Son 5 Yılın Reyting Şampiyonları
SAYISAL SIRALAMALAR
HAFTALIK DİZİ TOP 10
DİZİ ANKETİ SONUÇLARI
OYUNCU ANKETİ SONUÇLARI
 

4N1K İlk Aşk Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

4N1K İlk Aşk dizisinin oyuncuları ve rolleri. 4N1K İlk Aşk dizisi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Dizide kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • 4N1K İlk Aşk - Gözde Mutluer - Yaprak Ayvaz Kimdir?
  Oyuncu:
  Gözde Mutluer
  Rolü:
  Yaprak Ayvaz
  Karakter Açıklaması:
  Etrafındaki kızlara pek benzemiyor. Topuklu ayakkabıyla yıldızı barışmayanlardan, converse'lerim olmadan asla kafasında. Annesi, yani onun deyimiyle "anakraliçesi" Oya'nın, babası Taner'in bu hayattaki ağır imtihanı. Okulda da rahat durmuyor. Kınama ve uzaklaştırma koleksiyonu var. Ali'nin yıllardır aşık olduğu ama açılamadığı kız. Etek, eyeliner ve pembe renk gibi ömründen ömür götüren bir yığın sözcüğe bugünlerde bir yenisini ekledi; sırık, yani Barış.
 • 4N1K İlk Aşk - Atakan Hoşgören - Ali Tekelioğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Atakan Hoşgören
  Rolü:
  Ali Tekelioğlu
  Karakter Açıklaması:
  Yaprak'ı, her durumda, şartlar ne olursa olsun, koruyan kollayan gamzeli kahraman. Çocukluktan beri hislerini Yaprak'a ne anlatabilmiş ne de Yaprak anlayabilmiş. Okulun basket takımının yıldız oyuncusu ve kaptanı. Barış burda da Ali'nin tadını fena kaçırıyor. Babası Tekin'le yıldızları asla barışmamış. Aralarında derin bir baba ve oğul çatışması var. Devasa bir gizemin ortasında yaşıyor yıllardır ve henüz bunun farkında değil. Okuduğun okulun rehber hocası, her belada kapısını çaldığı Ela Hoca, onun gerçek annesi ve Ali henüz bunu bilmiyor.
 • 4N1K İlk Aşk - Burak Yörük - Barış Ozansoy Kimdir?
  Oyuncu:
  Burak Yörük
  Rolü:
  Barış Ozansoy
  Karakter Açıklaması:
  Nam-ı diğer Sırık. Özgüveni battal beden. Şayet bir "Ozansoy"sanız, hayata bir adım önde başlarsınız. Barış, Ozansoy ailesinin tatlı serseri veliahtı. Hayat onun için bir oyun alanı. İlgi odağı olmaya bayılıyor. Rekabet, onun vazgeçilmezi. Hayatta hiçbir şeyi elde etmek için ekstra bir çaba sarf etmediği için, ona meydan okuyan biri varsa, artık tek gündemi o kişi oluyor. Motosiklet ve basketbol onun vazgeçilmezi. Anne ve babasını küçük yaşta kaybetmiş, disiplin kumkuması babaannesi tarafından büyütülmüş.
 • 4N1K İlk Aşk - Turan Cihan Şimşek - Sinan Yorulmaz Kimdir?
  Oyuncu:
  Turan Cihan Şimşek
  Rolü:
  Sinan Yorulmaz
  Karakter Açıklaması:
  Aşk formülleri ondan sorulmakta; hayatın anlamını erkek dergilerindeki tüyolarda, ezber ettiği romantik komedilerde bulmuş. Gelgelelim sert kayaya, yani bildik aşk formüllerinin işlemediği bir kıza tosluyor, Yelda'ya. Hoşlandığı Yelda'nın, okulun ömür törpüsü Müdür'ün kızı olduğunu bilmiyor henüz. Anne ve babası yıllar önce boşanmış. Annesi Melike onun her şeyi. Bekar annesine, bir başka bekar, okulun Müdür'ü gönlünü kaptırmış. Onlar çocuklarından, çocukları onlardan saklar durur aşklarını, çarşı pazar karışmasın diye.
 • 4N1K İlk Aşk - Sina Özer - Gökhan Karademir Kimdir?
  Oyuncu:
  Sina Özer
  Rolü:
  Gökhan Karademir
  Karakter Açıklaması:
  Ölümüne dost, ölümüne aşık, ölümüne agresif, ölümüne arıza, ölümüne geyik. Sevgilisi Merve'yi deli gibi kıskanıyor. Gerçek anlamda "deli" gibi. "Bu dünyada kıskanmak konusunda ne kadar saçmalanabilir?" in sınırlarını Gökhan belirliyor. Sosyal medya kelebeği olmuş Merve'yi stalklarken. Merve'nin gardrobundaki, mini mini kıyafetlerin ezeli düşmanı. Fizikçi'yle ayrı bir muhabbeti, ayrı bir soğuk savaşı var.
 • 4N1K İlk Aşk - Cemrehan Karakaş - Oğuz Ünal Kimdir?
  Oyuncu:
  Cemrehan Karakaş
  Rolü:
  Oğuz Ünal
  Karakter Açıklaması:
  Pijama - Pislik - Pizza. Bu üçlü, Oğuz'un vazgeçilmezi. En son ne zaman herhangi bir konuda ciddi olduğunu o da hatırlamıyor. Birine, şaka yollu bir pislik yapacaksa; kişi, mekan, zaman tanımıyor. Hele sınır hiç tanımıyor. Annesi Zeliş'in orantısız sevgisine maruz kalıyor, her saat her dakika. Onun da bir aşkı var elbette. Hatta rüyalarının kadını, odasının duvarlarını da süslemekte. Kate Upton, onun imkansız ve de biricik aşkı.
 • 4N1K İlk Aşk - Eslem Akar - Ece Kimdir?
  Oyuncu:
  Eslem Akar
  Rolü:
  Ece
  Karakter Açıklaması:
  Arıza müdürümüzün, karakter olarak babasıyla hiçbir kesişim kümesi olmayan biricik, güzeller güzeli kızı. Babasının müdürlük yaptığı liseye bu sene nakil oldu. "Eyvah kızım büyüdü" paranoyası yaşayan babasının bakışları her daim üzerinde. Aşk formüllerine inanmayan bir kız Yelda, doğallıktan yana. Bu yüzden Sinan'ın hayli yokuş çıkması lazım onun ilgisini çekebilmesi için.
 • 4N1K İlk Aşk - Bülent Alkış - Müdür Rüştü Kimdir?
  Oyuncu:
  Bülent Alkış
  Rolü:
  Müdür Rüştü
  Karakter Açıklaması:
  Öğrencileri tavrıyla, her lafıyla darlamayı iyi biliyor. İleri derecede bir "arıza", full performans bir "kıl". "İstatistik" konusunda duayen. Bu da fena halde diline vurmuş durumda. Yeri geldiğinde, garip bir istatistiksel bilgiyle içinde bulunduğu durumu özetleyebiliyor ya da karşılıklı konuşurken çeşitli istatistiklerden örnekler vererek lafı gediğine koyuyor. Kendisi gibi eşinden uzun süre önce boşanmış velilerden Melike'ye gönlünü kaptırmış durumda. Melike oğlu Sinan'a, Müdür de kızı Ece'ye henüz durumu açık edememişken, bir dizi karışıklık yüzünden Rüştü kendini olmaz komik durumların içinde buluyor.
 • 4N1K İlk Aşk - Beyti Engin - Fizikçi Kimdir?
  Oyuncu:
  Beyti Engin
  Rolü:
  Fizikçi
  Karakter Açıklaması:
  Okulun en renkli hocası. Gökhan'a takık. Giyim kuşam konusunda 'nasıl giyinilmez?' sorusunun cevabı gibi. Müfredata koyulup ders diye okutulacak derecede enteresan kombinlere imza atıyor. Beşlimizden yana en dertli hocamız o. Eski eşiyle aynı okulda çalışmanın getirdiği her türlü abuk durumu, atışmayı, misillemeyi yaşıyor her daim.
 • 4N1K İlk Aşk - Zeynep Özder - Ela Kimdir?
  Oyuncu:
  Zeynep Özder
  Rolü:
  Ela
  Karakter Açıklaması:
  Ali'nin öz annesi, Tekin'in eski eşi. Ali'nin bundan haberi yok. Arslaner kolejinin rehber hocası. Bu okula gelmek, oğluna en azından bir nebze yakın olabilmek için epeyce uğraşmış. Karşısındakine bakmıyor, tomografisini çekiyor sanki. Ondan bir şey saklamak epey güç. Ayrıca okulun disiplin kurulunda da baskın, sözü muteber öğretmen. Öğrencilerin, imdat çekici, yaşam destek ünitesi bir yerde. Hani herkesin bir hocası vardır ya ömründe, "çok sağlam hocaydı" diye andığı, işte Ela o hoca. Geçmişindeki bir sırdan ötürü, oğluna gerçek kimliğini açıklayamıyor.
 • 4N1K İlk Aşk - Atıf Emir Benderlioğlu - Tekin Tekelioğlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Atıf Emir Benderlioğlu
  Rolü:
  Tekin Tekelioğlu
  Karakter Açıklaması:
  Ali'nin babası, Ela'nın eski eşi. Zengin, güçlü bir adam. Tek korkusu, okuldaki varlığından henüz haberdar olmadığı Ela'nın, tüm sırlarla birlikte çıkagelmesi. Oğlunu seviyor, ama bunu göstermekte çok başarız. Hatta bilmeyen biri, onun oğlundan nefret ettiğini bile düşünebilir. Ela'yla karşılaşması, sırların, eski bir düşmanlığı hatta eski bir aşkın da hortlamasına neden olacak.
 • 4N1K İlk Aşk - Meral Asiltürk - Melike Yorulmaz Kimdir?
  Oyuncu:
  Meral Asiltürk
  Rolü:
  Melike Yorulmaz
  Karakter Açıklaması:
  Sinan'ın annesi. Butik bir restoran işletiyor. Müdür'le birlikte ikinci baharını yaşama arifesinde; ama ortada "Sinan" gibi, büyük bir engel var. Oğlunun, "Babam ve annem, bir gün barışacak" umudu taşıdığının farkında; Sinan'ın dengesini bozmaktan, onu tamamen kaybetmekten korkuyor. Yeri gelince, lafı gediğine koyan, huysuz ve tatlı bir kadın Melike.
 • 4N1K İlk Aşk - Aybanu Aykut - Oya Ayvaz Kimdir?
  Oyuncu:
  Aybanu Aykut
  Rolü:
  Oya Ayvaz
  Karakter Açıklaması:
  Yaprak'ın annesi. Kızı, diğer kızlara benzesin diye elinden geleni yapıyor; ama sonuç her daim hüsran. Haliyle kızıyla her daim didişme halinde. Gelgelelim bu ikilinin kavgalarının raf ömrü en fazla yarım saat. Çok fazla küs kalamıyorlar. Barış'ın gelişiyle beraber Yaprak'ta başlayan değişim, Oya'da önce büyük bir şaşkınlığına, sonrasında da mutluluğa neden oluyor.
 • 4N1K İlk Aşk - Tuğçe Kıltaç - Zeliş Ünal Kimdir?
  Oyuncu:
  Tuğçe Kıltaç
  Rolü:
  Zeliş Ünal
  Karakter Açıklaması:
  Oğuz'un annesi. Sosyal medya da fenomen, gençler tarafından takip edilen ve sevilen komik bir karakter. Sinan'ın annesi Melike ile çok yakın arkadaşlar. 45 yaşlarında.
 • 4N1K İlk Aşk - Füruzan Aydın - Nazan Kimdir?
  Oyuncu:
  Füruzan Aydın
  Rolü:
  Nazan
  Karakter Açıklaması:
  Fizikçi'nin boşanmak üzere olduğu karısı. O da aynı okulda öğretmen
 • 4N1K İlk Aşk - Gizem Güneş - Bade Kimdir?
  Oyuncu:
  Gizem Güneş
  Rolü:
  Bade
  Karakter Açıklaması:
  Okulun en popüler kızlarından. Son derece güzel, son derece iddialı. Ali'ye aşık. Yaprak, Ali'nin söylemediklerini henüz anlamamış olsa da; Bade, Ali'nin diyemediklerini çoktan duymuş ve Yaprak'a kurulmuş durumda. Yaprak'la her alanda, gizliden gizliye rekabet halinde. Ali'den vazgeçmeye de şimdilik pek niyeti yok.
 • 4N1K İlk Aşk - Suğdem Gözalır - Merve Kimdir?
  Oyuncu:
  Suğdem Gözalır
  Rolü:
  Merve
  Karakter Açıklaması:
  Okulun en gözde kızlarından, "bakana defalarca baktıran" türden. Bu da onun laneti olmuş biraz, çünkü erkek arkadaşı, "dünyanın en kıskanç sevgilisi" olmaya oynayan Gökhan. Gerçi Gökhan'ın darlamaları, çelik yelekten seken kurşun gibi sekiyor Merve'den. Çünkü özgüveni yerinde, yeri geldiğinde "pardon, sen hayırdır?" demeyi iyi biliyor. Giyiminden, makyajından zerre ödün vermiyor Gökhan için. Havası, tarzı, gören erkeği akışkan edecek cinsten. Hatta Gökhan kıskançlık konusunda vites yükseltmişse "kısasa kısas" deyip o da başlıyor şartlarını sıralamaya. Gökhan'ı seviyor; ama ona karşı güven problemi yaşayan, onu çerçevelemeye çalışan bir erkeğe de tahammülü yok. Gökhan inatçıysa o da inatçı.
 • 4N1K İlk Aşk - Hakan Haksun Kimdir?
  Oyuncu:
  Hakan Haksun
  Karakter Açıklaması:
  Beden eğitimi öğretmeni
 • 4N1K İlk Aşk - Zeki Eker Kimdir?
  Oyuncu:
  Zeki Eker
  Karakter Açıklaması:
  Komiser
 • 4N1K İlk Aşk - Deniz Özbay Kimdir?
  Oyuncu:
  Deniz Özbay
  Karakter Açıklaması:
  Yaprak'ın babası
 • 4N1K İlk Aşk - Sefer Eliş - Kamil Kimdir?
  Oyuncu:
  Sefer Eliş
  Rolü:
  Kamil
  Karakter Açıklaması:
  Okulda hizmetli
 • 4N1K İlk Aşk - Nihan Tüfekçioğlu - Manzura Kimdir?
  Oyuncu:
  Nihan Tüfekçioğlu
  Rolü:
  Manzura
  Karakter Açıklaması:
  Melike'nin kafesinde çalışan Azeri kız.
 • 4N1K İlk Aşk - Berke Bük - Tuna Karaman Kimdir?
  Oyuncu:
  Berke Bük
  Rolü:
  Tuna Karaman
  Karakter Açıklaması:
  Okula nakil olan yeni gizemli öğrenci

4N1K İlk Aşk
0
Editör Ol
56
Yorum Yaz
6.2
6.2 / 10 0
38 Oy
4N1K İlk Aşk Oyuncuları
Özel Dizi Haberleri
 
Anketler

 
Özel Dizi Haberleri
 
Dizi Oyuncuları
 
RSSFacebookTwitterGoogleYouTubeInstagram
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya