce bir kaç başarısız evlilik geçirmiştir. Şu an kendisinden genç bir kadın olan Hale ile evlidir. Hırsları yüzünden yıllar önce attığı yanlış adımlar, bugün bile onu rahat bırakmamaktadır. Karıştığı bir yolsuzluktan ötürü yurt dışına kaçmak zorunda kalır.
 • Aslan Ailem - Ceren Taşci - Sevgi Kimdir?
  Oyuncu:
  Ceren Taşci
  Rolü:
  Sevgi
  Karakter Açıklaması:
  Aslanlar'ın komşusu
 • Aslan Ailem - Furkan Kızılay - Rıfkı Kimdir?
  Oyuncu:
  Furkan Kızılay
  Rolü:
  Rıfkı
  Karakter Açıklaması:
  Sevgi'nin kardeşi
 • Aslan Ailem - Seray Sever - Suzan Kimdir?
  Oyuncu:
  Seray Sever
  Rolü:
  Suzan
  Karakter Açıklaması:
  Pelin'in Paris'ten gelen annesi
 • Aslan Ailem - Çağkan Çulha - Savaş Kimdir?
  Oyuncu:
  Çağkan Çulha
  Rolü:
  Savaş
  Karakter Açıklaması:
  Burcu'nun patronu
 • Aslan Ailem - Zafer Arslan Kimdir?
  Oyuncu:
  Zafer Arslan
 • Aslan Ailem - Defne Erşen Kimdir?
  Oyuncu:
  Defne Erşen

Aslan Ailem
0
Editör Ol
2
Yorum Yaz
6.6
6.6 / 10 0
19 Oy
Aslan Ailem Oyuncuları
Özel Dizi Haberleri
 
Anketler













 
Özel Dizi Haberleri
 
Dizi Oyuncuları
 
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya